SMART COLLABORATIVE S.R.L.
OȚELARILOR, bl. 3, sc. A, et. 3, ap. 4, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 385 mii lei, profit net 285 mii lei, 1 angajați.
Despre SMART COLLABORATIVE S.R.L.
SMART COLLABORATIVE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 noiembrie 2020 cu numărul J2020001583320 și codul unic de înregistrare (CUI) 43339400, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 385 mii lei (+32% față de 2024), un profit net de 285 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 18 mii lei la 385 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 februarie 2026 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 43339400
- Nr. Registrul Comerțului
- J2020001583320
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 noiembrie 2020
- EUID
- ROONRC.J2020001583320
- Cod poștal
- 550239
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 16.02.2026
din 16.02.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 385 mii lei
- Profit net
- 285 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 285 mii lei
- Datorii
- 7.655 lei
- Active totale
- 293 mii lei
- Marjă netă
- 74%
- Cifră / angajat
- 385 mii lei
+32% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 3% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.000 | 18 mii | 147 mii | 153 mii | 292 mii | 385 mii |
| Venituri totale | 1.000 | 18 mii | 147 mii | 153 mii | 292 mii | 385 mii |
| Cheltuieli totale | 544 | 4.819 | 18 mii | 57 mii | 82 mii | 90 mii |
| Profit / pierdere brută | 456 | 13 mii | 129 mii | 96 mii | 210 mii | 295 mii |
| Profit / pierdere netă | 426 | 13 mii | 126 mii | 95 mii | 202 mii | 285 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | 4.733 | 23 mii | 18 mii |
| Active circulante | 956 | 14 mii | 130 mii | 94 mii | 217 mii | 275 mii |
| creanțe | — | — | 111 mii | 64 mii | 115 mii | 205 mii |
| casa și conturi la bănci | 956 | 14 mii | 19 mii | 31 mii | 102 mii | 69 mii |
| Datorii | 330 | 445 | 3.438 | 4.254 | 39 mii | 7.655 |
| Capitaluri proprii | 626 | 14 mii | 126 mii | 95 mii | 202 mii | 285 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 132 din 321 în județul Sibiu și locul 6.249 din 14.287 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Sibiu
- PRONET DESIGN SRL · Șelimbăr396 mii lei · 1 ang.
- IBO CONSOFT SRL · Șelimbăr392 mii lei · 1 ang.
- MOBILE AI TECHNOLOGIES S.R.L. · Cisnădie382 mii lei · 1 ang.
- TRES COMMAS SRL · Galeș (oraș Săliște)379 mii lei · 1 ang.
- ZAP CLOUD TECHNOLOGIES SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ · Sibiu378 mii lei · 2 ang.
- STIVAZERO S.R.L. · Sibiu378 mii lei · 1 ang.
- FINANCIAL SOLITO S.R.L. · Șelimbăr373 mii lei · 1 ang.
- EMMAX SYSTEMS S.R.L. · Sibiu372 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Întrebări frecvente despre SMART COLLABORATIVE S.R.L.
Care este CUI-ul firmei SMART COLLABORATIVE S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SMART COLLABORATIVE S.R.L. este 43339400, iar codul de TVA este RO43339400. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2020001583320, iar codul EUID este ROONRC.J2020001583320.
Unde are sediul SMART COLLABORATIVE S.R.L.?
Sediul social al firmei SMART COLLABORATIVE S.R.L. este în OȚELARILOR, bl. 3, sc. A, et. 3, ap. 4, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 550239, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SMART COLLABORATIVE S.R.L.?
Activitatea principală a firmei SMART COLLABORATIVE S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210.
Când a fost înființată SMART COLLABORATIVE S.R.L.?
SMART COLLABORATIVE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 noiembrie 2020, deci are 5 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SMART COLLABORATIVE S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SMART COLLABORATIVE S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sibiu sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SMART COLLABORATIVE S.R.L.?
În 2025, SMART COLLABORATIVE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 385 mii lei și un profit net de 285 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SMART COLLABORATIVE S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. SMART COLLABORATIVE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 16 februarie 2026 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.