Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA15 ani pe piață

EMPO SYSTEMS SRL

CUI 27895862J2011000254403

Str. LT.GHEORGHE SAIDAC, bl. 34, sc. D, ap. 51, București Sectorul 6, București

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 5,4 mil lei, profit net 287 mii lei, 24 angajați.

Despre EMPO SYSTEMS SRL

EMPO SYSTEMS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 ianuarie 2011 cu numărul J2011000254403 și codul unic de înregistrare (CUI) 27895862, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Alte activități de protecție n.c.a.” (cod CAEN 8009). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,4 mil lei (-16% față de 2024), un profit net de 287 mii lei și 24 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 5,6 mil lei la 5,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 ianuarie 2011.

Date de identificare

CUI
27895862
Nr. Registrul Comerțului
J2011000254403
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
13 ianuarie 2011
EUID
ROONRC.J2011000254403
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 17.01.2011

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
5,4 mil lei

-16% față de 2024

Profit net
287 mii lei
Angajați (medie)
24
Capitaluri proprii
420 mii lei
Datorii
2,7 mil lei
Active totale
3,2 mil lei
Marjă netă
5,3%
Cifră / angajat
225 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 87% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil8 mil2016: cifra de afaceri 2.100.088 lei; profit net 79.820 lei20162017: cifra de afaceri 4.376.911 lei; pierdere netă 22.445 lei20172018: cifra de afaceri 3.552.823 lei; profit net 320.461 lei20182019: cifra de afaceri 4.448.279 lei; profit net 333.858 lei20192020: cifra de afaceri 6.904.448 lei; profit net 663.365 lei20202021: cifra de afaceri 5.551.977 lei; profit net 197.976 lei20212022: cifra de afaceri 5.510.188 lei; profit net 359.759 lei20222023: cifra de afaceri 6.027.069 lei; profit net 264.429 lei20232024: cifra de afaceri 6.404.223 lei; profit net 512.990 lei20242025: cifra de afaceri 5.390.950 lei; profit net 286.660 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă2,1 mil4,4 mil3,6 mil4,4 mil6,9 mil5,6 mil5,5 mil6 mil6,4 mil5,4 mil
Venituri totale2,1 mil4,4 mil3,6 mil4,5 mil6,9 mil5,6 mil5,6 mil6,2 mil6,4 mil5,4 mil
Cheltuieli totale2 mil4,4 mil3,3 mil4,1 mil6,1 mil5,3 mil5,1 mil5,8 mil5,7 mil5 mil
Profit / pierdere brută109 mii23 mii357 mii378 mii812 mii293 mii486 mii384 mii685 mii416 mii
Profit / pierdere netă80 mii-22 mii320 mii334 mii663 mii198 mii360 mii264 mii513 mii287 mii
Număr mediu de angajați7192624242323232324
Active imobilizate215 mii196 mii588 mii752 mii1,2 mil954 mii802 mii1,1 mil962 mii913 mii
Active circulante953 mii776 mii1,1 mil2,2 mil3 mil2,5 mil3,1 mil2 mil2,2 mil2,3 mil
din care stocuri——36 mii53 mii——————
creanțe721 mii568 mii927 mii1,9 mil2,8 mil2,3 mil2,5 mil1,8 mil1,9 mil2,1 mil
casa și conturi la bănci232 mii208 mii163 mii248 mii149 mii178 mii666 mii246 mii319 mii150 mii
Datorii1,1 mil954 mii1,4 mil2,6 mil3,4 mil2,5 mil3 mil2,5 mil2,6 mil2,7 mil
Capitaluri proprii40 mii18 mii338 mii335 mii735 mii933 mii893 mii698 mii513 mii420 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 13 din 174 în județul București și locul 31 din 830 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8009 – Alte activități de protecție n.c.a..

Firme similare din județul București

Dosare în instanță

3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 11377/303/202612.05.2026

    validare poprire

    Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 7109/301/202517.03.2025

    validare poprire 72/2024

    Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 16222/303/202406.08.2024

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8009 – Alte activități de protecție n.c.a.

  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Întrebări frecvente despre EMPO SYSTEMS SRL

Care este CUI-ul firmei EMPO SYSTEMS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EMPO SYSTEMS SRL este 27895862, iar codul de TVA este RO27895862. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000254403, iar codul EUID este ROONRC.J2011000254403.

Unde are sediul EMPO SYSTEMS SRL?

Sediul social al firmei EMPO SYSTEMS SRL este în Str. LT.GHEORGHE SAIDAC, bl. 34, sc. D, ap. 51, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are EMPO SYSTEMS SRL?

Activitatea principală a firmei EMPO SYSTEMS SRL este „Alte activități de protecție n.c.a.”, cod CAEN 8009. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată EMPO SYSTEMS SRL?

EMPO SYSTEMS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 ianuarie 2011, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma EMPO SYSTEMS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 577). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are EMPO SYSTEMS SRL?

În 2025, EMPO SYSTEMS SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,4 mil lei și un profit net de 287 mii lei, cu 24 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este EMPO SYSTEMS SRL plătitoare de TVA?

Da. EMPO SYSTEMS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 ianuarie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează