Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA19 ani pe piață

SINCRON MAXX SRL

CUI 21521370J2007000510278

Mărăței, bl. M3, sc. A, et. 2, ap. 9, Municipiul Piatra Neamț, Neamț

În 2025: cifra de afaceri 217 mii lei, profit net 11 mii lei, 2 angajați.

Despre SINCRON MAXX SRL

SINCRON MAXX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2007 cu numărul J2007000510278 și codul unic de înregistrare (CUI) 21521370, cu sediul în Piatra Neamț, județul Neamț. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații” (cod CAEN 4740). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 217 mii lei (+51% față de 2024), un profit net de 11 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 112 mii lei la 217 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
21521370
Nr. Registrul Comerțului
J2007000510278
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
04 aprilie 2007
EUID
ROONRC.J2007000510278
Cod poștal
610144

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
217 mii lei

+51% față de 2024

Profit net
11 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
82 mii lei
Datorii
8.004 lei
Active totale
90 mii lei
Marjă netă
5%
Cifră / angajat
108 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 9% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii2016: cifra de afaceri 116.232 lei; profit net 36.681 lei20162017: cifra de afaceri 82.889 lei; profit net 31.140 lei20172019: cifra de afaceri 110.664 lei; profit net 2.647 lei20192020: cifra de afaceri 112.109 lei; profit net 13.203 lei20202021: cifra de afaceri 112.024 lei; pierdere netă 5.566 lei20212022: cifra de afaceri 116.403 lei; pierdere netă 12.248 lei20222023: cifra de afaceri 175.592 lei; profit net 28.276 lei20232024: cifra de afaceri 143.775 lei; profit net 13.616 lei20242025: cifra de afaceri 216.858 lei; profit net 10.890 lei2025
Indicator (lei)201620172019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă116 mii83 mii111 mii112 mii112 mii116 mii176 mii144 mii217 mii
Venituri totale116 mii83 mii111 mii112 mii112 mii116 mii176 mii144 mii217 mii
Cheltuieli totale76 mii49 mii107 mii98 mii116 mii128 mii146 mii129 mii204 mii
Profit / pierdere brută40 mii34 mii3.75314 mii-4.447-11 mii30 mii15 mii13 mii
Profit / pierdere netă37 mii31 mii2.64713 mii-5.566-12 mii28 mii14 mii11 mii
Număr mediu de angajați——2222112
Active circulante53 mii49 mii58 mii73 mii67 mii57 mii83 mii76 mii90 mii
din care stocuri43 mii47 mii40 mii42 mii45 mii46 mii51 mii49 mii81 mii
casa și conturi la bănci9.8861.91419 mii31 mii22 mii10 mii32 mii27 mii9.032
Cheltuieli în avans———4848480——
Datorii1.6651.6715.0356.8526.4038.2015.6664.9018.004
Capitaluri proprii52 mii48 mii53 mii66 mii61 mii49 mii77 mii71 mii82 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 17 din 23 în județul Neamț și locul 928 din 1.481 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4740 – Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații.

Firme similare din județul Neamț

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4740 – Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

Întrebări frecvente despre SINCRON MAXX SRL

Care este CUI-ul firmei SINCRON MAXX SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SINCRON MAXX SRL este 21521370. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000510278, iar codul EUID este ROONRC.J2007000510278.

Unde are sediul SINCRON MAXX SRL?

Sediul social al firmei SINCRON MAXX SRL este în Mărăței, bl. M3, sc. A, et. 2, ap. 9, Municipiul Piatra Neamț, Neamț, județul Neamț, cod poștal 610144, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SINCRON MAXX SRL?

Activitatea principală a firmei SINCRON MAXX SRL este „Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații”, cod CAEN 4740. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SINCRON MAXX SRL?

SINCRON MAXX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SINCRON MAXX SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 590). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SINCRON MAXX SRL?

În 2025, SINCRON MAXX SRL a raportat o cifră de afaceri de 217 mii lei și un profit net de 11 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SINCRON MAXX SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, SINCRON MAXX SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează