TARKĂ IDA SRL
Sat Grajduri, Comuna Grajduri, Iași
În 2025: cifra de afaceri 622 mii lei, profit net 14 mii lei, 4 angajați.
Despre TARKĂ IDA SRL
TARKĂ IDA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 august 2005 cu numărul J22/2199/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17907137, cu sediul în Grajduri, județul Iași. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 622 mii lei (+110% față de 2024), un profit net de 14 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 170 mii lei la 622 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 septembrie 2025.
Date de identificare
- CUI
- 17907137
- Nr. Registrul Comerțului
- J22/2199/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 august 2005
- EUID
- ROONRC.J22/2199/2005
- Cod poștal
- 707215
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 22.09.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 622 mii lei
- Profit net
- 14 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 41 mii lei
- Datorii
- 39 mii lei
- Active totale
- 80 mii lei
- Marjă netă
- 2,3%
- Cifră / angajat
- 155 mii lei
+110% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 49% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2018 | 2019 | 2020 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 97 mii | 156 mii | 170 mii | 192 mii | 208 mii | 297 mii | 622 mii |
| Venituri totale | 121 mii | 156 mii | 172 mii | 264 mii | 208 mii | 297 mii | 625 mii |
| Cheltuieli totale | 120 mii | 182 mii | 193 mii | 299 mii | 191 mii | 269 mii | 605 mii |
| Profit / pierdere brută | 300 | -26 mii | -21 mii | -35 mii | 17 mii | 28 mii | 20 mii |
| Profit / pierdere netă | 0 | -27 mii | -23 mii | -37 mii | 15 mii | 25 mii | 14 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 |
| Active imobilizate | 9.879 | 9.342 | 12 mii | 11 mii | 25 mii | 25 mii | — |
| Active circulante | 40 mii | 31 mii | 109 mii | 146 mii | 86 mii | 91 mii | 80 mii |
| din care stocuri | 36 mii | 23 mii | 96 mii | 115 mii | 56 mii | 60 mii | 51 mii |
| creanțe | 3.220 | 3.745 | 1.538 | 4.261 | — | — | — |
| casa și conturi la bănci | 665 | 4.637 | 12 mii | 27 mii | 30 mii | 30 mii | 29 mii |
| Datorii | 189 mii | 115 mii | 288 mii | 360 mii | 175 mii | 155 mii | 39 mii |
| Capitaluri proprii | -140 mii | -75 mii | -167 mii | -203 mii | -65 mii | -40 mii | 41 mii |
| din care capital subscris vărsat | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 377 din 1.153 în județul Iași și locul 11.196 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Iași
- FAN-DANA SRL · Iași638 mii lei · 2 ang.
- ALBILIVMAT SRL · Iași634 mii lei · 0 ang.
- SISTEM LGA CAPITAL S.R.L. · Iași633 mii lei · 1 ang.
- LUCKY MARYVAS S.R.L. · Ciurbești (com. Miroslava)631 mii lei · 1 ang.
- TRANZIT-IMPEX SRL · Dancu (com. Holboca)622 mii lei · 0 ang.
- BUCIUMANU SRL · Cristești618 mii lei · 5 ang.
- HEN ALIMENT SRL · Cârlig (com. Popricani)609 mii lei · 2 ang.
- ANDELINE S.R.L. · Moimești (com. Popricani)608 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre TARKĂ IDA SRL
Care este CUI-ul firmei TARKĂ IDA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TARKĂ IDA SRL este 17907137, iar codul de TVA este RO17907137. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/2199/2005, iar codul EUID este ROONRC.J22/2199/2005.
Unde are sediul TARKĂ IDA SRL?
Sediul social al firmei TARKĂ IDA SRL este în Sat Grajduri, Comuna Grajduri, Iași, județul Iași, cod poștal 707215, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TARKĂ IDA SRL?
Activitatea principală a firmei TARKĂ IDA SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TARKĂ IDA SRL?
TARKĂ IDA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 august 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TARKĂ IDA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 327). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TARKĂ IDA SRL?
În 2025, TARKĂ IDA SRL a raportat o cifră de afaceri de 622 mii lei și un profit net de 14 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TARKĂ IDA SRL plătitoare de TVA?
Da. TARKĂ IDA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 septembrie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.