TALFOREST SRL
DUMBRĂVANI, Sat Dumbrăvani, Comuna Buntești, Bihor
În 2025: cifra de afaceri 1 mil lei, profit net 48 mii lei, 5 angajați.
Despre TALFOREST SRL
TALFOREST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 aprilie 2013 cu numărul J5/678/2013 și codul unic de înregistrare (CUI) 31555540, cu sediul în Dumbrăvani (com. Buntești), județul Bihor. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1 mil lei (+14% față de 2024), un profit net de 48 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 801 mii lei la 1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2016 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 31555540
- Nr. Registrul Comerțului
- J5/678/2013
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 aprilie 2013
- EUID
- ROONRC.J5/678/2013
- Cod poștal
- 417117
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.06.2016
din 01.06.2016
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Beiuş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1 mil lei
- Profit net
- 48 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 196 mii lei
- Datorii
- 540 mii lei
- Active totale
- 736 mii lei
- Marjă netă
- 4,6%
- Cifră / angajat
- 209 mii lei
+14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 73% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 74 mii | 481 mii | 704 mii | 921 mii | 514 mii | 801 mii | 819 mii | 1 mil | 913 mii | 1 mil |
| Venituri totale | 74 mii | 507 mii | 704 mii | 956 mii | 534 mii | 790 mii | 882 mii | 1,1 mil | 943 mii | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 60 mii | 262 mii | 467 mii | 695 mii | 529 mii | 768 mii | 865 mii | 1,1 mil | 913 mii | 1 mil |
| Profit / pierdere brută | 14 mii | 245 mii | 237 mii | 261 mii | 4.995 | 22 mii | 16 mii | 23 mii | 30 mii | 57 mii |
| Profit / pierdere netă | 14 mii | 240 mii | 230 mii | 252 mii | 910 | 14 mii | 8.281 | 13 mii | 7.423 | 48 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 |
| Active imobilizate | 26 mii | 3.701 | 19 mii | 19 mii | 18 mii | 17 mii | 21 mii | 21 mii | 22 mii | 20 mii |
| Active circulante | 51 mii | 335 mii | 595 mii | 623 mii | 591 mii | 362 mii | 714 mii | 765 mii | 704 mii | 715 mii |
| din care stocuri | 0 | 54 mii | 256 mii | 198 mii | 278 mii | 129 mii | 482 mii | 484 mii | 356 mii | 511 mii |
| creanțe | 10 mii | 55 mii | 290 mii | 382 mii | 275 mii | 121 mii | 158 mii | 246 mii | 298 mii | 181 mii |
| casa și conturi la bănci | 41 mii | 227 mii | 49 mii | 43 mii | 38 mii | 111 mii | 73 mii | 35 mii | 50 mii | 23 mii |
| Datorii | 68 mii | 89 mii | 244 mii | 220 mii | 186 mii | 162 mii | 600 mii | 638 mii | 570 mii | 540 mii |
| Capitaluri proprii | 9.622 | 250 mii | 370 mii | 422 mii | 423 mii | 217 mii | 135 mii | 148 mii | 156 mii | 196 mii |
| din care capital subscris vărsat | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 30 din 145 în județul Bihor și locul 1.109 din 3.247 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0220 – Exploatarea forestieră.
Firme similare din județul Bihor
- CODRII VECHI SRL · Oradea1,2 mil lei · 2 ang.
- SORGOS SRL · Lorău (com. Bratca)1,1 mil lei · 3 ang.
- BYAFOREX CONCEPT S.R.L. · Bratca1,1 mil lei · 3 ang.
- ALEX GREENGOLD S.R.L. · Vârciorog1,1 mil lei · 1 ang.
- HANISIA PREST SRL · Curățele1 mil lei · 2 ang.
- RALTOD FOREST SRL · Zece Hotare (com. Șuncuiuș)1 mil lei · 2 ang.
- BOCFOREST-CURATELE SRL · Nimăiești (com. Curățele)987 mii lei · 3 ang.
- COMITUR PREST SRL · Luncasprie (com. Dobrești)939 mii lei · 5 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre TALFOREST SRL
Care este CUI-ul firmei TALFOREST SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TALFOREST SRL este 31555540, iar codul de TVA este RO31555540. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J5/678/2013, iar codul EUID este ROONRC.J5/678/2013.
Unde are sediul TALFOREST SRL?
Sediul social al firmei TALFOREST SRL este în DUMBRĂVANI, Sat Dumbrăvani, Comuna Buntești, Bihor, Dumbrăvani (com. Buntești), județul Bihor, cod poștal 417117, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TALFOREST SRL?
Activitatea principală a firmei TALFOREST SRL este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TALFOREST SRL?
TALFOREST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 aprilie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TALFOREST SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0765 *** 186). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TALFOREST SRL?
În 2025, TALFOREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 1 mil lei și un profit net de 48 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TALFOREST SRL plătitoare de TVA?
Da. TALFOREST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2016 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.