Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA21 ani pe piață

SAVRI-COM SRL

CUI 12488763J2005000298213

Sos. BUCUREȘTI - BUZĂU, Municipiul Urziceni, Ialomița

A primit finanțare publică (8 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 8,1 mil lei, profit net 3,2 mil lei, 6 angajați.

Despre SAVRI-COM SRL

SAVRI-COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iunie 2005 cu numărul J2005000298213 și codul unic de înregistrare (CUI) 12488763, cu sediul în Urziceni, județul Ialomița. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8,1 mil lei (+211% față de 2024), un profit net de 3,2 mil lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 5,2 mil lei la 8,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 decembrie 1999.

Date de identificare

CUI
12488763
Nr. Registrul Comerțului
J2005000298213
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
15 iunie 2005
EUID
ROONRC.J2005000298213
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 13.12.1999

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Urziceni

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
8,1 mil lei

+211% față de 2024

Profit net
3,2 mil lei
Angajați (medie)
6
Capitaluri proprii
4 mil lei
Datorii
7,8 mil lei
Active totale
11,8 mil lei
Marjă netă
39,4%
Cifră / angajat
1,3 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 66% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-5 mil05 mil10 mil2016: cifra de afaceri 3.949.648 lei; profit net 410.113 lei20162017: cifra de afaceri 4.503.937 lei; profit net 504.465 lei20172018: cifra de afaceri 4.552.289 lei; profit net 238.445 lei20182019: cifra de afaceri 4.785.802 lei; profit net 199.248 lei20192020: cifra de afaceri 2.223.345 lei; pierdere netă 1.633.753 lei20202021: cifra de afaceri 5.189.543 lei; profit net 777.743 lei20212022: cifra de afaceri 7.217.026 lei; profit net 1.293.916 lei20222023: cifra de afaceri 7.283.722 lei; profit net 279.812 lei20232024: cifra de afaceri 2.602.429 lei; pierdere netă 1.930.031 lei20242025: cifra de afaceri 8.099.242 lei; profit net 3.194.367 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă3,9 mil4,5 mil4,6 mil4,8 mil2,2 mil5,2 mil7,2 mil7,3 mil2,6 mil8,1 mil
Venituri totale4,2 mil4,5 mil4,8 mil5 mil3,5 mil6 mil8,4 mil6,8 mil5,9 mil9,6 mil
Cheltuieli totale3,8 mil3,9 mil4,5 mil4,8 mil5,1 mil5,2 mil6,9 mil6,4 mil7,8 mil6,1 mil
Profit / pierdere brută419 mii613 mii275 mii242 mii-1,6 mil825 mii1,4 mil346 mii-1,9 mil3,5 mil
Profit / pierdere netă410 mii504 mii238 mii199 mii-1,6 mil778 mii1,3 mil280 mii-1,9 mil3,2 mil
Număr mediu de angajați11988867876
Active imobilizate2,7 mil3,2 mil5,5 mil4,8 mil5 mil4,7 mil6 mil8 mil8,4 mil7,6 mil
Active circulante2 mil1,8 mil2,1 mil1,6 mil1,6 mil3,1 mil3,4 mil2,9 mil2,6 mil3,8 mil
din care stocuri1,4 mil1,4 mil1,2 mil1,2 mil1,3 mil2,6 mil3,1 mil1,2 mil1,8 mil2,6 mil
creanțe467 mii195 mii913 mii346 mii236 mii234 mii317 mii1,5 mil752 mii1,1 mil
casa și conturi la bănci132 mii153 mii24 mii96 mii27 mii197 mii8.776155 mii48 mii106 mii
Cheltuieli în avans289 mii103 mii150 mii123 mii120 mii109 mii133 mii37 mii1.173309 mii
Datorii3,8 mil3,4 mil6,4 mil5,1 mil7 mil7,5 mil7,8 mil8 mil10,3 mil7,8 mil
Venituri în avans21 mii—————————
Capitaluri proprii1,2 mil1,7 mil1,4 mil1,5 mil-344 mii434 mii1,7 mil3 mil768 mii4 mil
din care capital subscris vărsat103 mii103 mii103 mii103 mii103 mii103 mii103 mii103 mii103 mii103 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 42 din 343 în județul Ialomița și locul 696 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.

Firme similare din județul Ialomița

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
  • 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
  • 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
  • 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă

Întrebări frecvente despre SAVRI-COM SRL

Care este CUI-ul firmei SAVRI-COM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SAVRI-COM SRL este 12488763, iar codul de TVA este RO12488763. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000298213, iar codul EUID este ROONRC.J2005000298213.

Unde are sediul SAVRI-COM SRL?

Sediul social al firmei SAVRI-COM SRL este în Sos. BUCUREȘTI - BUZĂU, Municipiul Urziceni, Ialomița, județul Ialomița, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SAVRI-COM SRL?

Activitatea principală a firmei SAVRI-COM SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SAVRI-COM SRL?

SAVRI-COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iunie 2005, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SAVRI-COM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 072). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SAVRI-COM SRL?

În 2025, SAVRI-COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 8,1 mil lei și un profit net de 3,2 mil lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SAVRI-COM SRL plătitoare de TVA?

Da. SAVRI-COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 decembrie 1999. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează