Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA4 ani pe piață

SYNTEGRA SECURITY SRL

CUI 24827308J2022003485404

PROPĂȘIRII, et. Parter, București Sectorul 1, București

A primit finanțare publică (10 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 18,7 mil lei, profit net 1,2 mil lei, 23 angajați.

Despre SYNTEGRA SECURITY SRL

SYNTEGRA SECURITY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 februarie 2022 cu numărul J2022003485404 și codul unic de înregistrare (CUI) 24827308, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Alte activități de protecție n.c.a.” (cod CAEN 8009). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 18,7 mil lei (+64% față de 2024), un profit net de 1,2 mil lei și 23 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 5 mil lei la 18,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 26 martie 2014.

Date de identificare

CUI
24827308
Nr. Registrul Comerțului
J2022003485404
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
23 februarie 2022
EUID
ROONRC.J2022003485404
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 26.03.2014

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
18,7 mil lei

+64% față de 2024

Profit net
1,2 mil lei
Angajați (medie)
23
Capitaluri proprii
2,7 mil lei
Datorii
7,9 mil lei
Active totale
10,8 mil lei
Marjă netă
6,7%
Cifră / angajat
815 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 73% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-5 mil05 mil10 mil15 mil20 mil2016: cifra de afaceri 667.278 lei; pierdere netă 21.555 lei20162017: cifra de afaceri 1.217.450 lei; profit net 94.066 lei20172018: cifra de afaceri 3.066.975 lei; profit net 173.137 lei20182019: cifra de afaceri 6.375.502 lei; profit net 608.746 lei20192020: cifra de afaceri 7.394.820 lei; profit net 1.147.197 lei20202021: cifra de afaceri 5.037.095 lei; profit net 128.235 lei20212022: cifra de afaceri 9.108.494 lei; profit net 595.272 lei20222023: cifra de afaceri 11.177.756 lei; profit net 912.154 lei20232024: cifra de afaceri 11.429.590 lei; profit net 1.154.542 lei20242025: cifra de afaceri 18.742.321 lei; profit net 1.247.326 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă667 mii1,2 mil3,1 mil6,4 mil7,4 mil5 mil9,1 mil11,2 mil11,4 mil18,7 mil
Venituri totale676 mii1,2 mil3,1 mil6,5 mil7,4 mil5 mil9,1 mil11,2 mil11,7 mil18,8 mil
Cheltuieli totale698 mii1,1 mil2,9 mil5,8 mil6,1 mil4,9 mil8,4 mil10,1 mil10,4 mil17,4 mil
Profit / pierdere brută-22 mii106 mii204 mii676 mii1,3 mil152 mii685 mii1 mil1,3 mil1,4 mil
Profit / pierdere netă-22 mii94 mii173 mii609 mii1,1 mil128 mii595 mii912 mii1,2 mil1,2 mil
Număr mediu de angajați65551122823
Active imobilizate212 mii243 mii304 mii406 mii1,6 mil2,3 mil3,1 mil3,7 mil3,8 mil3,6 mil
Active circulante239 mii289 mii905 mii2,3 mil1,1 mil2,5 mil2,2 mil5,7 mil10,2 mil7,2 mil
din care stocuri52 mii26 mii61 mii33 mii95 mii87 mii467 mii1,3 mil2,5 mil1,2 mil
creanțe71 mii223 mii119 mii657 mii346 mii1,9 mil1,5 mil2,4 mil6,8 mil5 mil
casa și conturi la bănci117 mii40 mii725 mii1,6 mil670 mii444 mii222 mii2,1 mil925 mii915 mii
Cheltuieli în avans—————3.5978.44612 mii7.69012 mii
Datorii463 mii449 mii963 mii1,9 mil873 mii3,1 mil3,7 mil7 mil11,1 mil7,9 mil
Venituri în avans8.6978.697————500 mii407 mii315 mii223 mii
Capitaluri proprii-21 mii73 mii246 mii855 mii1,8 mil1,6 mil1,1 mil2 mil2,5 mil2,7 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 5 din 174 în județul București și locul 10 din 830 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8009 – Alte activități de protecție n.c.a..

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8009 – Alte activități de protecție n.c.a.

  • 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Întrebări frecvente despre SYNTEGRA SECURITY SRL

Care este CUI-ul firmei SYNTEGRA SECURITY SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SYNTEGRA SECURITY SRL este 24827308, iar codul de TVA este RO24827308. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2022003485404, iar codul EUID este ROONRC.J2022003485404.

Unde are sediul SYNTEGRA SECURITY SRL?

Sediul social al firmei SYNTEGRA SECURITY SRL este în PROPĂȘIRII, et. Parter, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SYNTEGRA SECURITY SRL?

Activitatea principală a firmei SYNTEGRA SECURITY SRL este „Alte activități de protecție n.c.a.”, cod CAEN 8009. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SYNTEGRA SECURITY SRL?

SYNTEGRA SECURITY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 februarie 2022, deci are 4 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SYNTEGRA SECURITY SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0766 *** 106). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SYNTEGRA SECURITY SRL?

În 2025, SYNTEGRA SECURITY SRL a raportat o cifră de afaceri de 18,7 mil lei și un profit net de 1,2 mil lei, cu 23 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SYNTEGRA SECURITY SRL plătitoare de TVA?

Da. SYNTEGRA SECURITY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26 martie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează