SERVICE AUTO SUPER IMPEX SRL
Str. MATEI VOIEVOD, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 159 mii lei, profit net 76 mii lei.
Despre SERVICE AUTO SUPER IMPEX SRL
SERVICE AUTO SUPER IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 noiembrie 1992 cu numărul J40/29515/1992 și codul unic de înregistrare (CUI) 2787202, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.” (cod CAEN 7739). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 159 mii lei (+1% față de 2024), un profit net de 76 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 118 mii lei la 159 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1994 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 2787202
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/29515/1992
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 noiembrie 1992
- EUID
- ROONRC.J40/29515/1992
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.05.1994
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 159 mii lei
- Profit net
- 76 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 442 mii lei
- Datorii
- 74 mii lei
- Active totale
- 516 mii lei
- Marjă netă
- 47,8%
+1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 14% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 85 mii | 96 mii | 108 mii | 119 mii | 112 mii | 118 mii | 134 mii | 160 mii | 157 mii | 159 mii |
| Venituri totale | 85 mii | 96 mii | 108 mii | 119 mii | 112 mii | 118 mii | 135 mii | 161 mii | 158 mii | 160 mii |
| Cheltuieli totale | 59 mii | 89 mii | 73 mii | 76 mii | 63 mii | 65 mii | 60 mii | 49 mii | 71 mii | 71 mii |
| Profit / pierdere brută | 26 mii | 6.831 | 35 mii | 43 mii | 50 mii | 53 mii | 74 mii | 112 mii | 88 mii | 89 mii |
| Profit / pierdere netă | 25 mii | 5.873 | 32 mii | 40 mii | 46 mii | 49 mii | 70 mii | 96 mii | 75 mii | 76 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 1 | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Active imobilizate | — | 44 mii | 137 mii | 100 mii | 65 mii | 31 mii | 3 | — | — | — |
| Active circulante | 101 mii | 59 mii | 79 mii | 109 mii | 149 mii | 205 mii | 252 mii | 351 mii | 419 mii | 514 mii |
| creanțe | 12 | 328 | 4.002 | 6.745 | 12 mii | 11 mii | 26 mii | 166 mii | 207 mii | 309 mii |
| casa și conturi la bănci | 101 mii | 59 mii | 40 mii | 66 mii | 100 mii | 158 mii | 189 mii | 147 mii | 173 mii | 165 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 1.049 | 979 | 756 | 1.225 | 1.274 | 1.238 | 1.751 | 1.434 |
| Datorii | 25 mii | 46 mii | 129 mii | 82 mii | 41 mii | 14 mii | 11 mii | 13 mii | 69 mii | 74 mii |
| Venituri în avans | — | — | 6.303 | 5.882 | 5.882 | 5.882 | 7.000 | 7.746 | — | — |
| Capitaluri proprii | 76 mii | 57 mii | 82 mii | 122 mii | 168 mii | 217 mii | 235 mii | 332 mii | 353 mii | 442 mii |
| din care capital subscris vărsat | 9.200 | 9.200 | 9.200 | 9.200 | 9.200 | 9.200 | 9.200 | 9.200 | 9.200 | 9.200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 68 din 112 în județul București și locul 234 din 506 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7739 – Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a..
Firme similare din județul București
- DHENAR SYSTEM S.R.L. · București Sector 2173 mii lei · 1 ang.
- GO EVENT DECOR S.R.L. · București Sector 3157 mii lei · 2 ang.
- RICH BUSINESS SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 6149 mii lei · 1 ang.
- MILIE SRL · București Sector 1143 mii lei · 1 ang.
- PAT SPITAL S.R.L. · București Sector 5129 mii lei · 1 ang.
- DOI TAMPLARI HANDMADE S.R.L. · București Sector 2126 mii lei · 1 ang.
- KAIZEN POWER SRL · București Sector 3126 mii lei · 0 ang.
- C.A.V. MOVIESERVICES SRL · București Sector 3120 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7739 – Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Întrebări frecvente despre SERVICE AUTO SUPER IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei SERVICE AUTO SUPER IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SERVICE AUTO SUPER IMPEX SRL este 2787202, iar codul de TVA este RO2787202. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/29515/1992, iar codul EUID este ROONRC.J40/29515/1992.
Unde are sediul SERVICE AUTO SUPER IMPEX SRL?
Sediul social al firmei SERVICE AUTO SUPER IMPEX SRL este în Str. MATEI VOIEVOD, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SERVICE AUTO SUPER IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei SERVICE AUTO SUPER IMPEX SRL este „Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.”, cod CAEN 7739. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SERVICE AUTO SUPER IMPEX SRL?
SERVICE AUTO SUPER IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 noiembrie 1992, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SERVICE AUTO SUPER IMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 370). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SERVICE AUTO SUPER IMPEX SRL?
În 2025, SERVICE AUTO SUPER IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 159 mii lei și un profit net de 76 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SERVICE AUTO SUPER IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. SERVICE AUTO SUPER IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1994 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/2787202API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.
Explorează
- Firme din București Sector 2
- Firme cu CAEN 7739 din județul București
- CAEN 7739 – Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 7739
- Firme noi din județul București
- Compară SERVICE AUTO SUPER IMPEX SRL cu alte firme