SOFTSILAX S.R.L.
BUCUREȘTI NORD, ap. C2, Oraș Voluntari, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 307 mii lei, profit net 220 mii lei, 1 angajați.
Despre SOFTSILAX S.R.L.
SOFTSILAX S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 decembrie 2023 cu numărul J2023008625237 și codul unic de înregistrare (CUI) 49321704, cu sediul în Voluntari, județul Ilfov. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 2 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 307 mii lei (+21% față de 2024), un profit net de 220 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 noiembrie 2025 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 49321704
- Nr. Registrul Comerțului
- J2023008625237
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 decembrie 2023
- EUID
- ROONRC.J2023008625237
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 29.11.2025
din 29.11.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 307 mii lei
- Profit net
- 220 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 221 mii lei
- Datorii
- 92 mii lei
- Active totale
- 312 mii lei
- Marjă netă
- 71,7%
- Cifră / angajat
- 307 mii lei
+21% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 29% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 0 | 254 mii | 307 mii |
| Venituri totale | 0 | 254 mii | 307 mii |
| Cheltuieli totale | 800 | 52 mii | 78 mii |
| Profit / pierdere brută | -800 | 202 mii | 229 mii |
| Profit / pierdere netă | -800 | 195 mii | 220 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | 1 | 1 |
| Active circulante | 200 | 259 mii | 312 mii |
| creanțe | 200 | 218 mii | 265 mii |
| casa și conturi la bănci | 0 | 41 mii | 47 mii |
| Datorii | 800 | 64 mii | 92 mii |
| Capitaluri proprii | -600 | 194 mii | 221 mii |
| din care capital subscris vărsat | 0 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 463 din 825 în județul Ilfov și locul 7.750 din 14.292 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Ilfov
- CORE METRICS S.R.L. · Otopeni308 mii lei · 1 ang.
- KEEFX S.R.L. · Bragadiru308 mii lei · 1 ang.
- BUSINESS ANALYSIS SERVICES S.R.L. · Dobroești307 mii lei · 1 ang.
- WEBACK SOFTWARE S.R.L. · Popești Leordeni307 mii lei · 1 ang.
- CREATIVE BITS S.R.L. · Popești Leordeni307 mii lei · 1 ang.
- IT SUPPORT WEB DEVELOPMENT S.R.L. · Domnești306 mii lei · 1 ang.
- SARMISOFT SRL · Ștefăneștii De Jos306 mii lei · 1 ang.
- ANMAR TECH SOLUTIONS S.R.L. · Moara Vlăsiei305 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 5819 Alte activități de editare
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6010 Activități de difuzare a programelor de radio
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre SOFTSILAX S.R.L.
Care este CUI-ul firmei SOFTSILAX S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SOFTSILAX S.R.L. este 49321704, iar codul de TVA este RO49321704. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2023008625237, iar codul EUID este ROONRC.J2023008625237.
Unde are sediul SOFTSILAX S.R.L.?
Sediul social al firmei SOFTSILAX S.R.L. este în BUCUREȘTI NORD, ap. C2, Oraș Voluntari, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SOFTSILAX S.R.L.?
Activitatea principală a firmei SOFTSILAX S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SOFTSILAX S.R.L.?
SOFTSILAX S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 decembrie 2023, deci are 2 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SOFTSILAX S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 752). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SOFTSILAX S.R.L.?
În 2025, SOFTSILAX S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 307 mii lei și un profit net de 220 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SOFTSILAX S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. SOFTSILAX S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 29 noiembrie 2025 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.