SUNPROTECT SOLUTION S.R.L.
Baciului, et. Parter, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 4,1 mil lei, profit net 195 mii lei, 6 angajați.
Despre SUNPROTECT SOLUTION S.R.L.
SUNPROTECT SOLUTION S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2019 cu numărul J2019000563123 și codul unic de înregistrare (CUI) 40640580, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții” (cod CAEN 4341). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,1 mil lei (+15% față de 2024), un profit net de 195 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,1 mil lei la 4,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2020.
Date de identificare
- CUI
- 40640580
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019000563123
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 februarie 2019
- EUID
- ROONRC.J2019000563123
- Cod poștal
- 400277
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.02.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,1 mil lei
- Profit net
- 195 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 554 mii lei
- Datorii
- 1,2 mil lei
- Active totale
- 1,7 mil lei
- Marjă netă
- 4,7%
- Cifră / angajat
- 690 mii lei
+15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 68% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 420 mii | 872 mii | 2,1 mil | 2,3 mil | 1,9 mil | 3,6 mil | 4,1 mil |
| Venituri totale | 420 mii | 880 mii | 2,1 mil | 2,3 mil | 1,9 mil | 3,6 mil | 4,4 mil |
| Cheltuieli totale | 355 mii | 853 mii | 2 mil | 2 mil | 2 mil | 3,3 mil | 4,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 65 mii | 27 mii | 187 mii | 355 mii | -64 mii | 292 mii | 244 mii |
| Profit / pierdere netă | 60 mii | 19 mii | 166 mii | 332 mii | -82 mii | 216 mii | 195 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 3 | 3 | 4 | 4 | 6 |
| Active imobilizate | 19 mii | 112 mii | 266 mii | 267 mii | 253 mii | 1,5 mil | 1,6 mil |
| Active circulante | 56 mii | 6.626 | 77 mii | 93 mii | 164 mii | 53 mii | 128 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 57 mii | — | 547 |
| creanțe | 4.250 | 4.684 | 34 mii | 5.300 | 23 mii | 41 mii | 79 mii |
| casa și conturi la bănci | 52 mii | 1.942 | 44 mii | 88 mii | 84 mii | 12 mii | 49 mii |
| Datorii | 15 mii | 39 mii | 125 mii | 27 mii | 200 mii | 1,2 mil | 1,2 mil |
| Capitaluri proprii | 60 mii | 79 mii | 218 mii | 333 mii | 218 mii | 359 mii | 554 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 25 în județul Cluj și locul 43 din 483 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4341 – Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții.
Firme similare din județul Cluj
- CONCRITEK SRL · Căpusu Mare3,9 mil lei · 6 ang.
- ARDELEAN CONSTRUCT SRL · Mărisel2,6 mil lei · 2 ang.
- DOMUS LIFE SRL · Cuzdrioara1,7 mil lei · 7 ang.
- PSV MONTAJ SRL · Cluj-Napoca1,6 mil lei · 6 ang.
- ELLCOR ROOF S.R.L. · Cluj-Napoca827 mii lei · 3 ang.
- KPU S.R.L. · Cluj-Napoca807 mii lei · 0 ang.
- PLAN ALUMINIUM S.R.L. · Cluj-Napoca510 mii lei · 1 ang.
- HVAACO S.R.L. · Turda416 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4341 – Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
Întrebări frecvente despre SUNPROTECT SOLUTION S.R.L.
Care este CUI-ul firmei SUNPROTECT SOLUTION S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SUNPROTECT SOLUTION S.R.L. este 40640580, iar codul de TVA este RO40640580. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019000563123, iar codul EUID este ROONRC.J2019000563123.
Unde are sediul SUNPROTECT SOLUTION S.R.L.?
Sediul social al firmei SUNPROTECT SOLUTION S.R.L. este în Baciului, et. Parter, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400277, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SUNPROTECT SOLUTION S.R.L.?
Activitatea principală a firmei SUNPROTECT SOLUTION S.R.L. este „Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții”, cod CAEN 4341. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SUNPROTECT SOLUTION S.R.L.?
SUNPROTECT SOLUTION S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SUNPROTECT SOLUTION S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SUNPROTECT SOLUTION S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SUNPROTECT SOLUTION S.R.L.?
În 2025, SUNPROTECT SOLUTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4,1 mil lei și un profit net de 195 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SUNPROTECT SOLUTION S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. SUNPROTECT SOLUTION S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.