SUNRISE SRL
Sat Victoria, Comuna Hlipiceni, Botoșani
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 2,4 mil lei, profit net 353 mii lei, 5 angajați.
Despre SUNRISE SRL
SUNRISE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 august 2008 cu numărul J07/568/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 24333061, cu sediul în Victoria (com. Hlipiceni), județul Botoșani. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (+75% față de 2024), un profit net de 353 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 3,8 mil lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2009.
Date de identificare
- CUI
- 24333061
- Nr. Registrul Comerțului
- J07/568/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 august 2008
- EUID
- ROONRC.J07/568/2008
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.04.2009
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,4 mil lei
- Profit net
- 353 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 759 mii lei
- Datorii
- 3,1 mil lei
- Active totale
- 3,9 mil lei
- Marjă netă
- 14,5%
- Cifră / angajat
- 487 mii lei
+75% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 80% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 2,1 mil | 649 mii | 3,8 mil | 2,5 mil | 2,3 mil | 1,4 mil | 2,4 mil |
| Venituri totale | 1,8 mil | 2,5 mil | 2,4 mil | 2,7 mil | 2 mil | 4,4 mil | 3,7 mil | 3,3 mil | 3 mil | 3,3 mil |
| Cheltuieli totale | 1,7 mil | 2,4 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 3,1 mil | 2,7 mil | 3 mil | 3,4 mil | 2,8 mil | 2,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 92 mii | 96 mii | 71 mii | 98 mii | -1,1 mil | 1,7 mil | 729 mii | -178 mii | 216 mii | 416 mii |
| Profit / pierdere netă | 75 mii | 77 mii | 52 mii | 76 mii | -1,1 mil | 1,6 mil | 707 mii | -198 mii | 5.379 | 353 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 5 | 4 | 5 | 4 | 4 | 4 | 5 | 3 | 5 |
| Active imobilizate | 2,5 mil | 2,7 mil | 2,4 mil | 2,2 mil | 2 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,2 mil | 2,2 mil |
| Active circulante | 776 mii | 930 mii | 919 mii | 732 mii | 807 mii | 1,5 mil | 2,1 mil | 2 mil | 1,5 mil | 1,8 mil |
| din care stocuri | 324 mii | 425 mii | 397 mii | 329 mii | 368 mii | 445 mii | 1,4 mil | 1,4 mil | 954 mii | 1,2 mil |
| creanțe | 379 mii | 445 mii | 599 mii | 366 mii | 472 mii | 205 mii | 632 mii | 602 mii | 499 mii | 313 mii |
| casa și conturi la bănci | 72 mii | 59 mii | -77 mii | 37 mii | -34 mii | 866 mii | -34 mii | 69 mii | 60 mii | 224 mii |
| Datorii | 2 mil | 2,5 mil | 2,2 mil | 1,9 mil | 3 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 3,2 mil | 2,9 mil | 3,1 mil |
| Venituri în avans | 1,1 mil | 998 mii | 867 mii | 734 mii | 600 mii | 469 mii | 340 mii | 232 mii | 134 mii | 35 mii |
| Capitaluri proprii | 117 mii | 194 mii | 247 mii | 322 mii | -796 mii | 824 mii | 1,5 mil | 1 mil | 595 mii | 759 mii |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 62 din 208 în județul Botoșani și locul 2.374 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.
Firme similare din județul Botoșani
- PREMIUM AGRI S.R.L. · Botoșani2,6 mil lei · 1 ang.
- STREBARO SRL · Cristinești2,5 mil lei · 8 ang.
- DAFI AGRO SRL · Lișna (com. Suharău)2,4 mil lei · 3 ang.
- BUDY-SERV SRL · Cotușca2,4 mil lei · 3 ang.
- DUEMILA AGROPLUS SRL · Șendriceni2,4 mil lei · 3 ang.
- AGRICOLA POPILCIUC SRL · Tudor Vladimirescu (com. Albești)2,3 mil lei · 2 ang.
- NIREVA FARMING S.R.L. · Manolești (com. Mihai Eminescu)2,3 mil lei · 1 ang.
- AGRO PORUMB SRL · Hudești2,3 mil lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 155 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 29964/211/202623.09.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 22867/303/202515.09.2026
înşelăciunea (art.244 NCP)
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Penal · calitate: Intimat Parte civilă
- 3974/62/202609.09.2026
opoziţie la dizolvare
Tribunalul Brasov · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 4958/249/202619.08.2026
validare poprire dosar de executare 19214/2024
Judecătoria Lehliugara · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 5134/118/202618.08.2026
obligare emitere act administrativ
Tribunalul Constanta · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 35474/325/202614.08.2026
cerere de valoare redusă /PÂRÂT SUNRISE BANAT STORES SRL
Judecătoria Timisoara · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 9468/176/202511.08.2026
cerere de valoare redusă
Tribunalul Alba · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat
- 26545/300/202613.07.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 8761/211/202430.06.2026
anulare proces verbal de contravenţie
Tribunalul Cluj · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant
- 5206/204/202628.05.2026
validare poprire
Judecătoria Campina · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a.
Întrebări frecvente despre SUNRISE SRL
Care este CUI-ul firmei SUNRISE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SUNRISE SRL este 24333061, iar codul de TVA este RO24333061. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J07/568/2008, iar codul EUID este ROONRC.J07/568/2008.
Unde are sediul SUNRISE SRL?
Sediul social al firmei SUNRISE SRL este în Sat Victoria, Comuna Hlipiceni, Botoșani, Victoria (com. Hlipiceni), județul Botoșani, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SUNRISE SRL?
Activitatea principală a firmei SUNRISE SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SUNRISE SRL?
SUNRISE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 august 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SUNRISE SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SUNRISE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Victoria (com. Hlipiceni) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SUNRISE SRL?
În 2025, SUNRISE SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și un profit net de 353 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SUNRISE SRL plătitoare de TVA?
Da. SUNRISE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Victoria (com. Hlipiceni)
- Firme cu CAEN 0111 din județul Botoșani
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- Top firme din județul Botoșani
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Botoșani
- Beneficiari de fonduri din județul Botoșani
- Compară SUNRISE SRL cu alte firme