SEALCON SRL
CÂMP, Loc. Cîmp, Oraș Vașcău, Bihor
În 2025: cifra de afaceri 254 mii lei, profit net 759 lei, 2 angajați.
Despre SEALCON SRL
SEALCON SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 septembrie 2012 cu numărul J2012001527059 și codul unic de înregistrare (CUI) 30660173, cu sediul în Cîmp (oraș Vașcău), județul Bihor. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 254 mii lei (-22% față de 2024), un profit net de 759 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 39 mii lei la 254 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 24 mai 2016 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 30660173
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012001527059
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 septembrie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012001527059
- Cod poștal
- 415801
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 24.05.2016
din 01.10.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Beiuş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 254 mii lei
- Profit net
- 759 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 71 mii lei
- Datorii
- 284 mii lei
- Active totale
- 355 mii lei
- Marjă netă
- 0,3%
- Cifră / angajat
- 127 mii lei
-22% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 80% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4.640 | 3.771 | 17 mii | 3.143 | 23 mii | 39 mii | 208 mii | 377 mii | 327 mii | 254 mii |
| Venituri totale | 5.061 | 6.763 | 22 mii | 7.944 | 30 mii | 47 mii | 214 mii | 380 mii | 330 mii | 295 mii |
| Cheltuieli totale | 4.607 | 1.446 | 6.794 | 7.262 | 15 mii | 34 mii | 197 mii | 371 mii | 329 mii | 294 mii |
| Profit / pierdere brută | 454 | 5.317 | 15 mii | 682 | 15 mii | 13 mii | 17 mii | 8.970 | 1.287 | 911 |
| Profit / pierdere netă | 302 | 5.115 | 15 mii | 444 | 14 mii | 12 mii | 15 mii | 5.740 | 947 | 759 |
| Număr mediu de angajați | 1 | — | — | — | — | 1 | 2 | 3 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | — | 2.940 | 1.932 | 924 | — | 20 mii | 20 mii | 13 mii | 18 mii | 91 mii |
| Active circulante | 2.944 | 5.245 | 22 mii | 24 mii | 37 mii | 54 mii | 143 mii | 220 mii | 261 mii | 258 mii |
| din care stocuri | — | 124 | — | — | — | — | 79 mii | 166 mii | 204 mii | 186 mii |
| creanțe | 2.749 | 2.204 | 1.886 | 2.020 | 29 mii | 36 mii | 45 mii | 38 mii | 38 mii | 51 mii |
| casa și conturi la bănci | 195 | 2.917 | 20 mii | 22 mii | 7.620 | 18 mii | 19 mii | 17 mii | 20 mii | 22 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 5.098 |
| Datorii | 2.442 | 2.568 | 3.110 | 3.721 | 1.471 | 26 mii | 101 mii | 166 mii | 208 mii | 284 mii |
| Capitaluri proprii | 502 | 5.617 | 20 mii | 21 mii | 35 mii | 47 mii | 62 mii | 68 mii | 71 mii | 71 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 300 | 300 | 300 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 80 din 145 în județul Bihor și locul 2.250 din 3.247 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0220 – Exploatarea forestieră.
Firme similare din județul Bihor
- TOTMARC FOREST S.R.L. · Nojorid276 mii lei · 1 ang.
- LUCION FOREST SRL · Dobrești274 mii lei · 0 ang.
- BIRAULALUCA SRL · Diosig271 mii lei · 1 ang.
- GĂVRUȚA IONUȚ S.R.L. · Hidișelu De Jos (com. Hidișelu De Sus)270 mii lei · 1 ang.
- INTER NEGREA GRAPH S.R.L. · Munteni (com. Bulz)262 mii lei · 1 ang.
- MIG MARCHIS EXPLOFOREST S.R.L. · Brădet (com. Buntești)259 mii lei · 1 ang.
- HEP FOREST S.R.L. · Tinca241 mii lei · 2 ang.
- ASELIM FOREST S.R.L. · Poienii De Jos (com. Buntești)234 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Întrebări frecvente despre SEALCON SRL
Care este CUI-ul firmei SEALCON SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SEALCON SRL este 30660173, iar codul de TVA este RO30660173. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012001527059, iar codul EUID este ROONRC.J2012001527059.
Unde are sediul SEALCON SRL?
Sediul social al firmei SEALCON SRL este în CÂMP, Loc. Cîmp, Oraș Vașcău, Bihor, Cîmp (oraș Vașcău), județul Bihor, cod poștal 415801, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SEALCON SRL?
Activitatea principală a firmei SEALCON SRL este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SEALCON SRL?
SEALCON SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 septembrie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SEALCON SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0763 *** 274). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SEALCON SRL?
În 2025, SEALCON SRL a raportat o cifră de afaceri de 254 mii lei și un profit net de 759 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SEALCON SRL plătitoare de TVA?
Da. SEALCON SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 24 mai 2016 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.