TAPIO PRODCOM SRL
Str. CORNELIU COPOSU, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2024: cifra de afaceri 1,8 mil lei, pierdere netă 30 mii lei, 13 angajați.
Despre TAPIO PRODCOM SRL
TAPIO PRODCOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 martie 1994 cu numărul J12/936/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 5473794, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental” (cod CAEN 2341). Firma are 32 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (+8% față de 2023), o pierdere netă de 30 mii lei și 13 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 711 mii lei la 1,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1995 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 5473794
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/936/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 31 martie 1994
- EUID
- ROONRC.J12/936/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.11.1995
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 1,8 mil lei
- Pierdere netă
- 30 mii lei
- Angajați (medie)
- 13
- Capitaluri proprii
- 1,2 mil lei
- Datorii
- 690 mii lei
- Active totale
- 1,9 mil lei
- Marjă netă
- -1,7%
- Cifră / angajat
- 135 mii lei
+8% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 998 mii | 533 mii | 1,3 mil | 646 mii | 711 mii | 742 mii | 2,1 mil | 1,6 mil | 1,8 mil |
| Venituri totale | 1 mil | 703 mii | 1,2 mil | 826 mii | 907 mii | 899 mii | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,8 mil |
| Cheltuieli totale | 967 mii | 682 mii | 1,2 mil | 807 mii | 887 mii | 880 mii | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 81 mii | 21 mii | 26 mii | 19 mii | 20 mii | 19 mii | 182 mii | 390 mii | 22 mii |
| Profit / pierdere netă | 68 mii | 16 mii | 12 mii | 13 mii | 13 mii | 12 mii | 162 mii | 375 mii | -30 mii |
| Număr mediu de angajați | 10 | 10 | 11 | 9 | 9 | 8 | 9 | 11 | 13 |
| Active imobilizate | 518 mii | 484 mii | 457 mii | 433 mii | 402 mii | 399 mii | 405 mii | 395 mii | 357 mii |
| Active circulante | 746 mii | 831 mii | 831 mii | 1 mil | 1 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,6 mil |
| din care stocuri | 224 mii | 379 mii | 172 mii | 463 mii | 549 mii | 735 mii | 152 mii | 358 mii | 380 mii |
| creanțe | 498 mii | 457 mii | 613 mii | 515 mii | 428 mii | 598 mii | 819 mii | 916 mii | 1,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 24 mii | -5.689 | 46 mii | 45 mii | 46 mii | 84 mii | 342 mii | 199 mii | 102 mii |
| Cheltuieli în avans | 200 | 200 | 200 | — | — | 1.956 | 1.956 | — | 1.196 |
| Datorii | 369 mii | 403 mii | 364 mii | 521 mii | 477 mii | 858 mii | 585 mii | 501 mii | 690 mii |
| Capitaluri proprii | 896 mii | 912 mii | 924 mii | 936 mii | 949 mii | 960 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 16 în județul Cluj și locul 13 din 138 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 2341 – Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental.
Firme similare din județul Cluj
- PORCELAIN MANUFACTURES SRL · Cluj-Napoca1,9 mil lei · 6 ang.
- TRANSIPOR IMPORT EXPORT SRL · Cluj-Napoca552 mii lei · 4 ang.
- LORIA DESIGN S.R.L. · Frata391 mii lei · 4 ang.
- FLOREA MANUFACTURA S.R.L. · Frata388 mii lei · 2 ang.
- SCHLANGER COMPANY INC S.R.L. · Turda354 mii lei · 1 ang.
- ATHUN IMPEX SRL · Turda150 mii lei · 2 ang.
- CERAMO ART PRODEXIM SRL · Cluj-Napoca95 mii lei · 1 ang.
- ARGILUM CERAMICS S.R.L. · Cluj-Napoca67 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2341 – Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 2331 Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică
- 2341 Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
- 2342 Fabricarea de obiecte sanitare din ceramică
- 2344 Fabricarea altor produse tehnice din ceramică
- 2349 Fabricarea altor produse ceramice n.c.a.
- 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
- 2364 Fabricarea mortarului
- 2445 Producția altor metale neferoase
- 2451 Turnarea fontei
- 2453 Turnarea metalelor neferoase ușoare
- 2454 Turnarea altor metale neferoase
- 2562 Operațiuni de mecanică generală
- 2572 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7410 Activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 9003 Activități de creație artistică
- 9103 Gestionarea monumentelor, clădirilor istorice și a altor obiective de interes turistic
Întrebări frecvente despre TAPIO PRODCOM SRL
Care este CUI-ul firmei TAPIO PRODCOM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TAPIO PRODCOM SRL este 5473794, iar codul de TVA este RO5473794. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/936/1994, iar codul EUID este ROONRC.J12/936/1994.
Unde are sediul TAPIO PRODCOM SRL?
Sediul social al firmei TAPIO PRODCOM SRL este în Str. CORNELIU COPOSU, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TAPIO PRODCOM SRL?
Activitatea principală a firmei TAPIO PRODCOM SRL este „Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental”, cod CAEN 2341. În Registrul Comerțului are autorizate în total 33 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TAPIO PRODCOM SRL?
TAPIO PRODCOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 martie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TAPIO PRODCOM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0264 *** 067). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TAPIO PRODCOM SRL?
În 2024, TAPIO PRODCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și o pierdere netă de 30 mii lei, cu 13 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TAPIO PRODCOM SRL plătitoare de TVA?
Da. TAPIO PRODCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1995 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.