STILCON SRL
Sat Păulești, Comuna Păulești, Prahova
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 11,9 mil lei, profit net 1,6 mil lei, 28 angajați.
Despre STILCON SRL
STILCON SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 iunie 1993 cu numărul J1993001559297 și codul unic de înregistrare (CUI) 4090812, cu sediul în Păulești, județul Prahova. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 11,9 mil lei (+5% față de 2024), un profit net de 1,6 mil lei și 28 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 20,4 mil lei la 11,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2000.
Date de identificare
- CUI
- 4090812
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993001559297
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 iunie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993001559297
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.05.2000
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 11,9 mil lei
- Profit net
- 1,6 mil lei
- Angajați (medie)
- 28
- Capitaluri proprii
- 2,3 mil lei
- Datorii
- 4,5 mil lei
- Active totale
- 6,8 mil lei
- Marjă netă
- 13,4%
- Cifră / angajat
- 424 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 67% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 19,2 mil | 13,7 mil | 16,5 mil | 12,9 mil | 12,5 mil | 20,4 mil | 17,5 mil | 12,2 mil | 11,3 mil | 11,9 mil |
| Venituri totale | 19,6 mil | 13,8 mil | 16,9 mil | 13,2 mil | 12,7 mil | 20,7 mil | 17,9 mil | 12,6 mil | 11,3 mil | 15,4 mil |
| Cheltuieli totale | 15 mil | 13,2 mil | 16 mil | 12,9 mil | 15,6 mil | 19,2 mil | 17,3 mil | 12,6 mil | 11,3 mil | 13,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 4,6 mil | 566 mii | 922 mii | 259 mii | -3 mil | 1,5 mil | 625 mii | 65 mii | 53 mii | 1,6 mil |
| Profit / pierdere netă | 3,9 mil | 485 mii | 783 mii | 216 mii | -3 mil | 1,3 mil | 539 mii | 54 mii | 41 mii | 1,6 mil |
| Număr mediu de angajați | 105 | 81 | 88 | 73 | 49 | 44 | 37 | 42 | 40 | 28 |
| Active imobilizate | 454 mii | 580 mii | 534 mii | 368 mii | 279 mii | 287 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 3 mil |
| Active circulante | 8,7 mil | 11,2 mil | 11,6 mil | 12,6 mil | 5,9 mil | 6,8 mil | 6,3 mil | 7,2 mil | 6,7 mil | 3,9 mil |
| din care stocuri | 90 mii | 1,8 mil | 1,7 mil | 2,3 mil | 137 mii | 662 mii | 1,4 mil | 3,2 mil | 3,7 mil | 2,1 mil |
| creanțe | 7,4 mil | 9,3 mil | 9,7 mil | 10,1 mil | 4,7 mil | 2,5 mil | 2,1 mil | 2,8 mil | 2,6 mil | 1,4 mil |
| casa și conturi la bănci | 1,3 mil | 88 mii | 234 mii | 253 mii | 1,1 mil | 3,7 mil | 2,8 mil | 1,1 mil | 373 mii | 265 mii |
| Datorii | 4,1 mil | 6,2 mil | 5,7 mil | 6,4 mil | 2,5 mil | 3,2 mil | 5,4 mil | 6,4 mil | 5,8 mil | 4,5 mil |
| Capitaluri proprii | 5,1 mil | 5,6 mil | 6,4 mil | 6,6 mil | 3,7 mil | 3,9 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 32 din 698 în județul Prahova și locul 1.082 din 19.571 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Prahova
- MARVALI INTER BUILDING SRL · Perșunari (com. Cocorăștii Colț)13,9 mil lei · 16 ang.
- BUILD ADAMAT SRL · Ploiești13,3 mil lei · 23 ang.
- BROS CONSTRUCT SRL · Sinaia12,8 mil lei · 39 ang.
- GHEMARK INTER CONSTRUCT SRL · Ploiești11,9 mil lei · 20 ang.
- YAEL E. INVEST SRL · Bușteni11,4 mil lei · 23 ang.
- ROMCONSTRUCT GROUP SRL · Ploiești10,8 mil lei · 33 ang.
- INSPETI BUILDING RESTAURATION SRL · Ploiești10,8 mil lei · 22 ang.
- KATO SERVICE SRL · Ploiești10,3 mil lei · 42 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre STILCON SRL
Care este CUI-ul firmei STILCON SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STILCON SRL este 4090812, iar codul de TVA este RO4090812. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993001559297, iar codul EUID este ROONRC.J1993001559297.
Unde are sediul STILCON SRL?
Sediul social al firmei STILCON SRL este în Sat Păulești, Comuna Păulești, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are STILCON SRL?
Activitatea principală a firmei STILCON SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată STILCON SRL?
STILCON SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 iunie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma STILCON SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0244 *** 946). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are STILCON SRL?
În 2025, STILCON SRL a raportat o cifră de afaceri de 11,9 mil lei și un profit net de 1,6 mil lei, cu 28 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este STILCON SRL plătitoare de TVA?
Da. STILCON SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.