Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare23 ani pe piață

STACO ROMANIA SRL

CUI 15479468J40/7378/2003

Str. Caporal Stîngă Ion, București Sectorul 2, București

În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 123 mii lei, 2 angajați.

Despre STACO ROMANIA SRL

STACO ROMANIA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iunie 2003 cu numărul J40/7378/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15479468, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei (+74% față de 2024), un profit net de 123 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 1,1 mil lei la 1,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 3 iunie 2003 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
15479468
Nr. Registrul Comerțului
J40/7378/2003
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
03 iunie 2003
EUID
ROONRC.J40/7378/2003
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 03.06.2003

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,2 mil lei

+74% față de 2024

Profit net
123 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
265 mii lei
Datorii
354 mii lei
Active totale
619 mii lei
Marjă netă
10,3%
Cifră / angajat
595 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 57% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 908.041 lei; profit net 2.347 lei20162017: cifra de afaceri 986.968 lei; profit net 2.990 lei20172018: cifra de afaceri 843.022 lei; profit net 2.817 lei20182019: cifra de afaceri 1.286.227 lei; profit net 45.113 lei20192020: cifra de afaceri 988.782 lei; profit net 5.752 lei20202021: cifra de afaceri 1.100.294 lei; profit net 4.443 lei20212022: cifra de afaceri 933.261 lei; profit net 3.225 lei20222023: cifra de afaceri 853.697 lei; profit net 1.461 lei20232024: cifra de afaceri 682.461 lei; pierdere netă 75.290 lei20242025: cifra de afaceri 1.190.119 lei; profit net 122.576 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă908 mii987 mii843 mii1,3 mil989 mii1,1 mil933 mii854 mii682 mii1,2 mil
Venituri totale913 mii990 mii848 mii1,3 mil1 mil1,1 mil938 mii857 mii683 mii1,2 mil
Cheltuieli totale908 mii978 mii838 mii1,2 mil995 mii1,1 mil932 mii854 mii758 mii1,1 mil
Profit / pierdere brută5.89712 mii9.77355 mii10 mii7.6695.7533.100-75 mii132 mii
Profit / pierdere netă2.3472.9902.81745 mii5.7524.4433.2251.461-75 mii123 mii
Număr mediu de angajați4445544442
Active imobilizate21 mii15 mii10 mii25 mii66 mii43 mii20 mii3.0805.1121.505
Active circulante469 mii480 mii477 mii505 mii531 mii554 mii540 mii558 mii487 mii618 mii
din care stocuri181 mii183 mii188 mii216 mii234 mii252 mii307 mii270 mii256 mii284 mii
creanțe176 mii226 mii198 mii150 mii195 mii230 mii174 mii187 mii167 mii217 mii
casa și conturi la bănci112 mii71 mii91 mii139 mii102 mii72 mii60 mii100 mii64 mii116 mii
Cheltuieli în avans685281206753741.12347242911—
Datorii383 mii341 mii329 mii328 mii389 mii385 mii344 mii343 mii350 mii354 mii
Capitaluri proprii107 mii155 mii158 mii203 mii209 mii213 mii216 mii218 mii143 mii265 mii
din care capital subscris vărsat20045 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 660 din 1.449 în județul București și locul 2.598 din 6.116 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat

  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat

Întrebări frecvente despre STACO ROMANIA SRL

Care este CUI-ul firmei STACO ROMANIA SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STACO ROMANIA SRL este 15479468, iar codul de TVA este RO15479468. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/7378/2003, iar codul EUID este ROONRC.J40/7378/2003.

Unde are sediul STACO ROMANIA SRL?

Sediul social al firmei STACO ROMANIA SRL este în Str. Caporal Stîngă Ion, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are STACO ROMANIA SRL?

Activitatea principală a firmei STACO ROMANIA SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat”, cod CAEN 4690. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată STACO ROMANIA SRL?

STACO ROMANIA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iunie 2003, deci are 23 ani de activitate.

Cum pot contacta firma STACO ROMANIA SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru STACO ROMANIA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 2 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are STACO ROMANIA SRL?

În 2025, STACO ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și un profit net de 123 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este STACO ROMANIA SRL plătitoare de TVA?

Da. STACO ROMANIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 iunie 2003 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează