SELCOLECT SRL
MAICA DOMNULUI, bl. T58, sc. 2, et. 10, ap. 58, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 374 mii lei, profit net 71 mii lei, 3 angajați.
Despre SELCOLECT SRL
SELCOLECT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 aprilie 2012 cu numărul J2012003830407 și codul unic de înregistrare (CUI) 30019633, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.” (cod CAEN 8299). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 374 mii lei (+11% față de 2024), un profit net de 71 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 384 mii lei la 374 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2012 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 30019633
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012003830407
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 aprilie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012003830407
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 01.05.2012
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 374 mii lei
- Profit net
- 71 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 72 mii lei
- Datorii
- 78 mii lei
- Active totale
- 149 mii lei
- Marjă netă
- 19,1%
- Cifră / angajat
- 125 mii lei
+11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 52% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 236 mii | 259 mii | 273 mii | 307 mii | 337 mii | 384 mii | 407 mii | 403 mii | 336 mii | 374 mii |
| Venituri totale | 236 mii | 259 mii | 273 mii | 314 mii | 336 mii | 384 mii | 409 mii | 403 mii | 354 mii | 374 mii |
| Cheltuieli totale | 126 mii | 147 mii | 134 mii | 190 mii | 238 mii | 194 mii | 255 mii | 229 mii | 271 mii | 297 mii |
| Profit / pierdere brută | 110 mii | 111 mii | 139 mii | 123 mii | 97 mii | 190 mii | 155 mii | 173 mii | 83 mii | 77 mii |
| Profit / pierdere netă | 107 mii | 109 mii | 137 mii | 120 mii | 94 mii | 186 mii | 151 mii | 169 mii | 78 mii | 71 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 3 | 2 | 3 |
| Active imobilizate | 79 mii | 61 mii | 54 mii | 46 mii | 98 mii | 88 mii | 67 mii | 64 mii | 42 mii | 29 mii |
| Active circulante | 112 mii | 110 mii | 138 mii | 129 mii | 144 mii | 208 mii | 186 mii | 151 mii | 114 mii | 120 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 0 | — | 0 | 0 | 211 | — | — |
| creanțe | 29 mii | 28 mii | 30 mii | 57 mii | 61 mii | 74 mii | 77 mii | 80 mii | 82 mii | 90 mii |
| casa și conturi la bănci | 84 mii | 82 mii | 108 mii | 72 mii | 83 mii | 134 mii | 109 mii | 70 mii | 32 mii | 31 mii |
| Cheltuieli în avans | 4.481 | 13 mii | 11 mii | 2.388 | — | 0 | 0 | — | — | — |
| Datorii | 64 mii | 49 mii | 42 mii | 33 mii | 148 mii | 109 mii | 102 mii | 46 mii | 77 mii | 78 mii |
| Capitaluri proprii | 132 mii | 134 mii | 162 mii | 145 mii | 94 mii | 187 mii | 151 mii | 169 mii | 78 mii | 72 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 0 | 200 | 0 | 0 | — | — | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 644 din 1.657 în județul București și locul 2.979 din 6.495 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8299 – Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a..
Firme similare din județul București
- ALEMARKCOM SERVICES S.R.L. · București Sector 4377 mii lei · 3 ang.
- F&G GLOBAL AUTHORIZATION S.R.L. · București Sector 6375 mii lei · 1 ang.
- ACTIV INFORMEDIA SRL · București Sector 6374 mii lei · 1 ang.
- INNOVATIQ S.R.L. · București Sector 6373 mii lei · 0 ang.
- SMARTON SRL · București Sector 1372 mii lei · 0 ang.
- FLEXI GROUP S.R.L. · București Sector 5371 mii lei · 3 ang.
- ABSOLUT - ACTE FIRMA S.R.L. · București Sector 6371 mii lei · 1 ang.
- AS FUTURE DEVELOPMENT SRL · București Sector 1371 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8299 – Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre SELCOLECT SRL
Care este CUI-ul firmei SELCOLECT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SELCOLECT SRL este 30019633, iar codul de TVA este RO30019633. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012003830407, iar codul EUID este ROONRC.J2012003830407.
Unde are sediul SELCOLECT SRL?
Sediul social al firmei SELCOLECT SRL este în MAICA DOMNULUI, bl. T58, sc. 2, et. 10, ap. 58, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SELCOLECT SRL?
Activitatea principală a firmei SELCOLECT SRL este „Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.”, cod CAEN 8299.
Când a fost înființată SELCOLECT SRL?
SELCOLECT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 aprilie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SELCOLECT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0734 *** 846). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SELCOLECT SRL?
În 2025, SELCOLECT SRL a raportat o cifră de afaceri de 374 mii lei și un profit net de 71 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SELCOLECT SRL plătitoare de TVA?
Da. SELCOLECT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2012 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.