SITAN GRUP SRL
Str. BADEA CÂRȚAN, bl. 7, sc. A, et. 1, ap. 1, Loc. Sinaia, Oraș Sinaia, Prahova
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 5,8 mil lei, profit net 565 mii lei, 5 angajați.
Despre SITAN GRUP SRL
SITAN GRUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iulie 2004 cu numărul J2004001532292 și codul unic de înregistrare (CUI) 16633114, cu sediul în Sinaia, județul Prahova. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu produse diverse” (cod CAEN 4619). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,8 mil lei (-15% față de 2024), un profit net de 565 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,8 mil lei la 5,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 3 august 2004.
Date de identificare
- CUI
- 16633114
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004001532292
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 iulie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004001532292
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 03.08.2004
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5,8 mil lei
- Profit net
- 565 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 1,7 mil lei
- Datorii
- 1,9 mil lei
- Active totale
- 3,5 mil lei
- Marjă netă
- 9,7%
- Cifră / angajat
- 1,2 mil lei
-15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 52% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4,4 mil | 5,7 mil | 7,1 mil | 2,9 mil | 2,5 mil | 4,8 mil | 11,7 mil | 4,5 mil | 6,8 mil | 5,8 mil |
| Venituri totale | 4,4 mil | 5,7 mil | 7,1 mil | 3 mil | 2,5 mil | 4,8 mil | 11,8 mil | 4,5 mil | 6,9 mil | 5,9 mil |
| Cheltuieli totale | 3,9 mil | 4,8 mil | 5,7 mil | 2,9 mil | 2,8 mil | 4,2 mil | 9,7 mil | 4,3 mil | 6,4 mil | 5,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 568 mii | 917 mii | 1,4 mil | 20 mii | -314 mii | 690 mii | 2,2 mil | 177 mii | 485 mii | 668 mii |
| Profit / pierdere netă | 476 mii | 772 mii | 1,2 mil | 3.176 | -337 mii | 648 mii | 1,9 mil | 132 mii | 406 mii | 565 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 7 | 8 | 7 | 8 | 7 | 7 | 5 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 381 mii | 267 mii | 223 mii | 459 mii | 354 mii | 259 mii | 703 mii | 524 mii | 357 mii | 189 mii |
| Active circulante | 1,3 mil | 2,6 mil | 3,6 mil | 1,5 mil | 734 mii | 2,2 mil | 5,7 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 3,1 mil |
| din care stocuri | 92 mii | 95 mii | 195 mii | 115 mii | 94 mii | 99 mii | 169 mii | 57 mii | 40 mii | 40 mii |
| creanțe | 792 mii | 2,1 mil | 3,2 mil | 1,1 mil | 249 mii | 1,7 mil | 4,3 mil | 891 mii | 540 mii | 2,7 mil |
| casa și conturi la bănci | 423 mii | 400 mii | 270 mii | 308 mii | 391 mii | 396 mii | 1,2 mil | 702 mii | 1,1 mil | 349 mii |
| Cheltuieli în avans | 33 mii | 133 mii | 70 mii | 64 mii | 69 mii | 234 mii | 361 mii | 882 mii | 314 mii | 265 mii |
| Datorii | 841 mii | 1,8 mil | 2,2 mil | 1,3 mil | 799 mii | 1,6 mil | 4,2 mil | 1,9 mil | 778 mii | 1,9 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 67 mii | 180 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 879 mii | 1,2 mil | 1,7 mil | 694 mii | 358 mii | 1 mil | 2,6 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 214 în județul Prahova și locul 397 din 6.751 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4619 – Intermedieri în comerțul cu produse diverse.
Firme similare din județul Prahova
- DCA AMBALAJE S.R.L. · Bucov6,7 mil lei · 5 ang.
- PHILINEA ENERGY SRL · Ploiești6,3 mil lei · 6 ang.
- TASAMIL IMPEX SRL · Ghighiu (com. Bărcănești)4,9 mil lei · 5 ang.
- ELSTAR SRL · Ploiești4,4 mil lei · 1 ang.
- FERRUNO SRL · ***localitatea Negasita***4,4 mil lei · 23 ang.
- SIDALEX INDUSTRIAL SRL · Ploiești4,2 mil lei · 4 ang.
- KLEENEX STAR SRL · Malu Vânăt (com. Izvoarele)4,2 mil lei · 4 ang.
- MATMETAL TRADING SRL · Boldești-Scăeni3,5 mil lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4619 – Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Întrebări frecvente despre SITAN GRUP SRL
Care este CUI-ul firmei SITAN GRUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SITAN GRUP SRL este 16633114, iar codul de TVA este RO16633114. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004001532292, iar codul EUID este ROONRC.J2004001532292.
Unde are sediul SITAN GRUP SRL?
Sediul social al firmei SITAN GRUP SRL este în Str. BADEA CÂRȚAN, bl. 7, sc. A, et. 1, ap. 1, Loc. Sinaia, Oraș Sinaia, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SITAN GRUP SRL?
Activitatea principală a firmei SITAN GRUP SRL este „Intermedieri în comerțul cu produse diverse”, cod CAEN 4619. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SITAN GRUP SRL?
SITAN GRUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iulie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SITAN GRUP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 061). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SITAN GRUP SRL?
În 2025, SITAN GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,8 mil lei și un profit net de 565 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SITAN GRUP SRL plătitoare de TVA?
Da. SITAN GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 august 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.