Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA32 ani pe piață

SAMBA COM SRL

CUI 5020491J33/1959/1993

DUMBRĂVII, Municipiul Suceava, Suceava

În 2025: cifra de afaceri 427 mii lei, profit net 4.016 lei, 1 angajați.

Despre SAMBA COM SRL

SAMBA COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 decembrie 1993 cu numărul J33/1959/1993 și codul unic de înregistrare (CUI) 5020491, cu sediul în Suceava, județul Suceava. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5610). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 427 mii lei (+17% față de 2024), un profit net de 4.016 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 40 mii lei la 427 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
5020491
Nr. Registrul Comerțului
J33/1959/1993
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
10 decembrie 1993
EUID
ROONRC.J33/1959/1993
Cod poștal
720152

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu

reactivat 06.06.2023

Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
427 mii lei

+17% față de 2024

Profit net
4.016 lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
39 mii lei
Datorii
195 mii lei
Active totale
234 mii lei
Marjă netă
0,9%
Cifră / angajat
427 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 83% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 416.876 lei; profit net 18.362 lei20162017: cifra de afaceri 417.592 lei; profit net 15.012 lei20172018: cifra de afaceri 428.221 lei; profit net 4.269 lei20182019: cifra de afaceri 441.593 lei; profit net 15.891 lei20192020: cifra de afaceri 39.654 lei; profit net 389 lei20202021: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 170 lei20212022: cifra de afaceri 5.000 lei; profit net 4.181 lei20222023: cifra de afaceri 454.901 lei; profit net 24.877 lei20232024: cifra de afaceri 365.022 lei; profit net 6.075 lei20242025: cifra de afaceri 426.572 lei; profit net 4.016 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă417 mii418 mii428 mii442 mii40 mii—5.000455 mii365 mii427 mii
Venituri totale417 mii422 mii430 mii444 mii40 mii05.000463 mii366 mii427 mii
Cheltuieli totale395 mii403 mii422 mii424 mii39 mii—770439 mii356 mii422 mii
Profit / pierdere brută23 mii19 mii8.57420 mii74604.23024 mii9.3934.683
Profit / pierdere netă18 mii15 mii4.26916 mii389-1704.18125 mii6.0754.016
Număr mediu de angajați33330—0231
Active imobilizate——————03.9062.3440
Active circulante171 mii178 mii152 mii140 mii70 mii304.260168 mii252 mii234 mii
din care stocuri140 mii133 mii97 mii60 mii——07.3666.8390
creanțe4.80821 mii23 mii40 mii9.48928047 mii211 mii210 mii
casa și conturi la bănci26 mii23 mii31 mii40 mii—24.260113 mii33 mii24 mii
Cheltuieli în avans10 mii10 mii10 mii10 mii——0000
Datorii108 mii100 mii70 mii49 mii70 mii049142 mii219 mii195 mii
Capitaluri proprii73 mii88 mii92 mii102 mii589304.21129 mii35 mii39 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 60 din 149 în județul Suceava și locul 1.519 din 4.101 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5610 – Restaurante.

Firme similare din județul Suceava

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5610 – Restaurante

  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5610 Restaurante
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Întrebări frecvente despre SAMBA COM SRL

Care este CUI-ul firmei SAMBA COM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SAMBA COM SRL este 5020491. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J33/1959/1993, iar codul EUID este ROONRC.J33/1959/1993.

Unde are sediul SAMBA COM SRL?

Sediul social al firmei SAMBA COM SRL este în DUMBRĂVII, Municipiul Suceava, Suceava, județul Suceava, cod poștal 720152, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SAMBA COM SRL?

Activitatea principală a firmei SAMBA COM SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5610. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SAMBA COM SRL?

SAMBA COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 decembrie 1993, deci are 32 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SAMBA COM SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SAMBA COM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Suceava sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are SAMBA COM SRL?

În 2025, SAMBA COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 427 mii lei și un profit net de 4.016 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SAMBA COM SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, SAMBA COM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează