SIRD CONSTRUCT SRL
CANTONULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 5,1 mil lei, profit net 1,2 mil lei, 2 angajați.
Despre SIRD CONSTRUCT SRL
SIRD CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 august 2012 cu numărul J2012002224122 și codul unic de înregistrare (CUI) 30566037, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,1 mil lei (-29% față de 2024), un profit net de 1,2 mil lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,9 mil lei la 5,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 septembrie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 30566037
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012002224122
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 august 2012
- EUID
- ROONRC.J2012002224122
- Cod poștal
- 400397
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 05.09.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5,1 mil lei
- Profit net
- 1,2 mil lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 2,4 mil lei
- Datorii
- 6,5 mil lei
- Active totale
- 10,4 mil lei
- Marjă netă
- 24,4%
- Cifră / angajat
- 2,5 mil lei
-29% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 62% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 996 mii | 1,2 mil | 902 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 3 mil | 2,4 mil | 7,2 mil | 5,1 mil |
| Venituri totale | 996 mii | 1,2 mil | 904 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 2 mil | 3 mil | 2,6 mil | 7,5 mil | 5,9 mil |
| Cheltuieli totale | 351 mii | 565 mii | 608 mii | 738 mii | 511 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 2,3 mil | 5,6 mil | 4,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 645 mii | 638 mii | 295 mii | 408 mii | 991 mii | 855 mii | 1,8 mil | 209 mii | 1,9 mil | 1,4 mil |
| Profit / pierdere netă | 597 mii | 534 mii | 286 mii | 397 mii | 976 mii | 837 mii | 1,8 mil | 190 mii | 1,5 mil | 1,2 mil |
| Număr mediu de angajați | 4 | 5 | 5 | 4 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 1,1 mil | 1,5 mil | 2,7 mil | 1,9 mil | 3 mil | 3,5 mil | 4,6 mil | 6,8 mil | 5,9 mil | 4,9 mil |
| Active circulante | 198 mii | 937 mii | 869 mii | 967 mii | 1,4 mil | 2,5 mil | 2,9 mil | 4,2 mil | 4,4 mil | 5,5 mil |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | 4.000 | 4.000 | 156 mii | 461 mii | 296 mii |
| creanțe | 175 mii | 892 mii | 859 mii | 798 mii | 1,3 mil | 2,3 mil | 2,8 mil | 3,6 mil | 3,2 mil | 4 mil |
| casa și conturi la bănci | 22 mii | 45 mii | 9.218 | 169 mii | 96 mii | 229 mii | 52 mii | 410 mii | 691 mii | 1,2 mil |
| Cheltuieli în avans | — | 235 | 317 | 1.182 | — | — | 451 | — | 2.454 | — |
| Datorii | 311 mii | 930 mii | 1,7 mil | 584 mii | 886 mii | 2,7 mil | 4,2 mil | 5,2 mil | 5,9 mil | 6,5 mil |
| Venituri în avans | 2.479 | 2.558 | 2.347 | — | 240 mii | 34 mii | 35 mii | 2,4 mil | 2 mil | 1,5 mil |
| Capitaluri proprii | 1 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 3,2 mil | 3,3 mil | 3,2 mil | 3,4 mil | 2,3 mil | 2,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 41 din 123 în județul Cluj și locul 543 din 1.950 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4211 – Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor.
Firme similare din județul Cluj
- MIRPREST CONSTRUCTII DRUMURI S.R.L. · Cluj-Napoca5,8 mil lei · 14 ang.
- DUCU CONSTRUCTII SRL · Sub Coastă (com. Apahida)5,6 mil lei · 28 ang.
- WRO LOGISTIK SRL · Cluj-Napoca5,4 mil lei · 7 ang.
- UTILAJ PREST SRL · Mihai Viteazu5,3 mil lei · 12 ang.
- WRO VIA CONSTRUCT S.R.L. · Cluj-Napoca5,1 mil lei · 9 ang.
- SMART INFRA INDUSTRIES S.R.L. · Cluj-Napoca4,8 mil lei · 3 ang.
- VIADUCT CONSTRUCT SRL · Apahida4,7 mil lei · 7 ang.
- DMT CONSTRUCT SRL · Cluj-Napoca4,6 mil lei · 17 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4211 – Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
- 0899 Alte activități extractive n.c.a.
- 0990 Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
- 2363 Fabricarea betonului
- 2364 Fabricarea mortarului
- 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
- 2391 Fabricarea de produse abrazive
- 2399 Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2551 Acoperirea metalelor
- 2552 Tratamente termice ale metalelor
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre SIRD CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei SIRD CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SIRD CONSTRUCT SRL este 30566037, iar codul de TVA este RO30566037. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012002224122, iar codul EUID este ROONRC.J2012002224122.
Unde are sediul SIRD CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei SIRD CONSTRUCT SRL este în CANTONULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400397, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SIRD CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei SIRD CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor”, cod CAEN 4211. În Registrul Comerțului are autorizate în total 67 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SIRD CONSTRUCT SRL?
SIRD CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 august 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SIRD CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 243). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SIRD CONSTRUCT SRL?
În 2025, SIRD CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,1 mil lei și un profit net de 1,2 mil lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SIRD CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. SIRD CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 septembrie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.