SUSZY SRL
Str. TINERETULUI, bl. TURN, ap. 18, Municipiul Giurgiu, Giurgiu
În 2025: cifra de afaceri 126 mii lei, profit net 13 mii lei.
Despre SUSZY SRL
SUSZY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 martie 1994 cu numărul J52/190/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 5452112, cu sediul în Giurgiu, județul Giurgiu. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 126 mii lei (+16% față de 2024), un profit net de 13 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 121 mii lei la 126 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 5452112
- Nr. Registrul Comerțului
- J52/190/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 martie 1994
- EUID
- ROONRC.J52/190/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 126 mii lei
- Profit net
- 13 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 101 mii lei
- Datorii
- 1.765 lei
- Active totale
- 103 mii lei
- Marjă netă
- 10,1%
+16% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 2% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 70 mii | 72 mii | 97 mii | 89 mii | 106 mii | 121 mii | 118 mii | 118 mii | 109 mii | 126 mii |
| Venituri totale | 70 mii | 72 mii | 97 mii | 89 mii | 106 mii | 121 mii | 118 mii | 118 mii | 109 mii | 126 mii |
| Cheltuieli totale | 65 mii | 66 mii | 88 mii | 83 mii | 93 mii | 107 mii | 108 mii | 110 mii | 100 mii | 111 mii |
| Profit / pierdere brută | 4.300 | 6.140 | 8.891 | 6.011 | 13 mii | 14 mii | 9.239 | 7.703 | 9.361 | 15 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.215 | 3.970 | 5.971 | 3.329 | 11 mii | 10 mii | 5.710 | 6.414 | 7.332 | 13 mii |
| Active imobilizate | — | — | 1.406 | 1.219 | 1.031 | 844 | 656 | — | — | — |
| Active circulante | 35 mii | 39 mii | 43 mii | 48 mii | 59 mii | 70 mii | 75 mii | 83 mii | 89 mii | 103 mii |
| din care stocuri | 29 mii | 31 mii | 28 mii | 46 mii | 57 mii | 69 mii | 74 mii | 79 mii | 86 mii | 95 mii |
| casa și conturi la bănci | 6.947 | 7.835 | 15 mii | 1.575 | 1.897 | 1.703 | 61 | 4.126 | 3.156 | 7.696 |
| Datorii | 1.285 | 746 | 699 | 1.725 | 1.188 | 2.768 | 934 | 2.477 | 1.001 | 1.765 |
| Capitaluri proprii | 34 mii | 38 mii | 44 mii | 47 mii | 58 mii | 69 mii | 74 mii | 81 mii | 88 mii | 101 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 522 din 695 în județul Giurgiu și locul 24.451 din 32.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Giurgiu
- VALENTIN ȘI DARIUS S.R.L. · Mogoșești (com. Adunații-Copăceni)132 mii lei · 0 ang.
- DRAGONSPINEMART S.R.L. · Bolintin-Vale131 mii lei · 1 ang.
- SELL SRL · Giurgiu129 mii lei · 0 ang.
- ADF COM IMPEX SRL · Giurgiu128 mii lei · 1 ang.
- STADION SRL · Chiriacu (com. Izvoarele)127 mii lei · 0 ang.
- DANY ȘI OANA MARKET SRL · Copaciu (com. Ghimpați)125 mii lei · 0 ang.
- ANDRE MARKET STORE S.R.L. · Icoana (com. Ulmi)123 mii lei · 1 ang.
- STL CRISTY EVENTS S.R.L. · Letca Nouă121 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Întrebări frecvente despre SUSZY SRL
Care este CUI-ul firmei SUSZY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SUSZY SRL este 5452112. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J52/190/1994, iar codul EUID este ROONRC.J52/190/1994.
Unde are sediul SUSZY SRL?
Sediul social al firmei SUSZY SRL este în Str. TINERETULUI, bl. TURN, ap. 18, Municipiul Giurgiu, Giurgiu, județul Giurgiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SUSZY SRL?
Activitatea principală a firmei SUSZY SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SUSZY SRL?
SUSZY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 martie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SUSZY SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SUSZY SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Giurgiu sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SUSZY SRL?
În 2025, SUSZY SRL a raportat o cifră de afaceri de 126 mii lei și un profit net de 13 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SUSZY SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, SUSZY SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.