SETA SERCO SRL
Str. TRANDAFIRILOR, Municipiul Mediaș, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 506 mii lei, profit net 199 mii lei, 1 angajați.
Despre SETA SERCO SRL
SETA SERCO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 septembrie 1995 cu numărul J32/629/1995 și codul unic de înregistrare (CUI) 7736501, cu sediul în Mediaș, județul Sibiu. Activitatea principală este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 506 mii lei (+99% față de 2024), un profit net de 199 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 82 mii lei la 506 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 1996.
Date de identificare
- CUI
- 7736501
- Nr. Registrul Comerțului
- J32/629/1995
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 septembrie 1995
- EUID
- ROONRC.J32/629/1995
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.03.1996
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Mediaş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 506 mii lei
- Profit net
- 199 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 298 mii lei
- Datorii
- 55 mii lei
- Active totale
- 353 mii lei
- Marjă netă
- 39,3%
- Cifră / angajat
- 506 mii lei
+99% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 16% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 113 mii | 68 mii | 80 mii | 201 mii | 104 mii | 82 mii | 141 mii | 244 mii | 255 mii | 506 mii |
| Venituri totale | 113 mii | 68 mii | 80 mii | 201 mii | 105 mii | 82 mii | 141 mii | 244 mii | 255 mii | 507 mii |
| Cheltuieli totale | 109 mii | 65 mii | 77 mii | 198 mii | 103 mii | 79 mii | 139 mii | 241 mii | 254 mii | 271 mii |
| Profit / pierdere brută | 3.860 | 2.556 | 2.511 | 2.249 | 1.905 | 2.640 | 1.545 | 2.652 | 589 | 236 mii |
| Profit / pierdere netă | 480 | 522 | 531 | 243 | 917 | 544 | 234 | 2.265 | 203 | 199 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 63 mii | 59 mii | 50 mii | 44 mii | 25 mii | 25 mii | 19 mii | 9.617 | 21 mii | 29 mii |
| Active circulante | 157 mii | 180 mii | 253 mii | 145 mii | 178 mii | 216 mii | 229 mii | 207 mii | 152 mii | 323 mii |
| din care stocuri | 22 mii | 47 mii | 94 mii | 82 mii | 113 mii | 153 mii | 166 mii | 97 mii | 29 mii | 1.231 |
| creanțe | 124 mii | 122 mii | 149 mii | 42 mii | 55 mii | 51 mii | 60 mii | 69 mii | 73 mii | 129 mii |
| casa și conturi la bănci | 10 mii | 12 mii | 9.092 | 21 mii | 9.954 | 12 mii | 2.884 | 42 mii | 50 mii | 193 mii |
| Datorii | 70 mii | 89 mii | 152 mii | 38 mii | 51 mii | 89 mii | 96 mii | 62 mii | 19 mii | 55 mii |
| Capitaluri proprii | 150 mii | 151 mii | 151 mii | 151 mii | 152 mii | 152 mii | 153 mii | 155 mii | 155 mii | 298 mii |
| din care capital subscris vărsat | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 83 din 211 în județul Sibiu și locul 3.328 din 8.173 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4321 – Lucrări de instalații electrice.
Firme similare din județul Sibiu
- NETLINE-CON S.R.L. · Sibiu530 mii lei · 5 ang.
- ELECTRIC WAVE S.R.L. · Cașolt (com. Roșia)527 mii lei · 1 ang.
- NEOSIB ELECTRIC SOLUTION S.R.L. · Sibiu488 mii lei · 2 ang.
- SMART LIGHT CONNECT S.R.L. · Sibiu480 mii lei · 6 ang.
- SB ELECTRO AUTOMATIZARE S.R.L. · Șelimbăr479 mii lei · 1 ang.
- T.C. SERVICES SRL · Sibiu474 mii lei · 2 ang.
- SYMTECH SUN ENERGY S.R.L. · Șelimbăr474 mii lei · 1 ang.
- ELECTROSERV MAPE S.R.L.-D. · Sibiu464 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4321 – Lucrări de instalații electrice
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre SETA SERCO SRL
Care este CUI-ul firmei SETA SERCO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SETA SERCO SRL este 7736501, iar codul de TVA este RO7736501. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J32/629/1995, iar codul EUID este ROONRC.J32/629/1995.
Unde are sediul SETA SERCO SRL?
Sediul social al firmei SETA SERCO SRL este în Str. TRANDAFIRILOR, Municipiul Mediaș, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SETA SERCO SRL?
Activitatea principală a firmei SETA SERCO SRL este „Lucrări de instalații electrice”, cod CAEN 4321. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SETA SERCO SRL?
SETA SERCO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 septembrie 1995, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SETA SERCO SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SETA SERCO SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Mediaș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SETA SERCO SRL?
În 2025, SETA SERCO SRL a raportat o cifră de afaceri de 506 mii lei și un profit net de 199 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SETA SERCO SRL plătitoare de TVA?
Da. SETA SERCO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.