Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA9 ani pe piață

SAVEBEES S.R.L.

CUI 36798583J2016001031277

ȘTEFAN CEL MARE, Sat Vânători-Neamț, Comuna Vânători-Neamț, Neamț

În 2025: cifra de afaceri 98 mii lei, pierdere netă 90 mii lei, 1 angajați.

Despre SAVEBEES S.R.L.

SAVEBEES S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 noiembrie 2016 cu numărul J2016001031277 și codul unic de înregistrare (CUI) 36798583, cu sediul în Vânători-Neamț, județul Neamț. Activitatea principală este „Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.” (cod CAEN 3299). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 98 mii lei (-88% față de 2024), o pierdere netă de 90 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 255 mii lei la 98 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2024.

Date de identificare

CUI
36798583
Nr. Registrul Comerțului
J2016001031277
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
29 noiembrie 2016
EUID
ROONRC.J2016001031277
Cod poștal
617500

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.10.2024

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească TÂRGU NEAMŢ

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
98 mii lei

-88% față de 2024

Pierdere netă
90 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
617 lei
Datorii
149 mii lei
Active totale
150 mii lei
Marjă netă
-91,4%
Cifră / angajat
98 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 100% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 88% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-250 mii0250 mii500 mii750 mii1 mil2016: cifra de afaceri 2.884 lei; profit net 19 lei20162017: cifra de afaceri 178.291 lei; profit net 253 lei20172018: cifra de afaceri 171.791 lei; pierdere netă 8.363 lei20182019: cifra de afaceri 215.027 lei; profit net 5.539 lei20192020: cifra de afaceri 77.020 lei; pierdere netă 3.024 lei20202021: cifra de afaceri 254.944 lei; profit net 99.814 lei20212022: cifra de afaceri 234.434 lei; profit net 97.222 lei20222023: cifra de afaceri 85.054 lei; profit net 8.151 lei20232024: cifra de afaceri 823.426 lei; profit net 252.738 lei20242025: cifra de afaceri 98.284 lei; pierdere netă 89.832 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă2.884178 mii172 mii215 mii77 mii255 mii234 mii85 mii823 mii98 mii
Venituri totale3.072182 mii185 mii217 mii79 mii298 mii387 mii152 mii824 mii101 mii
Cheltuieli totale2.992180 mii192 mii210 mii81 mii193 mii286 mii143 mii552 mii191 mii
Profit / pierdere brută802.069-6.6037.703-2.000105 mii101 mii9.546272 mii-90 mii
Profit / pierdere netă19253-8.3635.539-3.024100 mii97 mii8.151253 mii-90 mii
Număr mediu de angajați—221111111
Active imobilizate1.3001.300————159 mii150 mii125 mii119 mii
Active circulante15 mii108 mii184 mii185 mii195 mii213 mii273 mii205 mii133 mii31 mii
din care stocuri13 mii107 mii182 mii184 mii193 mii182 mii258 mii199 mii——
creanțe621————66112 mii41747 mii18 mii
casa și conturi la bănci1.3711.3522.4288771.82230 mii2.2364.96086 mii13 mii
Datorii16 mii109 mii192 mii187 mii200 mii118 mii240 mii155 mii4.916149 mii
Capitaluri proprii219472-7.890-2.351-5.37594 mii191 mii199 mii253 mii617
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 15 din 20 în județul Neamț și locul 563 din 1.246 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3299 – Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a..

Firme similare din județul Neamț

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 3299 – Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

  • 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Întrebări frecvente despre SAVEBEES S.R.L.

Care este CUI-ul firmei SAVEBEES S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SAVEBEES S.R.L. este 36798583, iar codul de TVA este RO36798583. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016001031277, iar codul EUID este ROONRC.J2016001031277.

Unde are sediul SAVEBEES S.R.L.?

Sediul social al firmei SAVEBEES S.R.L. este în ȘTEFAN CEL MARE, Sat Vânători-Neamț, Comuna Vânători-Neamț, Neamț, județul Neamț, cod poștal 617500, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SAVEBEES S.R.L.?

Activitatea principală a firmei SAVEBEES S.R.L. este „Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.”, cod CAEN 3299. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SAVEBEES S.R.L.?

SAVEBEES S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 noiembrie 2016, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SAVEBEES S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0754 *** 384). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SAVEBEES S.R.L.?

În 2025, SAVEBEES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 98 mii lei și o pierdere netă de 90 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SAVEBEES S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. SAVEBEES S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează