STEMAR PRIMA SRL
Salcâmului, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 45 mii lei, profit net 1.494 lei.
Despre STEMAR PRIMA SRL
STEMAR PRIMA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 octombrie 2012 cu numărul J2012002771129 și codul unic de înregistrare (CUI) 30786083, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Transporturi cu taxiuri” (cod CAEN 4932). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 45 mii lei (+134% față de 2024), un profit net de 1.494 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 17 mii lei la 45 mii lei).
Date de identificare
- CUI
- 30786083
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012002771129
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 octombrie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012002771129
- Cod poștal
- 400377
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 45 mii lei
- Profit net
- 1.494 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -28 mii lei
- Datorii
- 42 mii lei
- Active totale
- 14 mii lei
- Marjă netă
- 3,3%
+134% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (296%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 101 mii | 152 mii | 79 mii | 77 mii | 26 mii | 17 mii | 6.302 | 2.228 | 19 mii | 45 mii |
| Venituri totale | 102 mii | 152 mii | 79 mii | 83 mii | 26 mii | 17 mii | 14 mii | 2.228 | 27 mii | 45 mii |
| Cheltuieli totale | 56 mii | 78 mii | 52 mii | 44 mii | 18 mii | 17 mii | 19 mii | 12 mii | 23 mii | 44 mii |
| Profit / pierdere brută | 45 mii | 73 mii | 28 mii | 39 mii | 7.717 | 398 | -4.740 | -9.682 | 3.866 | 1.779 |
| Profit / pierdere netă | 43 mii | 71 mii | 26 mii | 37 mii | 7.331 | 119 | -5.147 | -9.682 | 3.247 | 1.494 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 11 mii | 6.200 | 1.823 | 15 mii | 9.444 | 3.778 | 13 mii | 7.000 | — | — |
| Active circulante | 128 mii | 209 mii | 201 mii | 251 mii | 257 mii | 32 mii | 1.574 | 9.419 | 19 mii | 13 mii |
| din care stocuri | 110 | 1.500 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | — | -508 | — | — | — | — | — | 206 | 667 | 6.021 |
| casa și conturi la bănci | 127 mii | 208 mii | 201 mii | 251 mii | 257 mii | 32 mii | 1.574 | 9.213 | 19 mii | 7.413 |
| Cheltuieli în avans | 1.336 | 447 | 335 | 251 | — | — | 131 | — | — | 896 |
| Datorii | 56 mii | 61 mii | 25 mii | 52 mii | 44 mii | 47 mii | 31 mii | 42 mii | 42 mii | 42 mii |
| Capitaluri proprii | 83 mii | 155 mii | 179 mii | 215 mii | 222 mii | -11 mii | -16 mii | -26 mii | -23 mii | -28 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 422 din 786 în județul Cluj și locul 2.834 din 5.477 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4932 – Transporturi cu taxiuri.
Firme similare din județul Cluj
- DYA SERV SRL · Cluj-Napoca46 mii lei · 0 ang.
- RĂZVI VIC TRANS SRL · Cluj-Napoca46 mii lei · 1 ang.
- SAFETY TIM SRL · Cluj-Napoca45 mii lei · 0 ang.
- ROYALDAV SRL · Cluj-Napoca45 mii lei · 0 ang.
- DANIEL STAR TAXI S.R.L. · Cluj-Napoca45 mii lei · 0 ang.
- CRISTI OVICOX SRL · Cluj-Napoca45 mii lei · 1 ang.
- NEWALECO SRL · Cluj-Napoca45 mii lei · 1 ang.
- ADA PAGS SRL · Cluj-Napoca45 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4932 – Transporturi cu taxiuri
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4932 Transporturi cu taxiuri
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5320 Alte activități poștale și de curier
Întrebări frecvente despre STEMAR PRIMA SRL
Care este CUI-ul firmei STEMAR PRIMA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STEMAR PRIMA SRL este 30786083. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012002771129, iar codul EUID este ROONRC.J2012002771129.
Unde are sediul STEMAR PRIMA SRL?
Sediul social al firmei STEMAR PRIMA SRL este în Salcâmului, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400377, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are STEMAR PRIMA SRL?
Activitatea principală a firmei STEMAR PRIMA SRL este „Transporturi cu taxiuri”, cod CAEN 4932. În Registrul Comerțului are autorizate în total 36 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată STEMAR PRIMA SRL?
STEMAR PRIMA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 octombrie 2012, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma STEMAR PRIMA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0759 *** 099). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are STEMAR PRIMA SRL?
În 2025, STEMAR PRIMA SRL a raportat o cifră de afaceri de 45 mii lei și un profit net de 1.494 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.