SOLERS SRL
REPUBLICII, Municipiul Bacău, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 49,6 mil lei, profit net 597 mii lei, 170 angajați.
Despre SOLERS SRL
SOLERS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 noiembrie 2014 cu numărul J2014001065047 și codul unic de înregistrare (CUI) 33812594, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Fabricarea altor componente electronice” (cod CAEN 2612). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 49,6 mil lei (+14% față de 2024), un profit net de 597 mii lei și 170 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 35,8 mil lei la 49,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 9 decembrie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 33812594
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014001065047
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 noiembrie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014001065047
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 09.12.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 49,6 mil lei
- Profit net
- 597 mii lei
- Angajați (medie)
- 170
- Capitaluri proprii
- 3,2 mil lei
- Datorii
- 30,5 mil lei
- Active totale
- 33,7 mil lei
- Marjă netă
- 1,2%
- Cifră / angajat
- 292 mii lei
+14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 91% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,3 mil | 7,3 mil | 18,8 mil | 24,5 mil | 29,5 mil | 35,8 mil | 39,4 mil | 46,3 mil | 43,6 mil | 49,6 mil |
| Venituri totale | 3,4 mil | 10 mil | 19,3 mil | 24,9 mil | 30,6 mil | 39,1 mil | 43,6 mil | 50 mil | 43,7 mil | 50,7 mil |
| Cheltuieli totale | 5,4 mil | 12,1 mil | 19 mil | 24,7 mil | 29,5 mil | 38,1 mil | 42,2 mil | 46,8 mil | 43,3 mil | 50 mil |
| Profit / pierdere brută | -2,1 mil | -2,2 mil | 263 mii | 166 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 3,2 mil | 397 mii | 724 mii |
| Profit / pierdere netă | -2,1 mil | -2,2 mil | 263 mii | 166 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 2,8 mil | 335 mii | 597 mii |
| Număr mediu de angajați | 55 | 113 | 153 | 178 | 193 | 196 | 193 | 188 | 189 | 170 |
| Active imobilizate | 1,7 mil | 2,8 mil | 2,7 mil | 2,5 mil | 2,7 mil | 3,1 mil | 3,2 mil | 2,8 mil | 2,5 mil | 2,2 mil |
| Active circulante | 2,8 mil | 8 mil | 12,3 mil | 13,5 mil | 16,1 mil | 25,3 mil | 29,1 mil | 33,7 mil | 32,2 mil | 31,4 mil |
| din care stocuri | 1,7 mil | 5,2 mil | 6,3 mil | 5,6 mil | 5,4 mil | 12,3 mil | 16,4 mil | 19,3 mil | 12,3 mil | 10,6 mil |
| creanțe | 779 mii | 2,1 mil | 5,3 mil | 6,8 mil | 9,4 mil | 12 mil | 11,6 mil | 13,7 mil | 13,7 mil | 14,5 mil |
| casa și conturi la bănci | 312 mii | 619 mii | 706 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1 mil | 1,1 mil | 668 mii | 6,2 mil | 6,3 mil |
| Cheltuieli în avans | 8.469 | 9.720 | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 14 mii | 24 mii | 28 mii | 47 mii | 77 mii |
| Datorii | 6,7 mil | 15,2 mil | 19,3 mil | 20 mil | 21,8 mil | 30,3 mil | 32,9 mil | 34,3 mil | 32,2 mil | 30,5 mil |
| Capitaluri proprii | -2,3 mil | -4,5 mil | -4,2 mil | -4 mil | -3 mil | -1,9 mil | -510 mii | 2,2 mil | 2,6 mil | 3,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 4 în județul Bacău și locul 24 din 118 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2612 – Fabricarea altor componente electronice.
Firme similare din județul Bacău
- A-E ELECTRONICS SA · Bacău232 mil lei · 289 ang.
- AKRON RO S.R.L. · Mărgineni58,6 mil lei · 124 ang.
- FRACTAL LOGIC S.R.L. · Bogdan Vodă (com. Săucești)132 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2570/110/202328.07.2026
contestaţie act administrativ fiscal
Curtea de Apel Bacau · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Reclamant
- 2570/110/202303.10.2023
contestaţie act administrativ fiscal
Tribunalul Bacau · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2612 – Fabricarea altor componente electronice
- 2229 Fabricarea altor produse din material plastic
- 2611 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
- 2733 Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice
- 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
- 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 5210 Depozitări
- 7410 Activități de design specializat
Întrebări frecvente despre SOLERS SRL
Care este CUI-ul firmei SOLERS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SOLERS SRL este 33812594, iar codul de TVA este RO33812594. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014001065047, iar codul EUID este ROONRC.J2014001065047.
Unde are sediul SOLERS SRL?
Sediul social al firmei SOLERS SRL este în REPUBLICII, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SOLERS SRL?
Activitatea principală a firmei SOLERS SRL este „Fabricarea altor componente electronice”, cod CAEN 2612. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SOLERS SRL?
SOLERS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 noiembrie 2014, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SOLERS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0728 *** 728). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SOLERS SRL?
În 2025, SOLERS SRL a raportat o cifră de afaceri de 49,6 mil lei și un profit net de 597 mii lei, cu 170 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SOLERS SRL plătitoare de TVA?
Da. SOLERS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 decembrie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.