SPRING AGROSERV SRL
Aleea III TRANDAFIRILOR, Sat Preajba, Comuna Malu Mare, Dolj
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, pierdere netă 582 mii lei, 5 angajați.
Despre SPRING AGROSERV SRL
SPRING AGROSERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 august 2011 cu numărul J16/1472/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28992553, cu sediul în Preajba (com. Malu Mare), județul Dolj. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,3 mil lei (-21% față de 2024), o pierdere netă de 582 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,9 mil lei la 1,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 noiembrie 2011.
Date de identificare
- CUI
- 28992553
- Nr. Registrul Comerțului
- J16/1472/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 august 2011
- EUID
- ROONRC.J16/1472/2011
- Cod poștal
- 207367
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 15.11.2011
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,3 mil lei
- Pierdere netă
- 582 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- -506 mii lei
- Datorii
- 3,9 mil lei
- Active totale
- 3,4 mil lei
- Marjă netă
- -43,8%
- Cifră / angajat
- 265 mii lei
-21% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (115%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 657 mii | 783 mii | 639 mii | 723 mii | 1,2 mil | 1,9 mil | 2,5 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,3 mil |
| Venituri totale | 1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 3 mil | 3,9 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,8 mil |
| Cheltuieli totale | 975 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 2,4 mil | 3,7 mil | 3,2 mil | 2,5 mil | 2,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 42 mii | 221 mii | 26 mii | 16 mii | 20 mii | 645 mii | 205 mii | -1,3 mil | -691 mii | -582 mii |
| Profit / pierdere netă | 42 mii | 213 mii | 20 mii | 8.824 | 7.164 | 624 mii | 186 mii | -1,4 mil | -691 mii | -582 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 5 | 6 | 5 | 5 | 5 | 6 | 7 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 1,4 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 2,2 mil | 1,9 mil | 2,7 mil |
| Active circulante | 431 mii | 641 mii | 710 mii | 900 mii | 846 mii | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,1 mil | 991 mii | 713 mii |
| din care stocuri | 230 mii | 410 mii | 445 mii | 439 mii | 420 mii | 984 mii | 1,4 mil | 1.000 mii | 757 mii | 536 mii |
| creanțe | 119 mii | 122 mii | 247 mii | 450 mii | 418 mii | 149 mii | 80 mii | 135 mii | 201 mii | 136 mii |
| casa și conturi la bănci | 83 mii | 110 mii | 17 mii | 11 mii | 7.512 | 11 mii | 87 mii | 4.260 | 32 mii | 40 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.539 | 3.065 | 2.715 | 4.037 | 429 | 16 mii | 4.368 | 4.922 | 7.968 | 1.513 |
| Datorii | 624 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 2,2 mil | 2,8 mil | 3,5 mil | 3,8 mil | 3,9 mil |
| Venituri în avans | 911 mii | 788 mii | 664 mii | 541 mii | 418 mii | 294 mii | 171 mii | 48 mii | — | — |
| Capitaluri proprii | 258 mii | 432 mii | 436 mii | 425 mii | 405 mii | 1 mil | 1,1 mil | -266 mii | -957 mii | -506 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 153 din 451 în județul Dolj și locul 3.649 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.
Firme similare din județul Dolj
- MARKABEL IMPEX SRL · Scăești1,4 mil lei · 4 ang.
- AGRIFENDCOM SRL · Plesoi1,3 mil lei · 2 ang.
- BUTNIC COMEXIM SRL · Giurgița1,3 mil lei · 7 ang.
- I.M.A. AGRO SERV SRL · Bușteni (com. Murgași)1,3 mil lei · 4 ang.
- STEFIMEX SRL · Segarcea1,3 mil lei · 9 ang.
- BRIMEX COM SRL · Melinești1,3 mil lei · 8 ang.
- GALAVEN TARA S.R.L. · Maglavit1,3 mil lei · 2 ang.
- CEREALS AGROBUR SRL · Ciupercenii Noi1,3 mil lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
Întrebări frecvente despre SPRING AGROSERV SRL
Care este CUI-ul firmei SPRING AGROSERV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SPRING AGROSERV SRL este 28992553, iar codul de TVA este RO28992553. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J16/1472/2011, iar codul EUID este ROONRC.J16/1472/2011.
Unde are sediul SPRING AGROSERV SRL?
Sediul social al firmei SPRING AGROSERV SRL este în Aleea III TRANDAFIRILOR, Sat Preajba, Comuna Malu Mare, Dolj, Preajba (com. Malu Mare), județul Dolj, cod poștal 207367, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SPRING AGROSERV SRL?
Activitatea principală a firmei SPRING AGROSERV SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SPRING AGROSERV SRL?
SPRING AGROSERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 august 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SPRING AGROSERV SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0748 *** 726). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SPRING AGROSERV SRL?
În 2025, SPRING AGROSERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,3 mil lei și o pierdere netă de 582 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SPRING AGROSERV SRL plătitoare de TVA?
Da. SPRING AGROSERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 noiembrie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Preajba (com. Malu Mare)
- Firme cu CAEN 0111 din județul Dolj
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- Top firme din județul Dolj
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Dolj
- Beneficiari de fonduri din județul Dolj
- Compară SPRING AGROSERV SRL cu alte firme