STEAMSOFT SERVICES SRL
CIURCHI, bl. E1, sc. B, et. 4, ap. 3, Municipiul Iași, Iași
În 2024: cifra de afaceri 194 mii lei, profit net 124 mii lei, 1 angajați.
Despre STEAMSOFT SERVICES SRL
STEAMSOFT SERVICES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 ianuarie 2014 cu numărul J2014000056226 și codul unic de înregistrare (CUI) 32661299, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 12 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 194 mii lei (-16% față de 2023), un profit net de 124 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2018 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 127 mii lei la 194 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 32661299
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014000056226
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 ianuarie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014000056226
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 194 mii lei
- Profit net
- 124 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 228 mii lei
- Datorii
- 0 lei
- Active totale
- 228 mii lei
- Marjă netă
- 63,8%
- Cifră / angajat
- 194 mii lei
-16% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 0% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 141 mii | 196 mii | 127 mii | 119 mii | 265 mii | 231 mii | 194 mii |
| Venituri totale | 141 mii | 196 mii | 127 mii | 119 mii | 265 mii | 231 mii | 194 mii |
| Cheltuieli totale | 90 mii | 109 mii | 91 mii | 12 mii | 152 mii | 39 mii | 64 mii |
| Profit / pierdere brută | 50 mii | 87 mii | 36 mii | 107 mii | 113 mii | 192 mii | 130 mii |
| Profit / pierdere netă | 46 mii | 80 mii | 32 mii | 104 mii | 110 mii | 190 mii | 124 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | — | — | 0 | — | 1 | 1 |
| Active circulante | 186 mii | 266 mii | 298 mii | 112 mii | 214 mii | 190 mii | 228 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 6.200 | — | 0 | 0 |
| creanțe | 13 mii | — | — | 106 mii | — | 0 | 56 mii |
| casa și conturi la bănci | 173 mii | 266 mii | 298 mii | — | 214 mii | 190 mii | 172 mii |
| Datorii | 0 | 0 | 0 | 8.112 | 0 | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | 186 mii | 266 mii | 298 mii | 104 mii | 214 mii | 190 mii | 228 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 804 din 1.027 în județul Iași și locul 9.911 din 14.286 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Iași
- DCV PRO SOLUTIONS S.R.L. · Valea Adâncă (com. Miroslava)197 mii lei · 1 ang.
- ASIMCORPORATION S.R.L. · Iași196 mii lei · 0 ang.
- TARA WORKS SRL · Iași196 mii lei · 1 ang.
- AKABUST STUDIO S.R.L. · Iași195 mii lei · 1 ang.
- SOLVED WEB SOLUTION S.R.L. · Iași194 mii lei · 0 ang.
- SMARTAPP INNOVATION S.R.L. · Valea Adâncă (com. Miroslava)194 mii lei · 1 ang.
- PRO MCSOFT S.R.L. · Iași194 mii lei · 1 ang.
- NEAT CODE S.R.L. · Iași192 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
Întrebări frecvente despre STEAMSOFT SERVICES SRL
Care este CUI-ul firmei STEAMSOFT SERVICES SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STEAMSOFT SERVICES SRL este 32661299. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000056226, iar codul EUID este ROONRC.J2014000056226.
Unde are sediul STEAMSOFT SERVICES SRL?
Sediul social al firmei STEAMSOFT SERVICES SRL este în CIURCHI, bl. E1, sc. B, et. 4, ap. 3, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are STEAMSOFT SERVICES SRL?
Activitatea principală a firmei STEAMSOFT SERVICES SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată STEAMSOFT SERVICES SRL?
STEAMSOFT SERVICES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 ianuarie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma STEAMSOFT SERVICES SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru STEAMSOFT SERVICES SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are STEAMSOFT SERVICES SRL?
În 2024, STEAMSOFT SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 194 mii lei și un profit net de 124 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este STEAMSOFT SERVICES SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, STEAMSOFT SERVICES SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.