Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare21 ani pe piață

SPEED SIGN SRL

CUI 17860000J27/1194/2005

Str. COSTACHE NEGRI, bl. D2, sc. A, et. 1, ap. 3, Municipiul Piatra Neamț, Neamț

În 2025: cifra de afaceri 689 mii lei, profit net 71 mii lei, 2 angajați.

Despre SPEED SIGN SRL

SPEED SIGN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 august 2005 cu numărul J27/1194/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17860000, cu sediul în Piatra Neamț, județul Neamț. Activitatea principală este „Întreținerea și repararea autovehiculelor” (cod CAEN 4520). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 689 mii lei (-9% față de 2024), un profit net de 71 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 536 mii lei la 689 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 august 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
17860000
Nr. Registrul Comerțului
J27/1194/2005
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
10 august 2005
EUID
ROONRC.J27/1194/2005
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 16.08.2005

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
689 mii lei

-9% față de 2024

Profit net
71 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
95 mii lei
Datorii
67 mii lei
Active totale
162 mii lei
Marjă netă
10,3%
Cifră / angajat
344 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 41% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 563.304 lei; profit net 36.791 lei20162017: cifra de afaceri 567.609 lei; profit net 45.948 lei20172018: cifra de afaceri 505.570 lei; profit net 74.439 lei20182019: cifra de afaceri 454.213 lei; profit net 70.991 lei20192020: cifra de afaceri 536.184 lei; profit net 88.300 lei20202022: cifra de afaceri 622.630 lei; profit net 91.068 lei20222023: cifra de afaceri 518.937 lei; profit net 50.545 lei20232024: cifra de afaceri 753.309 lei; profit net 116.497 lei20242025: cifra de afaceri 688.820 lei; profit net 70.648 lei2025
Indicator (lei)201620172018201920202022202320242025
Cifra de afaceri netă563 mii568 mii506 mii454 mii536 mii623 mii519 mii753 mii689 mii
Venituri totale564 mii568 mii506 mii454 mii536 mii623 mii519 mii753 mii689 mii
Cheltuieli totale520 mii516 mii426 mii379 mii443 mii525 mii464 mii617 mii603 mii
Profit / pierdere brută44 mii51 mii79 mii76 mii93 mii97 mii55 mii136 mii86 mii
Profit / pierdere netă37 mii46 mii74 mii71 mii88 mii91 mii51 mii116 mii71 mii
Număr mediu de angajați333332222
Active imobilizate37 mii——9.74232 mii24 mii22 mii36 mii21 mii
Active circulante101 mii191 mii203 mii179 mii141 mii128 mii99 mii227 mii141 mii
din care stocuri48 mii41 mii41 mii71 mii33 mii38 mii40 mii54 mii36 mii
creanțe9.88131 mii47 mii14 mii3.72676 mii18 mii23 mii75 mii
casa și conturi la bănci43 mii118 mii115 mii94 mii105 mii14 mii41 mii150 mii30 mii
Cheltuieli în avans————5.348————
Datorii80 mii87 mii69 mii25 mii29 mii35 mii33 mii113 mii67 mii
Capitaluri proprii57 mii103 mii134 mii164 mii150 mii117 mii89 mii149 mii95 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 16 din 138 în județul Neamț și locul 736 din 5.402 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4520 – Întreținerea și repararea autovehiculelor.

Firme similare din județul Neamț

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4520 – Întreținerea și repararea autovehiculelor

  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice

Întrebări frecvente despre SPEED SIGN SRL

Care este CUI-ul firmei SPEED SIGN SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SPEED SIGN SRL este 17860000, iar codul de TVA este RO17860000. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J27/1194/2005, iar codul EUID este ROONRC.J27/1194/2005.

Unde are sediul SPEED SIGN SRL?

Sediul social al firmei SPEED SIGN SRL este în Str. COSTACHE NEGRI, bl. D2, sc. A, et. 1, ap. 3, Municipiul Piatra Neamț, Neamț, județul Neamț, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SPEED SIGN SRL?

Activitatea principală a firmei SPEED SIGN SRL este „Întreținerea și repararea autovehiculelor”, cod CAEN 4520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SPEED SIGN SRL?

SPEED SIGN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 august 2005, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SPEED SIGN SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0233 *** 610). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SPEED SIGN SRL?

În 2025, SPEED SIGN SRL a raportat o cifră de afaceri de 689 mii lei și un profit net de 71 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SPEED SIGN SRL plătitoare de TVA?

Da. SPEED SIGN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16 august 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează