SARGANIS COM SRL
Cart. CRAIOVIȚA NOUĂ, bl. 150L, sc. 1, ap. 7, Municipiul Craiova, Dolj
În 2025: cifra de afaceri 80 mii lei, profit net 1.151 lei, 2 angajați.
Despre SARGANIS COM SRL
SARGANIS COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 decembrie 1994 cu numărul J1994004093160 și codul unic de înregistrare (CUI) 6779865, cu sediul în Craiova, județul Dolj. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 80 mii lei (+5% față de 2024), un profit net de 1.151 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 23 mii lei la 80 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 6779865
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994004093160
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994004093160
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 80 mii lei
- Profit net
- 1.151 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -198 mii lei
- Datorii
- 243 mii lei
- Active totale
- 45 mii lei
- Marjă netă
- 1,4%
- Cifră / angajat
- 40 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (538%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,7 mil | 1,8 mil | 774 mii | 851 | 7.544 | 23 mii | 101 mii | 103 mii | 76 mii | 80 mii |
| Venituri totale | 1,7 mil | 1,8 mil | 774 mii | 2.751 | 109 mii | 23 mii | 101 mii | 103 mii | 226 mii | 80 mii |
| Cheltuieli totale | 1,6 mil | 1,7 mil | 706 mii | 20 mii | 183 mii | 63 mii | 78 mii | 78 mii | 163 mii | 78 mii |
| Profit / pierdere brută | 29 mii | 46 mii | 68 mii | -17 mii | -74 mii | -40 mii | 23 mii | 26 mii | 63 mii | 1.951 |
| Profit / pierdere netă | 29 mii | 29 mii | 61 mii | -17 mii | -74 mii | -41 mii | 22 mii | 25 mii | 61 mii | 1.151 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 124 mii | 86 mii | 80 mii | 82 mii | 72 mii | 70 mii | 69 mii | 67 mii | 66 mii | 32 mii |
| Active circulante | 382 mii | 327 mii | 146 mii | 148 mii | 9.726 | 25 mii | 14 mii | 12 mii | 12 mii | 13 mii |
| din care stocuri | 362 mii | 326 mii | 112 mii | 112 mii | 881 | 1.099 | 881 | 881 | 1.099 | 1.099 |
| creanțe | 17 mii | 0 | 30 mii | 32 mii | 4.696 | 1.797 | 1.797 | 1.797 | — | 84 |
| casa și conturi la bănci | 3.230 | 744 | 4.809 | 4.414 | 4.149 | 22 mii | 11 mii | 8.915 | 11 mii | 11 mii |
| Datorii | 517 mii | 395 mii | 147 mii | 167 mii | 283 mii | 338 mii | 304 mii | 275 mii | 213 mii | 243 mii |
| Capitaluri proprii | -11 mii | 19 mii | 79 mii | 62 mii | -202 mii | -243 mii | -221 mii | -197 mii | -136 mii | -198 mii |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 200 | — | 210 | — | — | — | — | — | — |
| Patrimoniul regiei | — | — | 210 | — | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 995 din 1.332 în județul Dolj și locul 26.929 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Dolj
- EDY & REBEK S.R.L. · Braniște (com. Daneți)81 mii lei · 0 ang.
- TIASOR SRL · Craiova80 mii lei · 1 ang.
- CRISVAL COM SRL · Craiova80 mii lei · 0 ang.
- SIMLAUR S.R.L. · Castrele Traiane (com. Plenița)79 mii lei · 0 ang.
- FLOROAN SRL · Bârca79 mii lei · 0 ang.
- IVENA ROYAL S.R.L. · Craiova79 mii lei · 0 ang.
- CODEMADOI SRL · Farcas79 mii lei · 0 ang.
- KICHI COM SRL · Craiova79 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 9529 Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Întrebări frecvente despre SARGANIS COM SRL
Care este CUI-ul firmei SARGANIS COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SARGANIS COM SRL este 6779865. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994004093160, iar codul EUID este ROONRC.J1994004093160.
Unde are sediul SARGANIS COM SRL?
Sediul social al firmei SARGANIS COM SRL este în Cart. CRAIOVIȚA NOUĂ, bl. 150L, sc. 1, ap. 7, Municipiul Craiova, Dolj, județul Dolj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SARGANIS COM SRL?
Activitatea principală a firmei SARGANIS COM SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SARGANIS COM SRL?
SARGANIS COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SARGANIS COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0766 *** 126). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SARGANIS COM SRL?
În 2025, SARGANIS COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 80 mii lei și un profit net de 1.151 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SARGANIS COM SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, SARGANIS COM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.