Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare22 ani pe piață

STOCA SRL

CUI 16537338J09/537/2004

CONSTRUCTIA C4/ LOT 4, Sat Tichilești, Comuna Tichilești, Brăila

A primit finanțare publică (2 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 41 mii lei, pierdere netă 80 mii lei, 1 angajați.

Despre STOCA SRL

STOCA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 iunie 2004 cu numărul J09/537/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 16537338, cu sediul în Tichilești, județul Brăila. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 41 mii lei (-11% față de 2024), o pierdere netă de 80 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 159 mii lei la 41 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
16537338
Nr. Registrul Comerțului
J09/537/2004
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
22 iunie 2004
EUID
ROONRC.J09/537/2004
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.04.2008

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
13.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
41 mii lei

-11% față de 2024

Pierdere netă
80 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
362 mii lei
Datorii
156 mii lei
Active totale
518 mii lei
Marjă netă
-193,7%
Cifră / angajat
41 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii2016: cifra de afaceri 105.289 lei; profit net 1.231 lei20162017: cifra de afaceri 78.973 lei; pierdere netă 3.921 lei20172018: cifra de afaceri 145.537 lei; profit net 34.689 lei20182019: cifra de afaceri 90.207 lei; profit net 6.666 lei20192020: cifra de afaceri 78.510 lei; pierdere netă 3.281 lei20202021: cifra de afaceri 158.778 lei; profit net 48.985 lei20212022: cifra de afaceri 80.889 lei; pierdere netă 8.632 lei20222023: cifra de afaceri 29.197 lei; pierdere netă 88.626 lei20232024: cifra de afaceri 46.785 lei; profit net 3.267 lei20242025: cifra de afaceri 41.461 lei; pierdere netă 80.306 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă105 mii79 mii146 mii90 mii79 mii159 mii81 mii29 mii47 mii41 mii
Venituri totale109 mii79 mii118 mii96 mii74 mii162 mii91 mii57 mii121 mii47 mii
Cheltuieli totale107 mii83 mii83 mii89 mii77 mii112 mii99 mii145 mii117 mii127 mii
Profit / pierdere brută2.604-3.32435 mii7.095-3.04950 mii-8.231-88 mii3.748-80 mii
Profit / pierdere netă1.231-3.92135 mii6.666-3.28149 mii-8.632-89 mii3.267-80 mii
Număr mediu de angajați1111111111
Active imobilizate187 mii229 mii226 mii223 mii265 mii334 mii318 mii259 mii207 mii229 mii
Active circulante214 mii153 mii229 mii256 mii288 mii365 mii413 mii292 mii376 mii288 mii
din care stocuri9896893.3109.0644.3301.7579.000-37 mii8.38612 mii
creanțe112 mii87 mii90 mii94 mii121 mii190 mii192 mii117 mii123 mii85 mii
casa și conturi la bănci101 mii40 mii136 mii153 mii112 mii134 mii172 mii172 mii205 mii151 mii
Cheltuieli în avans28648139393939———
Datorii49 mii14 mii13 mii30 mii63 mii163 mii203 mii112 mii141 mii156 mii
Capitaluri proprii352 mii368 mii442 mii449 mii490 mii536 mii527 mii439 mii442 mii362 mii
din care capital subscris vărsat1.7001.7001.7001.7001.7001.7001.7001.7001.7001.700

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 399 din 422 în județul Brăila și locul 8.410 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.

Firme similare din județul Brăila

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Întrebări frecvente despre STOCA SRL

Care este CUI-ul firmei STOCA SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STOCA SRL este 16537338, iar codul de TVA este RO16537338. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J09/537/2004, iar codul EUID este ROONRC.J09/537/2004.

Unde are sediul STOCA SRL?

Sediul social al firmei STOCA SRL este în CONSTRUCTIA C4/ LOT 4, Sat Tichilești, Comuna Tichilești, Brăila, județul Brăila, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are STOCA SRL?

Activitatea principală a firmei STOCA SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată STOCA SRL?

STOCA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 iunie 2004, deci are 22 ani de activitate.

Cum pot contacta firma STOCA SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru STOCA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Tichilești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are STOCA SRL?

În 2025, STOCA SRL a raportat o cifră de afaceri de 41 mii lei și o pierdere netă de 80 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este STOCA SRL plătitoare de TVA?

Da. STOCA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.

Explorează