Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA31 ani pe piață

SPRING TIME COM SRL

CUI 7537207J32/448/1995

Sat Arpașu De Sus, Comuna Arpașu De Jos, Sibiu

În 2025: cifra de afaceri 686 mii lei, profit net 3.507 lei, 2 angajați.

Despre SPRING TIME COM SRL

SPRING TIME COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 1995 cu numărul J32/448/1995 și codul unic de înregistrare (CUI) 7537207, cu sediul în Arpașu De Sus (com. Arpașu De Jos), județul Sibiu. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 686 mii lei (+2% față de 2024), un profit net de 3.507 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 394 mii lei la 686 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2009.

Date de identificare

CUI
7537207
Nr. Registrul Comerțului
J32/448/1995
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
23 iunie 1995
EUID
ROONRC.J32/448/1995
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.2009

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Avrig

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
686 mii lei

+2% față de 2024

Profit net
3.507 lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
177 lei
Datorii
133 mii lei
Active totale
133 mii lei
Marjă netă
0,5%
Cifră / angajat
343 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 100% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 199.267 lei; pierdere netă 12.201 lei20162017: cifra de afaceri 202.381 lei; pierdere netă 17.109 lei20172018: cifra de afaceri 256.764 lei; pierdere netă 25.620 lei20182019: cifra de afaceri 523.396 lei; profit net 12.062 lei20192020: cifra de afaceri 475.005 lei; pierdere netă 2.210 lei20202021: cifra de afaceri 394.201 lei; profit net 2.313 lei20212022: cifra de afaceri 515.762 lei; profit net 3.081 lei20222023: cifra de afaceri 646.000 lei; pierdere netă 26.882 lei20232024: cifra de afaceri 673.547 lei; profit net 9.840 lei20242025: cifra de afaceri 686.255 lei; profit net 3.507 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă199 mii202 mii257 mii523 mii475 mii394 mii516 mii646 mii674 mii686 mii
Venituri totale200 mii203 mii257 mii524 mii475 mii411 mii534 mii647 mii675 mii700 mii
Cheltuieli totale209 mii218 mii281 mii507 mii472 mii404 mii526 mii667 mii648 mii678 mii
Profit / pierdere brută-8.196-15 mii-23 mii17 mii2.5406.2648.254-20 mii27 mii21 mii
Profit / pierdere netă-12 mii-17 mii-26 mii12 mii-2.2102.3133.081-27 mii9.8403.507
Număr mediu de angajați1111211212
Active imobilizate753753376—6.3644.7213.0791.5288.9346.125
Active circulante133 mii145 mii160 mii152 mii134 mii122 mii119 mii111 mii83 mii127 mii
din care stocuri132 mii143 mii154 mii149 mii132 mii118 mii116 mii81 mii58 mii133 mii
creanțe831.8621.225—————7.23611 mii
casa și conturi la bănci1.5913395.3242.1812.3323.9973.54029 mii17 mii-18 mii
Cheltuieli în avans3.333—————————
Datorii105 mii130 mii162 mii141 mii132 mii116 mii109 mii126 mii95 mii133 mii
Capitaluri proprii33 mii16 mii-1.46211 mii8.39111 mii14 mii-13 mii-3.330177
din care capital subscris vărsat225225225225225225225225225225

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 270 din 543 în județul Sibiu și locul 10.538 din 32.875 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.

Firme similare din județul Sibiu

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 17.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Întrebări frecvente despre SPRING TIME COM SRL

Care este CUI-ul firmei SPRING TIME COM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SPRING TIME COM SRL este 7537207, iar codul de TVA este RO7537207. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J32/448/1995, iar codul EUID este ROONRC.J32/448/1995.

Unde are sediul SPRING TIME COM SRL?

Sediul social al firmei SPRING TIME COM SRL este în Sat Arpașu De Sus, Comuna Arpașu De Jos, Sibiu, Arpașu De Sus (com. Arpașu De Jos), județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SPRING TIME COM SRL?

Activitatea principală a firmei SPRING TIME COM SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 30 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SPRING TIME COM SRL?

SPRING TIME COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 1995, deci are 31 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SPRING TIME COM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 114). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SPRING TIME COM SRL?

În 2025, SPRING TIME COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 686 mii lei și un profit net de 3.507 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SPRING TIME COM SRL plătitoare de TVA?

Da. SPRING TIME COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează