SEVAST AUTOMATIC S.R.L.
Viitorului, Oraș Salcea, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 4,4 mil lei, profit net 407 mii lei, 5 angajați.
Despre SEVAST AUTOMATIC S.R.L.
SEVAST AUTOMATIC S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 februarie 2019 cu numărul J2019000563336 și codul unic de înregistrare (CUI) 40679173, cu sediul în Salcea, județul Suceava. Activitatea principală este „Lucrări de tâmplărie și dulgherie” (cod CAEN 4332). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,4 mil lei (+80% față de 2024), un profit net de 407 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,5 mil lei la 4,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2020.
Date de identificare
- CUI
- 40679173
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019000563336
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 februarie 2019
- EUID
- ROONRC.J2019000563336
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.08.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,4 mil lei
- Profit net
- 407 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 409 mii lei
- Datorii
- 1,7 mil lei
- Active totale
- 2,2 mil lei
- Marjă netă
- 9,2%
- Cifră / angajat
- 888 mii lei
+80% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 81% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 286 mii | 1,3 mil | 2,5 mil | 2,3 mil | 1,8 mil | 2,5 mil | 4,4 mil |
| Venituri totale | 381 mii | 1,4 mil | 2,5 mil | 2,3 mil | 1,8 mil | 2,5 mil | 4,5 mil |
| Cheltuieli totale | 335 mii | 1,2 mil | 2,1 mil | 2 mil | 1,7 mil | 2,3 mil | 4 mil |
| Profit / pierdere brută | 47 mii | 228 mii | 348 mii | 283 mii | 103 mii | 141 mii | 470 mii |
| Profit / pierdere netă | 44 mii | 217 mii | 327 mii | 265 mii | 88 mii | 78 mii | 407 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 4 | 5 | 5 | 6 | 5 |
| Active imobilizate | 34 mii | 109 mii | 124 mii | 82 mii | 37 mii | 30 mii | 69 mii |
| Active circulante | 105 mii | 514 mii | 880 mii | 858 mii | 1 mil | 1,1 mil | 2,1 mil |
| din care stocuri | 48 mii | 163 mii | 510 mii | 586 mii | 678 mii | 827 mii | 1,3 mil |
| creanțe | 9.022 | 195 mii | 260 mii | 264 mii | 299 mii | 239 mii | 642 mii |
| casa și conturi la bănci | 48 mii | 156 mii | 110 mii | 8.019 | 30 mii | 72 mii | 186 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 9.835 | 5.296 | 5.028 |
| Datorii | 43 mii | 323 mii | 645 mii | 603 mii | 918 mii | 1 mil | 1,7 mil |
| Venituri în avans | 52 mii | 39 mii | 25 mii | 11 mii | 2.071 | 790 | 61 |
| Capitaluri proprii | 44 mii | 262 mii | 335 mii | 325 mii | 134 mii | 134 mii | 409 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 69 în județul Suceava și locul 109 din 2.868 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4332 – Lucrări de tâmplărie și dulgherie.
Firme similare din județul Suceava
- SEALUSYSTEM S.R.L. · Măriței (com. Dărmănești)5,3 mil lei · 1 ang.
- TIM GROUP SRL · Suceava5,1 mil lei · 13 ang.
- IORDĂ PLAST SRL · Gura Humorului3,6 mil lei · 5 ang.
- SORINIKO COMPROD SRL · Vatra Dornei3,4 mil lei · 5 ang.
- MONOCLIMA SRL · Ciprian Porumbescu1,7 mil lei · 4 ang.
- BODGHEDOR CONSTRUCT SRL · Marginea1,6 mil lei · 2 ang.
- PRISMA DESIGN-TEAM SRL · Fălticeni1,5 mil lei · 6 ang.
- TERMOCROMATIC S.R.L. · Rădăuți1,4 mil lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4332 – Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2551 Acoperirea metalelor
- 2552 Tratamente termice ale metalelor
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Întrebări frecvente despre SEVAST AUTOMATIC S.R.L.
Care este CUI-ul firmei SEVAST AUTOMATIC S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SEVAST AUTOMATIC S.R.L. este 40679173, iar codul de TVA este RO40679173. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019000563336, iar codul EUID este ROONRC.J2019000563336.
Unde are sediul SEVAST AUTOMATIC S.R.L.?
Sediul social al firmei SEVAST AUTOMATIC S.R.L. este în Viitorului, Oraș Salcea, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SEVAST AUTOMATIC S.R.L.?
Activitatea principală a firmei SEVAST AUTOMATIC S.R.L. este „Lucrări de tâmplărie și dulgherie”, cod CAEN 4332. În Registrul Comerțului are autorizate în total 27 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SEVAST AUTOMATIC S.R.L.?
SEVAST AUTOMATIC S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 februarie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SEVAST AUTOMATIC S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0751 *** 996). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SEVAST AUTOMATIC S.R.L.?
În 2025, SEVAST AUTOMATIC S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4,4 mil lei și un profit net de 407 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SEVAST AUTOMATIC S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. SEVAST AUTOMATIC S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.