SAMTEX SRL
Str. SUCEDAVA, bl. 5, sc. D, et. 3, ap. 48, Municipiul Roman, Neamț
În 2025: cifra de afaceri 189 mii lei, profit net 7.634 lei, 1 angajați.
Despre SAMTEX SRL
SAMTEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 mai 1992 cu numărul J27/1113/1992 și codul unic de înregistrare (CUI) 2663808, cu sediul în Roman, județul Neamț. Activitatea principală este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor” (cod CAEN 5630). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 189 mii lei (+4% față de 2024), un profit net de 7.634 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 167 mii lei la 189 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 2663808
- Nr. Registrul Comerțului
- J27/1113/1992
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 mai 1992
- EUID
- ROONRC.J27/1113/1992
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală ROMAN
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 189 mii lei
- Profit net
- 7.634 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 33 mii lei
- Datorii
- 7.362 lei
- Active totale
- 41 mii lei
- Marjă netă
- 4%
- Cifră / angajat
- 189 mii lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 18% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 75 mii | 100 mii | 123 mii | 159 mii | 130 mii | 167 mii | 192 mii | 179 mii | 182 mii | 189 mii |
| Venituri totale | 75 mii | 101 mii | 123 mii | 159 mii | 134 mii | 167 mii | 202 mii | 223 mii | 195 mii | 199 mii |
| Cheltuieli totale | 79 mii | 103 mii | 124 mii | 146 mii | 114 mii | 142 mii | 168 mii | 170 mii | 170 mii | 186 mii |
| Profit / pierdere brută | -4.435 | -2.121 | -1.245 | 14 mii | 19 mii | 25 mii | 34 mii | 53 mii | 25 mii | 13 mii |
| Profit / pierdere netă | -5.940 | -3.127 | -2.471 | 12 mii | 18 mii | 23 mii | 32 mii | 51 mii | 19 mii | 7.634 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 1.608 | -91 | -648 | 915 | 3.133 | 16 mii | 13 mii | 17 mii | 35 mii | 41 mii |
| din care stocuri | 1.294 | -430 | -845 | 285 | 2.695 | 11 mii | 13 mii | 15 mii | 32 mii | 13 mii |
| creanțe | — | — | — | 86 | 86 | 4.586 | 86 | — | 621 | 1.034 |
| casa și conturi la bănci | 314 | 339 | 197 | 544 | 352 | 480 | 147 | 2.321 | 2.478 | 27 mii |
| Datorii | 125 mii | 126 mii | 128 mii | 118 mii | 102 mii | 92 mii | 57 mii | 10 mii | 9.681 | 7.362 |
| Capitaluri proprii | -123 mii | -126 mii | -129 mii | -117 mii | -99 mii | -76 mii | -44 mii | 6.652 | 26 mii | 33 mii |
| din care capital subscris vărsat | 331 | 331 | 331 | 331 | 331 | 331 | 331 | 331 | 331 | 331 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 108 din 232 în județul Neamț și locul 4.157 din 8.011 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor.
Firme similare din județul Neamț
- INA COSMIN ADELIN S.R.L. · Piatra Neamț201 mii lei · 0 ang.
- CUBAN PUB SRL · Piatra Neamț192 mii lei · 2 ang.
- FIVE STAR SPĂLĂTORIE S.R.L. · Valea Seacă (com. Bălțătești)186 mii lei · 1 ang.
- DYSCO ROXY SOCI S.R.L. · Soci (com. Ștefan Cel Mare)186 mii lei · 1 ang.
- INNOVATIVE COMPANY SRL · Roman184 mii lei · 2 ang.
- ROCONI IMPEX SRL · Piatra Neamț181 mii lei · 0 ang.
- LAUR VIEW S.R.L. · Oanțu (com. Pângărați)180 mii lei · 1 ang.
- LA NOSTRA FAMIGLIA S.R.L. · Roman178 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre SAMTEX SRL
Care este CUI-ul firmei SAMTEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SAMTEX SRL este 2663808. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J27/1113/1992, iar codul EUID este ROONRC.J27/1113/1992.
Unde are sediul SAMTEX SRL?
Sediul social al firmei SAMTEX SRL este în Str. SUCEDAVA, bl. 5, sc. D, et. 3, ap. 48, Municipiul Roman, Neamț, județul Neamț, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SAMTEX SRL?
Activitatea principală a firmei SAMTEX SRL este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor”, cod CAEN 5630.
Când a fost înființată SAMTEX SRL?
SAMTEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 mai 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SAMTEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0233 *** 409). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SAMTEX SRL?
În 2025, SAMTEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 189 mii lei și un profit net de 7.634 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SAMTEX SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, SAMTEX SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.