SMILE SRL
Sat Tigveni, Comuna Tigveni, Argeș
În 2024: cifra de afaceri 147 mii lei, pierdere netă 39 mii lei, 2 angajați.
Despre SMILE SRL
SMILE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 iulie 1992 cu numărul J03/2151/1992 și codul unic de înregistrare (CUI) 165718, cu sediul în Tigveni, județul Argeș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 34 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 147 mii lei (+200% față de 2023), o pierdere netă de 39 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 295 mii lei la 147 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 noiembrie 2025.
Date de identificare
- CUI
- 165718
- Nr. Registrul Comerțului
- J03/2151/1992
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 iulie 1992
- EUID
- ROONRC.J03/2151/1992
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 28.11.2025
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Curtea De Argeş
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 147 mii lei
- Pierdere netă
- 39 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -71 mii lei
- Datorii
- 402 mii lei
- Active totale
- 332 mii lei
- Marjă netă
- -26,5%
- Cifră / angajat
- 73 mii lei
+200% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (121%). Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 278 mii | 280 mii | 213 mii | 295 mii | 89 mii | 79 mii | 49 mii | 147 mii |
| Venituri totale | 278 mii | 280 mii | 213 mii | 295 mii | 89 mii | 79 mii | 49 mii | 147 mii |
| Cheltuieli totale | 238 mii | 224 mii | 242 mii | 288 mii | 92 mii | 102 mii | 112 mii | 184 mii |
| Profit / pierdere brută | 40 mii | 56 mii | -29 mii | 7.191 | -2.900 | -23 mii | -63 mii | -37 mii |
| Profit / pierdere netă | 37 mii | 53 mii | -31 mii | 4.241 | -3.792 | -26 mii | -63 mii | -39 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 5 | 4 | 3 | 1 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | 41 mii |
| Active circulante | 141 mii | 173 mii | 212 mii | 278 mii | 322 mii | 337 mii | 312 mii | 290 mii |
| din care stocuri | 117 mii | 152 mii | 186 mii | 236 mii | 297 mii | 312 mii | 295 mii | 261 mii |
| creanțe | 16 mii | 16 mii | 19 mii | 37 mii | 18 mii | 20 mii | 13 mii | 28 mii |
| casa și conturi la bănci | 8.385 | 5.729 | 7.718 | 5.443 | 6.435 | 4.316 | 3.366 | 1.965 |
| Datorii | 83 mii | 74 mii | 144 mii | 206 mii | 253 mii | 305 mii | 343 mii | 402 mii |
| Capitaluri proprii | 58 mii | 100 mii | 68 mii | 73 mii | 69 mii | 31 mii | -32 mii | -71 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 808 din 1.268 în județul Argeș și locul 23.499 din 32.876 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Argeș
- OCTANDA L&D SRL · Câmpulung149 mii lei · 0 ang.
- MARKET ALYSYM-RARY S.R.L. · Pitoi (com. Priboieni)149 mii lei · 1 ang.
- ÎNGHEȚATĂ ALBOTA ENE S.R.L. · Mareș (com. Albota)148 mii lei · 1 ang.
- VAL MAR COM SRL · Albeștii De Argeș147 mii lei · 1 ang.
- RAFA & COSTY S.R.L. · Schitu Golești147 mii lei · 1 ang.
- CODAC M SRL · Vața (com. Vedea)145 mii lei · 1 ang.
- VILSAN ROMVIV SRL · Stroești (com. Mușătești)145 mii lei · 0 ang.
- TARSIROM SRL · Curtea De Argeș145 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 436 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 35318/4/202609.10.2026
pretenţii
Judecătoria Sectorul 4 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 17659/306/202607.10.2026
plângere contravenţională PV SERIE SB NR. 0121611/13.08.2026
Judecătoria Sibiu · Fond · Civil · calitate: Petent
- 59599/299/202602.10.2026
cerere de valoare redusă 10556,85 LEI
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 10276/190/2026/a1.201.10.2026
Verificare măsuri asiguratorii (art. 250 ind.2 C.p.p.)
Judecătoria Bistrita · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 10276/190/202630.09.2026
furtul calificat (art.229 NCP)
Judecătoria Bistrita · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 10276/190/2026/a130.09.2026
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Bistrita · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 40505/3/202628.09.2026
marcă contestaţie Hot.35/01.07.2026 OSIM.
Tribunalul Bucuresti · Fond · Proprietate Intelectuală · calitate: Contestator
- 1872/217/202621.09.2026
validare poprire
Judecătoria Darabani · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 11058/256/202618.09.2026
validare poprire ds.exec.681/2024 al BEJA Vlad Irinel şi Vlad Marieta
Judecătoria Medgidia · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 15907/236/202614.09.2026
validare poprire
Judecătoria Giurgiu · Fond · Civil · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Întrebări frecvente despre SMILE SRL
Care este CUI-ul firmei SMILE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SMILE SRL este 165718, iar codul de TVA este RO165718. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J03/2151/1992, iar codul EUID este ROONRC.J03/2151/1992.
Unde are sediul SMILE SRL?
Sediul social al firmei SMILE SRL este în Sat Tigveni, Comuna Tigveni, Argeș, județul Argeș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SMILE SRL?
Activitatea principală a firmei SMILE SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SMILE SRL?
SMILE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 iulie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SMILE SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SMILE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Tigveni sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SMILE SRL?
În 2024, SMILE SRL a raportat o cifră de afaceri de 147 mii lei și o pierdere netă de 39 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SMILE SRL plătitoare de TVA?
Da. SMILE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 noiembrie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.