Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA27 ani pe piață

TANPLAST SRL

CUI 11139242J1998000463385

OSTROVENI, bl. A23, sc. F, et. 5, ap. 23, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea

În 2025: cifra de afaceri 515 mii lei, profit net 94 mii lei, 1 angajați.

Despre TANPLAST SRL

TANPLAST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 octombrie 1998 cu numărul J1998000463385 și codul unic de înregistrare (CUI) 11139242, cu sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Fabricarea de uși și ferestre din metal” (cod CAEN 2512). Firma are 27 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 515 mii lei (+39% față de 2024), un profit net de 94 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 218 mii lei la 515 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 9 noiembrie 2023.

Date de identificare

CUI
11139242
Nr. Registrul Comerțului
J1998000463385
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
23 octombrie 1998
EUID
ROONRC.J1998000463385
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 09.11.2023

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu

reactivat 09.11.2023

Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
515 mii lei

+39% față de 2024

Profit net
94 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
104 mii lei
Datorii
296 mii lei
Active totale
400 mii lei
Marjă netă
18,3%
Cifră / angajat
515 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 74% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 331.682 lei; profit net 3.561 lei20162017: cifra de afaceri 363.835 lei; profit net 62.731 lei20172018: cifra de afaceri 234.794 lei; profit net 2.134 lei20182019: cifra de afaceri 379.353 lei; profit net 121.045 lei20192020: cifra de afaceri 385.260 lei; profit net 73.775 lei20202021: cifra de afaceri 217.747 lei; pierdere netă 26.162 lei20212022: cifra de afaceri 385.887 lei; profit net 74.042 lei20222023: cifra de afaceri 464.041 lei; pierdere netă 4.402 lei20232024: cifra de afaceri 369.111 lei; profit net 24.673 lei20242025: cifra de afaceri 514.535 lei; profit net 94.224 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă332 mii364 mii235 mii379 mii385 mii218 mii386 mii464 mii369 mii515 mii
Venituri totale332 mii364 mii251 mii380 mii385 mii218 mii386 mii468 mii369 mii515 mii
Cheltuieli totale328 mii301 mii246 mii247 mii301 mii238 mii305 mii468 mii336 mii400 mii
Profit / pierdere brută3.56163 mii4.645132 mii84 mii-20 mii81 mii18633 mii115 mii
Profit / pierdere netă3.56163 mii2.134121 mii74 mii-26 mii74 mii-4.40225 mii94 mii
Număr mediu de angajați2221211111
Active imobilizate68 mii46 mii28 mii63 mii44 mii27 mii16 mii145 mii120 mii92 mii
Active circulante579 mii36 mii62 mii171 mii196 mii305 mii203 mii100 mii137 mii308 mii
din care stocuri53 mii22 mii15 mii21 mii4.26762 mii88 mii30 mii28 mii26 mii
creanțe522 mii8509.70945 mii178 mii207 mii87 mii67 mii29 mii167 mii
casa și conturi la bănci3.64013 mii38 mii105 mii14 mii36 mii28 mii2.87980 mii115 mii
Datorii804 mii126 mii133 mii155 mii87 mii206 mii50 mii131 mii117 mii296 mii
Capitaluri proprii-157 mii-44 mii-42 mii79 mii153 mii126 mii169 mii115 mii139 mii104 mii
din care capital subscris vărsat20050 mii50 mii50 mii50 mii50 mii50 mii200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 4 din 13 în județul Vâlcea și locul 314 din 571 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2512 – Fabricarea de uși și ferestre din metal.

Firme similare din județul Vâlcea

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 2512 – Fabricarea de uși și ferestre din metal

  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 8122 Activități specializate de curățenie

Întrebări frecvente despre TANPLAST SRL

Care este CUI-ul firmei TANPLAST SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TANPLAST SRL este 11139242, iar codul de TVA este RO11139242. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1998000463385, iar codul EUID este ROONRC.J1998000463385.

Unde are sediul TANPLAST SRL?

Sediul social al firmei TANPLAST SRL este în OSTROVENI, bl. A23, sc. F, et. 5, ap. 23, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are TANPLAST SRL?

Activitatea principală a firmei TANPLAST SRL este „Fabricarea de uși și ferestre din metal”, cod CAEN 2512. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată TANPLAST SRL?

TANPLAST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 octombrie 1998, deci are 27 ani de activitate.

Cum pot contacta firma TANPLAST SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TANPLAST SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Râmnicu Vâlcea sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are TANPLAST SRL?

În 2025, TANPLAST SRL a raportat o cifră de afaceri de 515 mii lei și un profit net de 94 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este TANPLAST SRL plătitoare de TVA?

Da. TANPLAST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 noiembrie 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează