Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA15 ani pe piață

STINAV SRL

CUI 28456962J2011000480336

Sat Roșcani, Oraș Liteni, Suceava

A primit finanțare publică (6 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 31 mil lei, profit net 3,3 mil lei, 56 angajați.

Despre STINAV SRL

STINAV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 mai 2011 cu numărul J2011000480336 și codul unic de înregistrare (CUI) 28456962, cu sediul în Sat Roșcani, Oraș Liteni, județul Suceava. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 31 mil lei (+23% față de 2024), un profit net de 3,3 mil lei și 56 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 17,5 mil lei la 31 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2012.

Date de identificare

CUI
28456962
Nr. Registrul Comerțului
J2011000480336
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
10 mai 2011
EUID
ROONRC.J2011000480336
Cod poștal
727337

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2012

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Suceava

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
31 mil lei

+23% față de 2024

Profit net
3,3 mil lei
Angajați (medie)
56
Capitaluri proprii
11,5 mil lei
Datorii
5,9 mil lei
Active totale
17,4 mil lei
Marjă netă
10,6%
Cifră / angajat
554 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 34% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
010 mil20 mil30 mil40 mil2016: cifra de afaceri 6.596.403 lei; profit net 29.397 lei20162017: cifra de afaceri 8.570.171 lei; profit net 17.939 lei20172018: cifra de afaceri 12.475.527 lei; profit net 26.799 lei20182019: cifra de afaceri 14.154.651 lei; profit net 96.480 lei20192020: cifra de afaceri 22.173.242 lei; profit net 2.990.144 lei20202021: cifra de afaceri 17.488.144 lei; profit net 1.617.548 lei20212022: cifra de afaceri 20.462.456 lei; profit net 648.762 lei20222023: cifra de afaceri 24.401.938 lei; profit net 1.244.739 lei20232024: cifra de afaceri 25.148.466 lei; profit net 2.194.935 lei20242025: cifra de afaceri 31.007.231 lei; profit net 3.300.172 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă6,6 mil8,6 mil12,5 mil14,2 mil22,2 mil17,5 mil20,5 mil24,4 mil25,1 mil31 mil
Venituri totale7,5 mil10,1 mil13,8 mil16,8 mil24,3 mil19,2 mil23,2 mil23,2 mil25,9 mil33,1 mil
Cheltuieli totale7,5 mil10,1 mil13,7 mil16,6 mil20,8 mil17,3 mil22,5 mil21,8 mil23,4 mil29,3 mil
Profit / pierdere brută31 mii31 mii46 mii131 mii3,5 mil1,9 mil763 mii1,5 mil2,6 mil3,8 mil
Profit / pierdere netă29 mii18 mii27 mii96 mii3 mil1,6 mil649 mii1,2 mil2,2 mil3,3 mil
Număr mediu de angajați19203136363730454656
Active imobilizate1,3 mil3,8 mil3,9 mil5 mil5 mil3,5 mil7 mil6,6 mil5,8 mil7,5 mil
Active circulante367 mii904 mii1,9 mil2,8 mil3,2 mil5,9 mil7 mil10,7 mil6,8 mil9,9 mil
din care stocuri14 mii504 mii96 mii220 mii688 mii2,3 mil3,5 mil742 mii201 mii63 mii
creanțe724 mii725 mii1,2 mil1,6 mil598 mii1,2 mil1,8 mil1,9 mil5,4 mil5,8 mil
casa și conturi la bănci-372 mii-325 mii576 mii969 mii2 mil2,3 mil1,8 mil5,6 mil1,2 mil4 mil
Cheltuieli în avans97 mii62 mii38 mii20 mii14 mii——16 mii——
Datorii1,9 mil4,8 mil5,9 mil7,8 mil5,3 mil4,7 mil8,7 mil10,7 mil4,3 mil5,9 mil
Capitaluri proprii-135 mii-117 mii-90 mii6.5763 mil4,6 mil5,3 mil6,6 mil8,4 mil11,5 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 15 din 1.582 în județul Suceava și locul 372 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.

Firme similare din județul Suceava

Dosare în instanță

3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 10624/314/202617.08.2026

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Suceava · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 1665/97/202518.06.2025

    calcul drepturi salariale

    Tribunalul Hunedoara · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât

  • 978/260/202419.02.2024

    validare poprire

    Judecătoria Moinesti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Întrebări frecvente despre STINAV SRL

Care este CUI-ul firmei STINAV SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STINAV SRL este 28456962, iar codul de TVA este RO28456962. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000480336, iar codul EUID este ROONRC.J2011000480336.

Unde are sediul STINAV SRL?

Sediul social al firmei STINAV SRL este în Sat Roșcani, Oraș Liteni, Suceava, județul Suceava, cod poștal 727337, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are STINAV SRL?

Activitatea principală a firmei STINAV SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată STINAV SRL?

STINAV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 mai 2011, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma STINAV SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru STINAV SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sat Roșcani, Oraș Liteni sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are STINAV SRL?

În 2025, STINAV SRL a raportat o cifră de afaceri de 31 mil lei și un profit net de 3,3 mil lei, cu 56 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este STINAV SRL plătitoare de TVA?

Da. STINAV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează