CONTROL GENERAL SERVICES SRL
BUCUREȘTII NOI, et. 1, București Sectorul 1, București
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 7,6 mil lei, profit net 2,3 mil lei, 3 angajați.
Despre CONTROL GENERAL SERVICES SRL
CONTROL GENERAL SERVICES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 ianuarie 2014 cu numărul J2014000102037 și codul unic de înregistrare (CUI) 32696041, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Alte activități de protecție n.c.a.” (cod CAEN 8009). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7,6 mil lei, un profit net de 2,3 mil lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 12 mii lei la 7,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2025.
Date de identificare
- CUI
- 32696041
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014000102037
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 ianuarie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014000102037
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.09.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 7,6 mil lei
- Profit net
- 2,3 mil lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 2,3 mil lei
- Datorii
- 9,1 mil lei
- Active totale
- 93,1 mil lei
- Marjă netă
- 30,3%
- Cifră / angajat
- 2,5 mil lei
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 10% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 93 mii | 219 mii | 129 mii | 12 mii | 690 | 73 mii | 291 mii | — | 7,6 mil |
| Venituri totale | 95 mii | 219 mii | 129 mii | 19 mii | 785 | 73 mii | 291 mii | 866 | 9,8 mil |
| Cheltuieli totale | 17 mii | 8.004 | 7.242 | 2.675 | 782 | 489 | 39 mii | 22 mii | 7,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 77 mii | 211 mii | 121 mii | 17 mii | 3 | 73 mii | 253 mii | -21 mii | 2,7 mil |
| Profit / pierdere netă | 75 mii | 204 mii | 117 mii | 16 mii | -21 | 73 mii | 250 mii | -22 mii | 2,3 mil |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | — | — | 1 | 1 | 1 | 3 |
| Active imobilizate | — | 7.900 | 7.900 | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 83 mii | 278 mii | 369 mii | 109 mii | 36 mii | 109 mii | 393 mii | 272 mii | 93,1 mil |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | 6,3 mil |
| creanțe | 42 mii | 62 mii | 60 mii | 43 mii | 34 mii | 48 mii | 84 mii | 272 mii | 85,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 41 mii | 216 mii | 309 mii | 66 mii | 2.574 | 61 mii | 256 mii | 153 | 1,1 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 49 mii |
| Datorii | 7.905 | 5.746 | 3.933 | 16 mii | 36 mii | 36 mii | 69 mii | 14 mii | 9,1 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 81,8 mil |
| Capitaluri proprii | 76 mii | 280 mii | 373 mii | 93 mii | 219 | 73 mii | 323 mii | 258 mii | 2,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 174 în județul București și locul 23 din 830 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8009 – Alte activități de protecție n.c.a..
Firme similare din județul București
- MVG TOTAL SRL · București Sector 29,6 mil lei · 5 ang.
- WE4 DESIGN SECURITY S.R.L. · București Sector 48,9 mil lei · 16 ang.
- SECURITY SISTEMS IMPEX SRL · București Sector 16,7 mil lei · 6 ang.
- MINERVA SECURITY SRL · București Sector 36 mil lei · 4 ang.
- EMPO SYSTEMS SRL · București Sector 65,4 mil lei · 24 ang.
- ZAG TEHNIC AVI S.R.L. · București Sector 35,3 mil lei · 22 ang.
- AVANTAJ PROSOLUTIONS SRL · București Sector 34,4 mil lei · 12 ang.
- SET ALARM INTERNATIONAL SRL · București Sector 44,4 mil lei · 14 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8009 – Alte activități de protecție n.c.a.
- 0148 Creșterea altor animale
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2611 Fabricarea componentelor electronice
- 2612 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor
Întrebări frecvente despre CONTROL GENERAL SERVICES SRL
Care este CUI-ul firmei CONTROL GENERAL SERVICES SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CONTROL GENERAL SERVICES SRL este 32696041, iar codul de TVA este RO32696041. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000102037, iar codul EUID este ROONRC.J2014000102037.
Unde are sediul CONTROL GENERAL SERVICES SRL?
Sediul social al firmei CONTROL GENERAL SERVICES SRL este în BUCUREȘTII NOI, et. 1, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CONTROL GENERAL SERVICES SRL?
Activitatea principală a firmei CONTROL GENERAL SERVICES SRL este „Alte activități de protecție n.c.a.”, cod CAEN 8009. În Registrul Comerțului are autorizate în total 45 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CONTROL GENERAL SERVICES SRL?
CONTROL GENERAL SERVICES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 ianuarie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CONTROL GENERAL SERVICES SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 454). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CONTROL GENERAL SERVICES SRL?
În 2025, CONTROL GENERAL SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 7,6 mil lei și un profit net de 2,3 mil lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CONTROL GENERAL SERVICES SRL plătitoare de TVA?
Da. CONTROL GENERAL SERVICES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.