Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare22 ani pe piață

STANCIU SERVMED SRL

CUI 16060149J40/592/2004

Aleea Petre Antonescu, bl. OD 51, sc. A, ap. 9, București Sectorul 2, București

În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 817 mii lei, 2 angajați.

Despre STANCIU SERVMED SRL

STANCIU SERVMED SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 ianuarie 2004 cu numărul J40/592/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 16060149, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Repararea echipamentelor electronice și optice” (cod CAEN 3313). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (+5% față de 2024), un profit net de 817 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1 mil lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
16060149
Nr. Registrul Comerțului
J40/592/2004
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
19 ianuarie 2004
EUID
ROONRC.J40/592/2004
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.04.2008

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,5 mil lei

+5% față de 2024

Profit net
817 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
2,4 mil lei
Datorii
253 mii lei
Active totale
2,7 mil lei
Marjă netă
53,6%
Cifră / angajat
762 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 9% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 699.602 lei; profit net 394.318 lei20162017: cifra de afaceri 723.427 lei; profit net 444.001 lei20172018: cifra de afaceri 691.413 lei; profit net 400.419 lei20182019: cifra de afaceri 837.105 lei; profit net 482.300 lei20192020: cifra de afaceri 813.773 lei; profit net 437.776 lei20202021: cifra de afaceri 1.041.301 lei; profit net 661.156 lei20212022: cifra de afaceri 1.186.508 lei; profit net 734.680 lei20222023: cifra de afaceri 1.351.444 lei; profit net 799.785 lei20232024: cifra de afaceri 1.452.983 lei; profit net 828.989 lei20242025: cifra de afaceri 1.523.771 lei; profit net 817.416 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă700 mii723 mii691 mii837 mii814 mii1 mil1,2 mil1,4 mil1,5 mil1,5 mil
Venituri totale700 mii724 mii727 mii838 mii814 mii1,1 mil1,2 mil1,4 mil1,5 mil1,5 mil
Cheltuieli totale228 mii272 mii319 mii347 mii368 mii470 mii441 mii539 mii590 mii536 mii
Profit / pierdere brută471 mii452 mii408 mii491 mii446 mii671 mii745 mii813 mii864 mii989 mii
Profit / pierdere netă394 mii444 mii400 mii482 mii438 mii661 mii735 mii800 mii829 mii817 mii
Număr mediu de angajați3343—22222
Active imobilizate1.07016 mii140 mii103 mii69 mii227 mii148 mii300 mii171 mii102 mii
Active circulante551 mii715 mii832 mii974 mii1,4 mil1,8 mil1,6 mil2,1 mil2,7 mil2,6 mil
din care stocuri16 mii5.8254.26221 mii5.2855.88023 mii27 mii52 mii41 mii
creanțe174 mii182 mii216 mii266 mii363 mii271 mii439 mii529 mii575 mii754 mii
casa și conturi la bănci361 mii527 mii611 mii687 mii1,1 mil1,5 mil1,1 mil1,6 mil2,1 mil1,8 mil
Cheltuieli în avans2.743————5.982010 mii2.9712.187
Datorii123 mii249 mii534 mii157 mii135 mii180 mii273 mii190 mii162 mii253 mii
Capitaluri proprii432 mii481 mii438 mii920 mii1,4 mil1,8 mil1,4 mil2,2 mil2,7 mil2,4 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 7 din 69 în județul București și locul 32 din 294 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3313 – Repararea echipamentelor electronice și optice.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 3313 – Repararea echipamentelor electronice și optice

  • 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate

Întrebări frecvente despre STANCIU SERVMED SRL

Care este CUI-ul firmei STANCIU SERVMED SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STANCIU SERVMED SRL este 16060149, iar codul de TVA este RO16060149. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/592/2004, iar codul EUID este ROONRC.J40/592/2004.

Unde are sediul STANCIU SERVMED SRL?

Sediul social al firmei STANCIU SERVMED SRL este în Aleea Petre Antonescu, bl. OD 51, sc. A, ap. 9, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are STANCIU SERVMED SRL?

Activitatea principală a firmei STANCIU SERVMED SRL este „Repararea echipamentelor electronice și optice”, cod CAEN 3313. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată STANCIU SERVMED SRL?

STANCIU SERVMED SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 ianuarie 2004, deci are 22 ani de activitate.

Cum pot contacta firma STANCIU SERVMED SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru STANCIU SERVMED SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 2 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are STANCIU SERVMED SRL?

În 2025, STANCIU SERVMED SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 817 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este STANCIU SERVMED SRL plătitoare de TVA?

Da. STANCIU SERVMED SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează