TALIFLOR SRL
Str. CLUJULUI, sc. 1, ap. 2, Municipiul Gherla, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 2,2 mil lei, profit net 198 mii lei, 4 angajați.
Despre TALIFLOR SRL
TALIFLOR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 octombrie 2003 cu numărul J12/3034/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15853138, cu sediul în Gherla, județul Cluj. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,2 mil lei (+2% față de 2024), un profit net de 198 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,2 mil lei la 2,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 15853138
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/3034/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 octombrie 2003
- EUID
- ROONRC.J12/3034/2003
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.02.2008
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Gherla
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,2 mil lei
- Profit net
- 198 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 784 mii lei
- Datorii
- 900 mii lei
- Active totale
- 1,7 mil lei
- Marjă netă
- 8,9%
- Cifră / angajat
- 555 mii lei
+2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 53% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 967 mii | 997 mii | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 2,2 mil |
| Venituri totale | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 978 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 2 mil | 2,3 mil | 2,3 mil |
| Cheltuieli totale | 936 mii | 1,2 mil | 1 mil | 834 mii | 918 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 2 mil | 2 mil |
| Profit / pierdere brută | 217 mii | 262 mii | 256 mii | 144 mii | 302 mii | 176 mii | 174 mii | 224 mii | 282 mii | 231 mii |
| Profit / pierdere netă | 179 mii | 248 mii | 243 mii | 134 mii | 291 mii | 165 mii | 157 mii | 207 mii | 223 mii | 198 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 4 | 5 | 4 |
| Active imobilizate | 169 mii | 364 mii | 249 mii | 141 mii | 55 mii | 268 mii | 276 mii | 452 mii | 276 mii | 532 mii |
| Active circulante | 177 mii | 194 mii | 373 mii | 464 mii | 784 mii | 758 mii | 780 mii | 631 mii | 909 mii | 1,1 mil |
| din care stocuri | — | — | — | 32 | 321 | 1.844 | 23 | 38 | — | 279 mii |
| creanțe | 71 mii | 88 mii | 64 mii | 68 mii | 73 mii | 138 mii | 167 mii | 210 mii | 163 mii | 140 mii |
| casa și conturi la bănci | 106 mii | 106 mii | 308 mii | 396 mii | 710 mii | 618 mii | 613 mii | 421 mii | 746 mii | 682 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 51 mii |
| Datorii | 482 mii | 447 mii | 267 mii | 116 mii | 59 mii | 88 mii | 899 mii | 719 mii | 598 mii | 900 mii |
| Capitaluri proprii | -137 mii | 111 mii | 355 mii | 488 mii | 779 mii | 939 mii | 157 mii | 365 mii | 586 mii | 784 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 286 din 1.588 în județul Cluj și locul 5.578 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Cluj
- ERA DRIVE SRL · Cluj-Napoca2,3 mil lei · 4 ang.
- ION SI NICU SPEDITION SRL · Saradis (com. Feleacu)2,2 mil lei · 11 ang.
- VAN DUUREN ROMANIA S.R.L. · Florești2,2 mil lei · 12 ang.
- OVIFLOR SPEDITION S.R.L. · Florești2,2 mil lei · 5 ang.
- FLORIAN DRIVE SRL · Fundătura (com. Iclod)2,2 mil lei · 7 ang.
- DFL CONSTRUCT SRL · Cluj-Napoca2,2 mil lei · 14 ang.
- KRIS PACK CARGO S.R.L. · Câmpia Turzii2,2 mil lei · 7 ang.
- MICHIȘA TRANSFER S.R.L. · Turda2,2 mil lei · 6 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre TALIFLOR SRL
Care este CUI-ul firmei TALIFLOR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TALIFLOR SRL este 15853138, iar codul de TVA este RO15853138. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/3034/2003, iar codul EUID este ROONRC.J12/3034/2003.
Unde are sediul TALIFLOR SRL?
Sediul social al firmei TALIFLOR SRL este în Str. CLUJULUI, sc. 1, ap. 2, Municipiul Gherla, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TALIFLOR SRL?
Activitatea principală a firmei TALIFLOR SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată TALIFLOR SRL?
TALIFLOR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 octombrie 2003, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TALIFLOR SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TALIFLOR SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Gherla sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are TALIFLOR SRL?
În 2025, TALIFLOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,2 mil lei și un profit net de 198 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TALIFLOR SRL plătitoare de TVA?
Da. TALIFLOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.