TARCOM SRL
Str. BRAZILOR, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna
În 2025: cifra de afaceri 333 mii lei, profit net 16 mii lei.
Despre TARCOM SRL
TARCOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 decembrie 1994 cu numărul J14/1156/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 6830917, cu sediul în Sfântu Gheorghe, județul Covasna. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc” (cod CAEN 4649). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 333 mii lei (-12% față de 2024), un profit net de 16 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 246 mii lei la 333 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1995 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 6830917
- Nr. Registrul Comerțului
- J14/1156/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J14/1156/1994
- Cod poștal
- 520005
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.01.1995
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 333 mii lei
- Profit net
- 16 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 18 mii lei
- Datorii
- 53 mii lei
- Active totale
- 70 mii lei
- Marjă netă
- 4,7%
-12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 75% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 324 mii | 313 mii | 269 mii | 263 mii | 251 mii | 246 mii | 277 mii | 302 mii | 378 mii | 333 mii |
| Venituri totale | 324 mii | 313 mii | 272 mii | 263 mii | 251 mii | 246 mii | 280 mii | 302 mii | 378 mii | 333 mii |
| Cheltuieli totale | 296 mii | 293 mii | 258 mii | 247 mii | 227 mii | 224 mii | 264 mii | 289 mii | 357 mii | 314 mii |
| Profit / pierdere brută | 28 mii | 21 mii | 14 mii | 16 mii | 24 mii | 22 mii | 16 mii | 12 mii | 21 mii | 19 mii |
| Profit / pierdere netă | 19 mii | 11 mii | 6.067 | 8.800 | 18 mii | 15 mii | 7.861 | 10 mii | 17 mii | 16 mii |
| Active imobilizate | — | — | 1.856 | 2.035 | 1.034 | 305 | 1.237 | 177 | — | — |
| Active circulante | 61 mii | 57 mii | 67 mii | 69 mii | 90 mii | 75 mii | 92 mii | 74 mii | 91 mii | 70 mii |
| din care stocuri | 46 mii | 39 mii | 36 mii | 53 mii | 67 mii | 61 mii | 75 mii | 55 mii | 73 mii | 46 mii |
| creanțe | 13 mii | 18 mii | 31 mii | 16 mii | 21 mii | 14 mii | 17 mii | 17 mii | 18 mii | 24 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.821 | 820 | 43 | 312 | 2.197 | 564 | 260 | 1.819 | 167 | 247 |
| Datorii | 41 mii | 44 mii | 61 mii | 60 mii | 72 mii | 58 mii | 84 mii | 62 mii | 72 mii | 53 mii |
| Capitaluri proprii | 20 mii | 13 mii | 7.953 | 11 mii | 20 mii | 17 mii | 9.747 | 12 mii | 19 mii | 18 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 7 din 10 în județul Covasna și locul 1.007 din 1.493 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4649 – Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc.
Firme similare din județul Covasna
- AMBA PROD COM SRL · Sfântu Gheorghe3,1 mil lei · 3 ang.
- HRC CUSTOM DISTRIBUTION S.R.L. · Sfântu Gheorghe1,3 mil lei · 5 ang.
- CARTOGRAPHIA R IMPORT EXPORT SRL · Sfântu Gheorghe1 mil lei · 4 ang.
- IMPORT EXPORT FREZY SRL · Sfântu Gheorghe381 mii lei · 2 ang.
- LUK-HJSZ SRL · Ghelința376 mii lei · 1 ang.
- COJO OFFICE SRL · Sfântu Gheorghe170 mii lei · 0 ang.
- LIKE OFFICE S.R.L. · Sfântu Gheorghe115 mii lei · 1 ang.
- ILCONF SRL · Sfântu Gheorghe66 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4649 – Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Întrebări frecvente despre TARCOM SRL
Care este CUI-ul firmei TARCOM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TARCOM SRL este 6830917, iar codul de TVA este RO6830917. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J14/1156/1994, iar codul EUID este ROONRC.J14/1156/1994.
Unde are sediul TARCOM SRL?
Sediul social al firmei TARCOM SRL este în Str. BRAZILOR, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna, județul Covasna, cod poștal 520005, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TARCOM SRL?
Activitatea principală a firmei TARCOM SRL este „Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc”, cod CAEN 4649.
Când a fost înființată TARCOM SRL?
TARCOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TARCOM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0728 *** 350). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TARCOM SRL?
În 2025, TARCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 333 mii lei și un profit net de 16 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TARCOM SRL plătitoare de TVA?
Da. TARCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1995 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.