ȘTEF-SAVA-CONSTRUCȚII S.R.L.
BISTRIȚEI, Sat Podoleni, Comuna Podoleni, Neamț
În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 139 mii lei, 18 angajați.
Despre ȘTEF-SAVA-CONSTRUCȚII S.R.L.
ȘTEF-SAVA-CONSTRUCȚII S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 mai 2020 cu numărul J2020000316277 și codul unic de înregistrare (CUI) 42480915, cu sediul în Podoleni, județul Neamț. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 6 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei (-68% față de 2024), un profit net de 139 mii lei și 18 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 669 mii lei la 1,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 iulie 2026.
Date de identificare
- CUI
- 42480915
- Nr. Registrul Comerțului
- J2020000316277
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 mai 2020
- EUID
- ROONRC.J2020000316277
- Cod poștal
- 617335
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 27.07.2026
reactivat 16.07.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,2 mil lei
- Profit net
- 139 mii lei
- Angajați (medie)
- 18
- Capitaluri proprii
- 1,2 mil lei
- Datorii
- 628 mii lei
- Active totale
- 1,8 mil lei
- Marjă netă
- 11,4%
- Cifră / angajat
- 67 mii lei
-68% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 68% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 202 mii | 669 mii | 3,3 mil | 5,7 mil | 3,8 mil | 1,2 mil |
| Venituri totale | 314 mii | 769 mii | 3,7 mil | 5,7 mil | 4 mil | 2,7 mil |
| Cheltuieli totale | 306 mii | 756 mii | 3,6 mil | 5 mil | 3,7 mil | 2,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 7.959 | 13 mii | 154 mii | 660 mii | 318 mii | 161 mii |
| Profit / pierdere netă | 4.821 | 6.533 | 123 mii | 615 mii | 269 mii | 139 mii |
| Număr mediu de angajați | 11 | 16 | 21 | 26 | 26 | 18 |
| Active imobilizate | — | 7.500 | 5.625 | 11 mii | 27 mii | 18 mii |
| Active circulante | 225 mii | 704 mii | 1,6 mil | 3 mil | 3 mil | 1,8 mil |
| din care stocuri | 134 mii | 469 mii | 444 mii | 1.700 | 899 mii | 292 mii |
| creanțe | 89 mii | 179 mii | 741 mii | 2,7 mil | 2,2 mil | 1,4 mil |
| casa și conturi la bănci | 1.836 | 56 mii | 419 mii | 306 mii | -22 mii | 81 mii |
| Datorii | 220 mii | 700 mii | 1,5 mil | 2,3 mil | 2 mil | 628 mii |
| Capitaluri proprii | 5.021 | 12 mii | 135 mii | 749 mii | 1 mil | 1,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 70 din 270 în județul Neamț și locul 5.783 din 19.577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Neamț
- SAFE CONSTRUCT SRL · Piatra Neamț1,3 mil lei · 3 ang.
- MONDOTERM CONSTRUCT S.R.L. · Piatra Neamț1,3 mil lei · 5 ang.
- VASI GAM CONSTRUCȚII S.R.L. · Siliștea (com. Români)1,3 mil lei · 7 ang.
- CLARION CONSULTING S.R.L. · Roman1,3 mil lei · 12 ang.
- MATICONS INSTAL-CONSTRUCT 2018 S.R.L. · Izvoru (com. Ion Creangă)1,2 mil lei · 2 ang.
- CIOCOIU CONSTRUCT SRL · Buhonca (com. Doljești)1,2 mil lei · 8 ang.
- ANACEMI CONSTRUCT SRL · Gherăeștii Noi (com. Gherăești)1,2 mil lei · 7 ang.
- MARIROX COM SRL · Piatra Neamț1,1 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Întrebări frecvente despre ȘTEF-SAVA-CONSTRUCȚII S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ȘTEF-SAVA-CONSTRUCȚII S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ȘTEF-SAVA-CONSTRUCȚII S.R.L. este 42480915, iar codul de TVA este RO42480915. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2020000316277, iar codul EUID este ROONRC.J2020000316277.
Unde are sediul ȘTEF-SAVA-CONSTRUCȚII S.R.L.?
Sediul social al firmei ȘTEF-SAVA-CONSTRUCȚII S.R.L. este în BISTRIȚEI, Sat Podoleni, Comuna Podoleni, Neamț, județul Neamț, cod poștal 617335, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ȘTEF-SAVA-CONSTRUCȚII S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ȘTEF-SAVA-CONSTRUCȚII S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 25 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ȘTEF-SAVA-CONSTRUCȚII S.R.L.?
ȘTEF-SAVA-CONSTRUCȚII S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 mai 2020, deci are 6 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ȘTEF-SAVA-CONSTRUCȚII S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 475). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ȘTEF-SAVA-CONSTRUCȚII S.R.L.?
În 2025, ȘTEF-SAVA-CONSTRUCȚII S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și un profit net de 139 mii lei, cu 18 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ȘTEF-SAVA-CONSTRUCȚII S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. ȘTEF-SAVA-CONSTRUCȚII S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 27 iulie 2026. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.