SILVAL SRL
Str. BANESTI, bl. 8.E, sc. A, et. 2, ap. 11, Municipiul Ploiești, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 50 mii lei, pierdere netă 52 mii lei.
Despre SILVAL SRL
SILVAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 iunie 1994 cu numărul J1994001401294 și codul unic de înregistrare (CUI) 5785940, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 50 mii lei (-62% față de 2024), o pierdere netă de 52 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 126 mii lei la 50 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1996 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 5785940
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994001401294
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 iunie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994001401294
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.12.1996
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 50 mii lei
- Pierdere netă
- 52 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -141 mii lei
- Datorii
- 296 mii lei
- Active totale
- 155 mii lei
- Marjă netă
- -105,6%
-62% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (191%); cifra de afaceri a scăzut cu 62% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 59 mii | 97 mii | 121 mii | 110 mii | 115 mii | 126 mii | 76 mii | 91 mii | 130 mii | 50 mii |
| Venituri totale | 59 mii | 97 mii | 121 mii | 110 mii | 115 mii | 126 mii | 80 mii | 91 mii | 130 mii | 50 mii |
| Cheltuieli totale | 85 mii | 58 mii | 71 mii | 66 mii | 75 mii | 84 mii | 123 mii | 115 mii | 140 mii | 102 mii |
| Profit / pierdere brută | -25 mii | 39 mii | 50 mii | 45 mii | 41 mii | 41 mii | -42 mii | -23 mii | -9.582 | -52 mii |
| Profit / pierdere netă | -27 mii | 38 mii | 49 mii | 44 mii | 40 mii | 40 mii | -43 mii | -23 mii | -9.582 | -52 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — |
| Active imobilizate | 4.676 | — | — | — | — | — | 131 mii | 108 mii | 84 mii | 60 mii |
| Active circulante | 143 mii | 184 mii | 155 mii | 192 mii | 219 mii | 301 mii | 104 mii | 106 mii | 119 mii | 94 mii |
| din care stocuri | 108 mii | 108 mii | 91 mii | 99 mii | 120 mii | 116 mii | 86 mii | 79 mii | 83 mii | 62 mii |
| creanțe | 15 mii | 20 mii | 16 mii | 18 mii | 11 mii | 162 mii | 13 mii | 14 mii | 13 mii | 19 mii |
| casa și conturi la bănci | 20 mii | 56 mii | 48 mii | 74 mii | 88 mii | 23 mii | 5.235 | 12 mii | 23 mii | 13 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 872 | 841 |
| Datorii | 370 mii | 368 mii | 291 mii | 284 mii | 272 mii | 313 mii | 292 mii | 292 mii | 292 mii | 296 mii |
| Capitaluri proprii | -223 mii | -185 mii | -136 mii | -92 mii | -53 mii | -13 mii | -56 mii | -79 mii | -89 mii | -141 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 377 din 461 în județul Prahova și locul 8.206 din 10.464 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Prahova
- CANGO SRL · Ploiești52 mii lei · 0 ang.
- ELMYS COMPANY SRL · Poienarii Apostoli (com. Gorgota)52 mii lei · 0 ang.
- LARY CRIS FASHION S.R.L. · Ploiești51 mii lei · 1 ang.
- TRIGAB SRL · Câmpina49 mii lei · 1 ang.
- DIGITAL SMART TEAM S.R.L. · Brebu Manăstirei (com. Brebu)48 mii lei · 0 ang.
- AIRFIT SERV SRL · Câmpina48 mii lei · 1 ang.
- ROWYKS S.R.L. · Câmpina47 mii lei · 0 ang.
- PIATRA NATURALA DE MUNTE DXM S.R.L. · Azuga46 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
Întrebări frecvente despre SILVAL SRL
Care este CUI-ul firmei SILVAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SILVAL SRL este 5785940, iar codul de TVA este RO5785940. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994001401294, iar codul EUID este ROONRC.J1994001401294.
Unde are sediul SILVAL SRL?
Sediul social al firmei SILVAL SRL este în Str. BANESTI, bl. 8.E, sc. A, et. 2, ap. 11, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SILVAL SRL?
Activitatea principală a firmei SILVAL SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SILVAL SRL?
SILVAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 iunie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SILVAL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 183). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SILVAL SRL?
În 2025, SILVAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 50 mii lei și o pierdere netă de 52 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SILVAL SRL plătitoare de TVA?
Da. SILVAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1996 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.