SUDINOX SRL
Str. LACUL ROSU, ap. 12, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 2 mil lei, profit net 24 mii lei.
Despre SUDINOX SRL
SUDINOX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 aprilie 2001 cu numărul J2001000579121 și codul unic de înregistrare (CUI) 13836653, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice” (cod CAEN 2511). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2 mil lei (+37% față de 2024), un profit net de 24 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,3 mil lei la 2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2006 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 13836653
- Nr. Registrul Comerțului
- J2001000579121
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 aprilie 2001
- EUID
- ROONRC.J2001000579121
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.03.2006
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2 mil lei
- Profit net
- 24 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 1,7 mil lei
- Datorii
- 249 mii lei
- Active totale
- 2 mil lei
- Marjă netă
- 1,2%
+37% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 13% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 2 mil |
| Venituri totale | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 2,1 mil |
| Cheltuieli totale | 811 mii | 809 mii | 823 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 2 mil |
| Profit / pierdere brută | 463 mii | 371 mii | 368 mii | 115 mii | 387 mii | 181 mii | 151 mii | 88 mii | -143 mii | 29 mii |
| Profit / pierdere netă | 384 mii | 362 mii | 356 mii | 102 mii | 374 mii | 168 mii | 135 mii | 76 mii | -188 mii | 24 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 9 | — | 12 | 10 | 11 | 10 | 10 | — | — |
| Active imobilizate | -70 mii | 13 mii | 34 mii | 175 mii | 155 mii | 150 mii | 160 mii | 230 mii | 384 mii | 880 mii |
| Active circulante | 2,6 mil | 2,8 mil | 2,1 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 1,1 mil |
| din care stocuri | 328 mii | 290 mii | 232 mii | 98 mii | 49 mii | 111 mii | 27 mii | 274 mii | 343 mii | 494 mii |
| creanțe | 2,1 mil | 2,4 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 451 mii |
| casa și conturi la bănci | 183 mii | 80 mii | 67 mii | 150 mii | 517 mii | 155 mii | 240 mii | 171 mii | 44 mii | 125 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 11 | — | 138 | 138 | 137 | 390 |
| Datorii | 170 mii | 253 mii | 77 mii | 90 mii | 53 mii | 68 mii | 47 mii | 149 mii | 145 mii | 249 mii |
| Capitaluri proprii | 2,4 mil | 2,5 mil | 2,1 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 2 mil | 2 mil | 2 mil | 1,8 mil | 1,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 53 din 284 în județul Cluj și locul 731 din 3.553 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
Firme similare din județul Cluj
- KARL SCHNELL PROM S.R.L. · Baciu2,3 mil lei · 12 ang.
- NORSTAL SRL · Apahida2,2 mil lei · 1 ang.
- HEAT PUMPS TECHNOLOGIES SRL · Jucu De Mijloc (com. Jucu)2,2 mil lei · 2 ang.
- METALTIM CENTRU DE DEBITARE SRL · Turda2,1 mil lei · 5 ang.
- E&E METAL CNC DESIGN SRL · Florești2 mil lei · 3 ang.
- ACCENT ADV PRODUCTION SRL · Popești (com. Baciu)2 mil lei · 7 ang.
- OCTOPUS LOGISTIC SRL · Cluj-Napoca1,8 mil lei · 6 ang.
- METALINT SRL · Cluj-Napoca1,8 mil lei · 9 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1149/235/202506.03.2025
validare poprire
Judecătoria Gherla · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 9621 Activități de coafură și frizerie
- 9622 Activități de tratament și înfrumusețare
- 9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur
Întrebări frecvente despre SUDINOX SRL
Care este CUI-ul firmei SUDINOX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SUDINOX SRL este 13836653, iar codul de TVA este RO13836653. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001000579121, iar codul EUID este ROONRC.J2001000579121.
Unde are sediul SUDINOX SRL?
Sediul social al firmei SUDINOX SRL este în Str. LACUL ROSU, ap. 12, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SUDINOX SRL?
Activitatea principală a firmei SUDINOX SRL este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice”, cod CAEN 2511. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SUDINOX SRL?
SUDINOX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 aprilie 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SUDINOX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0264 *** 063). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SUDINOX SRL?
În 2025, SUDINOX SRL a raportat o cifră de afaceri de 2 mil lei și un profit net de 24 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SUDINOX SRL plătitoare de TVA?
Da. SUDINOX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2006 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.