SIVION SRL
Sat Bala De Sus, Comuna Bala, Mehedinți
În 2025: cifra de afaceri 393 mii lei, pierdere netă 8.105 lei, 2 angajați.
Despre SIVION SRL
SIVION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 septembrie 1996 cu numărul J25/419/1996 și codul unic de înregistrare (CUI) 8821893, cu sediul în Bala De Sus (com. Bala), județul Mehedinți. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 393 mii lei (+5% față de 2024), o pierdere netă de 8.105 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 627 mii lei la 393 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 9 mai 2003.
Date de identificare
- CUI
- 8821893
- Nr. Registrul Comerțului
- J25/419/1996
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 septembrie 1996
- EUID
- ROONRC.J25/419/1996
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 09.05.2003
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Baia De Aramă
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 393 mii lei
- Pierdere netă
- 8.105 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 40 mii lei
- Datorii
- 61 mii lei
- Active totale
- 101 mii lei
- Marjă netă
- -2,1%
- Cifră / angajat
- 196 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 230 mii | 473 mii | 526 mii | 493 mii | 788 mii | 627 mii | 583 mii | 636 mii | 373 mii | 393 mii |
| Venituri totale | 230 mii | 473 mii | 526 mii | 493 mii | 788 mii | 631 mii | 583 mii | 1,2 mil | 373 mii | 423 mii |
| Cheltuieli totale | 216 mii | 560 mii | 612 mii | 637 mii | 768 mii | 710 mii | 498 mii | 721 mii | 343 mii | 425 mii |
| Profit / pierdere brută | 14 mii | -87 mii | -86 mii | -144 mii | 20 mii | -79 mii | 85 mii | 446 mii | 30 mii | -1.838 |
| Profit / pierdere netă | 9.045 | -92 mii | -91 mii | -149 mii | 12 mii | -86 mii | 79 mii | 434 mii | 25 mii | -8.105 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 4 | 5 | 5 | — | 2 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 0 | 11 mii | 7.313 | 4.063 | 17 mii | 12 mii | 7.933 | 3.606 | — | — |
| Active circulante | 137 mii | 125 mii | 207 mii | 240 mii | 275 mii | 145 mii | 186 mii | 83 mii | 106 mii | 101 mii |
| din care stocuri | 74 mii | 58 mii | 75 mii | 150 mii | 212 mii | 92 mii | 173 mii | 12 mii | 41 mii | 51 mii |
| creanțe | 61 mii | 59 mii | 113 mii | 85 mii | 59 mii | 22 mii | 6.932 | 45 mii | 2 | — |
| casa și conturi la bănci | 1.999 | 8.384 | 18 mii | 4.658 | 3.731 | 31 mii | 6.184 | 26 mii | 65 mii | 50 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 25 mii | — | — | — | — | — |
| Datorii | 187 mii | 277 mii | 446 mii | 625 mii | 687 mii | 612 mii | 570 mii | 28 mii | 58 mii | 61 mii |
| Capitaluri proprii | -50 mii | -142 mii | -232 mii | -382 mii | -370 mii | -455 mii | -376 mii | 58 mii | 48 mii | 40 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 256 din 459 în județul Mehedinți și locul 17.968 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Mehedinți
- LUK SPEDITION INTERNATIONAL S.R.L. · Gârdoaia (com. Florești)414 mii lei · 1 ang.
- ANSAN TRANSPORT S.R.L. · Husnicioara403 mii lei · 1 ang.
- MDK TRANSPORT S.R.L. · Breznița-Ocol403 mii lei · 2 ang.
- KEVANTO-DAM S.R.L. · Izvoru Bârzii401 mii lei · 2 ang.
- DELTAGABY S.R.L. · Drobeta-Turnu Severin399 mii lei · 1 ang.
- ADX MEHEDINȚI TRANS S.R.L. · Drobeta-Turnu Severin396 mii lei · 1 ang.
- RAREȘ FAMILY SPEDITION S.R.L. · Șimian389 mii lei · 2 ang.
- SYM-MAT TRANS S.R.L. · Halânga (com. Izvoru Bârzii)381 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 538/181/202413.02.2025
anulare proces verbal de contravenţie
Tribunalul Mehedinti · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant
- 548/181/202407.05.2024
plângere contravenţională proces verbal seria MH nr.002998/11.04.2024
Judecătoria Baiadearama · Fond · Civil · calitate: Petent
- 538/181/202429.04.2024
plângere contravenţională proces verbal seria MH nr 002950/11.04.2024
Judecătoria Baiadearama · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre SIVION SRL
Care este CUI-ul firmei SIVION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SIVION SRL este 8821893, iar codul de TVA este RO8821893. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J25/419/1996, iar codul EUID este ROONRC.J25/419/1996.
Unde are sediul SIVION SRL?
Sediul social al firmei SIVION SRL este în Sat Bala De Sus, Comuna Bala, Mehedinți, Bala De Sus (com. Bala), județul Mehedinți, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SIVION SRL?
Activitatea principală a firmei SIVION SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SIVION SRL?
SIVION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 septembrie 1996, deci are 30 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SIVION SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 022). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SIVION SRL?
În 2025, SIVION SRL a raportat o cifră de afaceri de 393 mii lei și o pierdere netă de 8.105 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SIVION SRL plătitoare de TVA?
Da. SIVION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 mai 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.