Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA19 ani pe piață

ȘERFORDEY SRL

CUI 22407260J2007003086134

Str. I.M.DOBROGEANU, Municipiul Mangalia, Constanța

A primit finanțare publică (5 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 7,4 mil lei, profit net 1,5 mil lei, 11 angajați.

Despre ȘERFORDEY SRL

ȘERFORDEY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 septembrie 2007 cu numărul J2007003086134 și codul unic de înregistrare (CUI) 22407260, cu sediul în Mangalia, județul Constanța. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7,4 mil lei (+5% față de 2024), un profit net de 1,5 mil lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 8,7 mil lei la 7,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 septembrie 2007.

Date de identificare

CUI
22407260
Nr. Registrul Comerțului
J2007003086134
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
13 septembrie 2007
EUID
ROONRC.J2007003086134
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 17.09.2007

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Mangalia

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
7,4 mil lei

+5% față de 2024

Profit net
1,5 mil lei
Angajați (medie)
11
Capitaluri proprii
11,4 mil lei
Datorii
545 mii lei
Active totale
12 mil lei
Marjă netă
20,5%
Cifră / angajat
677 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 5% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2,5 mil02,5 mil5 mil7,5 mil10 mil2016: cifra de afaceri 6.931.472 lei; profit net 1.989.666 lei20162017: cifra de afaceri 7.307.894 lei; profit net 2.095.198 lei20172018: cifra de afaceri 5.781.326 lei; profit net 1.051.525 lei20182019: cifra de afaceri 6.249.834 lei; profit net 668.193 lei20192020: cifra de afaceri 4.548.062 lei; profit net 549.437 lei20202021: cifra de afaceri 8.652.459 lei; profit net 2.844.291 lei20212022: cifra de afaceri 8.985.038 lei; profit net 3.094.568 lei20222023: cifra de afaceri 4.831.803 lei; pierdere netă 112.719 lei20232024: cifra de afaceri 7.081.243 lei; profit net 940.936 lei20242025: cifra de afaceri 7.443.551 lei; profit net 1.528.592 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă6,9 mil7,3 mil5,8 mil6,2 mil4,5 mil8,7 mil9 mil4,8 mil7,1 mil7,4 mil
Venituri totale7,9 mil8,3 mil6,8 mil6,1 mil5,4 mil9 mil9,2 mil5,3 mil7,2 mil8,1 mil
Cheltuieli totale5,8 mil5,9 mil5,6 mil5,3 mil4,7 mil5,7 mil5,7 mil5,4 mil6,1 mil6,3 mil
Profit / pierdere brută2,1 mil2,4 mil1,2 mil784 mii661 mii3,3 mil3,4 mil-113 mii1,1 mil1,8 mil
Profit / pierdere netă2 mil2,1 mil1,1 mil668 mii549 mii2,8 mil3,1 mil-113 mii941 mii1,5 mil
Număr mediu de angajați1111109101111111211
Active imobilizate3,3 mil2,3 mil1,6 mil1 mil875 mii408 mii845 mii1,2 mil1,8 mil1,2 mil
Active circulante3 mil3,6 mil4,1 mil5,4 mil5,9 mil9,9 mil11,5 mil10,6 mil10,8 mil10,8 mil
din care stocuri1,1 mil1,8 mil1,3 mil1,1 mil1,5 mil1,8 mil2,1 mil1,9 mil1,3 mil1,2 mil
creanțe355 mii301 mii484 mii531 mii317 mii405 mii456 mii436 mii388 mii284 mii
casa și conturi la bănci1,6 mil1,5 mil2,3 mil3,8 mil4 mil7,7 mil9 mil8,3 mil9,1 mil9,4 mil
Cheltuieli în avans1.6006396851.0724179.7545.9592.2772.672847
Datorii449 mii738 mii527 mii598 mii388 mii1,3 mil512 mii349 mii507 mii545 mii
Venituri în avans33 mii39 mii69 mii62 mii42 mii15 mii————
Capitaluri proprii5,8 mil5,2 mil5,1 mil5,8 mil6,4 mil9 mil11,8 mil11,5 mil12,1 mil11,4 mil
din care capital subscris vărsat16 mii16 mii16 mii16 mii16 mii16 mii16 mii16 mii16 mii16 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 54 din 615 în județul Constanța și locul 757 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.

Firme similare din județul Constanța

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
  • 0112 Cultivarea orezului
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
  • 0114 Cultivarea trestiei de zahăr
  • 0115 Cultivarea tutunului
  • 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile
  • 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
  • 0121 Cultivarea strugurilor
  • 0122 Cultivarea fructelor tropicale și subtropicale
  • 0123 Cultivarea fructelor citrice
  • 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
  • 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
  • 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase
  • 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
  • 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
  • 0129 Cultivarea altor plante permanente
  • 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0163 Activități după recoltare
  • 0164 Pregătirea semințelor
  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
  • 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
  • 5210 Depozitări
  • 5222 Activități de servicii anexe transportului pe apă
  • 5224 Manipulări

Întrebări frecvente despre ȘERFORDEY SRL

Care este CUI-ul firmei ȘERFORDEY SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ȘERFORDEY SRL este 22407260, iar codul de TVA este RO22407260. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007003086134, iar codul EUID este ROONRC.J2007003086134.

Unde are sediul ȘERFORDEY SRL?

Sediul social al firmei ȘERFORDEY SRL este în Str. I.M.DOBROGEANU, Municipiul Mangalia, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ȘERFORDEY SRL?

Activitatea principală a firmei ȘERFORDEY SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 26 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ȘERFORDEY SRL?

ȘERFORDEY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 septembrie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ȘERFORDEY SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ȘERFORDEY SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Mangalia sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are ȘERFORDEY SRL?

În 2025, ȘERFORDEY SRL a raportat o cifră de afaceri de 7,4 mil lei și un profit net de 1,5 mil lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ȘERFORDEY SRL plătitoare de TVA?

Da. ȘERFORDEY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 septembrie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează