TACOROM SRL
VICTORIEI, ap. 1, Municipiul Suceava, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 347 mii lei, profit net 15 mii lei, 3 angajați.
Despre TACOROM SRL
TACOROM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 mai 2000 cu numărul J2000000238335 și codul unic de înregistrare (CUI) 13066856, cu sediul în Suceava, județul Suceava. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie” (cod CAEN 4779). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 347 mii lei (-9% față de 2024), un profit net de 15 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 285 mii lei la 347 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2000 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 13066856
- Nr. Registrul Comerțului
- J2000000238335
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 31 mai 2000
- EUID
- ROONRC.J2000000238335
- Cod poștal
- 720281
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.06.2000
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 347 mii lei
- Profit net
- 15 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 235 mii lei
- Datorii
- 100 mii lei
- Active totale
- 336 mii lei
- Marjă netă
- 4,4%
- Cifră / angajat
- 116 mii lei
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 30% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 68 mii | 47 mii | 77 mii | 188 mii | 215 mii | 285 mii | 323 mii | 351 mii | 379 mii | 347 mii |
| Venituri totale | 168 mii | 147 mii | 78 mii | 189 mii | 278 mii | 291 mii | 323 mii | 351 mii | 579 mii | 347 mii |
| Cheltuieli totale | 112 mii | 98 mii | 144 mii | 225 mii | 328 mii | 269 mii | 277 mii | 349 mii | 338 mii | 327 mii |
| Profit / pierdere brută | 56 mii | 49 mii | -66 mii | -37 mii | -50 mii | 22 mii | 47 mii | 2.117 | 241 mii | 20 mii |
| Profit / pierdere netă | 54 mii | 48 mii | -67 mii | -39 mii | -52 mii | 20 mii | 43 mii | -1.396 | 226 mii | 15 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 225 mii | 193 mii | 157 mii | 121 mii | 137 mii | 199 mii | 196 mii | 193 mii | 189 mii | 186 mii |
| Active circulante | 45 mii | 45 mii | 90 mii | 138 mii | 142 mii | 174 mii | 206 mii | 180 mii | 151 mii | 150 mii |
| din care stocuri | 44 mii | 44 mii | 60 mii | 117 mii | 130 mii | 162 mii | 180 mii | 152 mii | 143 mii | 135 mii |
| creanțe | 384 | 37 | 6.820 | 6.563 | 9.231 | 3.595 | 2.372 | 4.253 | 2.640 | 2.063 |
| casa și conturi la bănci | 874 | 1.453 | 24 mii | 14 mii | 2.581 | 8.720 | 24 mii | 24 mii | 5.548 | 12 mii |
| Cheltuieli în avans | 775 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 229 mii | 148 mii | 224 mii | 275 mii | 347 mii | 422 mii | 406 mii | 378 mii | 121 mii | 100 mii |
| Capitaluri proprii | 42 mii | 90 mii | 23 mii | -16 mii | -68 mii | -48 mii | -4.295 | -5.691 | 220 mii | 235 mii |
| din care capital subscris vărsat | 349 mii | 349 mii | 349 mii | 349 mii | 349 mii | 349 mii | 349 mii | 349 mii | 349 mii | 349 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 53 în județul Suceava și locul 301 din 1.936 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4779 – Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie.
Firme similare din județul Suceava
- WILGERROM SRL · Prisaca Dornei (com. Vama)457 mii lei · 0 ang.
- FEMAROM COM SRL · Șcheia425 mii lei · 0 ang.
- SCABITEX S.R.L. · Suceava333 mii lei · 4 ang.
- BYNDOR TERMIC S.R.L. · Ilișești300 mii lei · 0 ang.
- STAND UP TRADE SRL · Suceava297 mii lei · 1 ang.
- D&EM STYLE S.R.L. · Suceava265 mii lei · 0 ang.
- MOBILA CLASSIC ANTIQUE S.R.L. · Stulpicani264 mii lei · 3 ang.
- BSS SHOP S.R.L. · Fălticeni211 mii lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4779 – Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre TACOROM SRL
Care este CUI-ul firmei TACOROM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TACOROM SRL este 13066856, iar codul de TVA este RO13066856. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000000238335, iar codul EUID este ROONRC.J2000000238335.
Unde are sediul TACOROM SRL?
Sediul social al firmei TACOROM SRL este în VICTORIEI, ap. 1, Municipiul Suceava, Suceava, județul Suceava, cod poștal 720281, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TACOROM SRL?
Activitatea principală a firmei TACOROM SRL este „Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie”, cod CAEN 4779. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TACOROM SRL?
TACOROM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 mai 2000, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TACOROM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 364). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TACOROM SRL?
În 2025, TACOROM SRL a raportat o cifră de afaceri de 347 mii lei și un profit net de 15 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TACOROM SRL plătitoare de TVA?
Da. TACOROM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2000 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.