SUISS-RO SRL
Sat Vingard, Comuna Șpring, Alba
A primit finanțare publică (3 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 370 mii lei, profit net 107 mii lei, 1 angajați.
Despre SUISS-RO SRL
SUISS-RO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 aprilie 2004 cu numărul J01/434/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 16356765, cu sediul în Vingard (com. Șpring), județul Alba. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 370 mii lei (+9% față de 2024), un profit net de 107 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 249 mii lei la 370 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 16356765
- Nr. Registrul Comerțului
- J01/434/2004
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 aprilie 2004
- EUID
- ROONRC.J01/434/2004
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Sebeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 370 mii lei
- Profit net
- 107 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 1,6 mil lei
- Datorii
- 36 mii lei
- Active totale
- 1,6 mil lei
- Marjă netă
- 28,9%
- Cifră / angajat
- 370 mii lei
+9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 2% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 28 mii | 201 mii | 147 mii | 406 mii | 262 mii | 249 mii | 311 mii | 239 mii | 341 mii | 370 mii |
| Venituri totale | 28 mii | 201 mii | 147 mii | 407 mii | 262 mii | 254 mii | 318 mii | 281 mii | 406 mii | 414 mii |
| Cheltuieli totale | 51 mii | 39 mii | 52 mii | 86 mii | 51 mii | 50 mii | 75 mii | 310 mii | 184 mii | 306 mii |
| Profit / pierdere brută | -23 mii | 161 mii | 95 mii | 321 mii | 211 mii | 204 mii | 242 mii | -29 mii | 222 mii | 107 mii |
| Profit / pierdere netă | -23 mii | 161 mii | 95 mii | 321 mii | 211 mii | 204 mii | 242 mii | -29 mii | 222 mii | 107 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | — | 0 | — | — | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 318 mii | 309 mii | 299 mii | 290 mii | 281 mii | 274 mii | 268 mii | 261 mii | 259 mii | 259 mii |
| Active circulante | 4.510 | 195 mii | 257 mii | 539 mii | 753 mii | 910 mii | 1,1 mil | 1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil |
| creanțe | — | 6.020 | 7.520 | 9.320 | 11 mii | 13 mii | 0 | — | — | — |
| casa și conturi la bănci | 4.510 | 189 mii | 249 mii | 530 mii | 742 mii | 897 mii | 581 mii | 484 mii | 671 mii | 448 mii |
| Datorii | 272 mii | 292 mii | 249 mii | 201 mii | 195 mii | 141 mii | 77 mii | 34 mii | 22 mii | 36 mii |
| Capitaluri proprii | 50 mii | 212 mii | 307 mii | 628 mii | 839 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 60 din 90 în județul Alba și locul 6.221 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.
Firme similare din județul Alba
- CORI PLANT SRL · Sântimbru406 mii lei · 1 ang.
- AGRIFULL PRODIMPEX SRL · Teiuș397 mii lei · 1 ang.
- ROXY INTERSPEED SRL · Vinerea (oraș Cugir)396 mii lei · 1 ang.
- DICERO TEAM SRL · Câlnic391 mii lei · 3 ang.
- AGRIPER GH S.R.L. · Ghirbom (com. Berghin)390 mii lei · 1 ang.
- BELDUE SERVICII AGRICOLE SRL · Aiud380 mii lei · 1 ang.
- BITZU'S RANCH S.R.L. · Alba Iulia350 mii lei · 2 ang.
- ROWAIN AGRO SERVICES S.R.L. · Ciugud315 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
Întrebări frecvente despre SUISS-RO SRL
Care este CUI-ul firmei SUISS-RO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SUISS-RO SRL este 16356765. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J01/434/2004, iar codul EUID este ROONRC.J01/434/2004.
Unde are sediul SUISS-RO SRL?
Sediul social al firmei SUISS-RO SRL este în Sat Vingard, Comuna Șpring, Alba, Vingard (com. Șpring), județul Alba, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SUISS-RO SRL?
Activitatea principală a firmei SUISS-RO SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111.
Când a fost înființată SUISS-RO SRL?
SUISS-RO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 aprilie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SUISS-RO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 937). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SUISS-RO SRL?
În 2025, SUISS-RO SRL a raportat o cifră de afaceri de 370 mii lei și un profit net de 107 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SUISS-RO SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, SUISS-RO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Vingard (com. Șpring)
- Firme cu CAEN 0111 din județul Alba
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- Top firme din județul Alba
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Alba
- Beneficiari de fonduri din județul Alba
- Compară SUISS-RO SRL cu alte firme