SAMA MAXI CLEAN S.R.L.
BISERICII, Sat Pietroiu, Comuna Vădeni, Brăila
În 2025: cifra de afaceri 334 mii lei, profit net 28 mii lei.
Despre SAMA MAXI CLEAN S.R.L.
SAMA MAXI CLEAN S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 octombrie 2022 cu numărul J2022000812090 și codul unic de înregistrare (CUI) 47033020, cu sediul în Pietroiu (com. Vădeni), județul Brăila. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 334 mii lei (-31% față de 2024), un profit net de 28 mii lei. Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1.750 lei la 334 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2024.
Date de identificare
- CUI
- 47033020
- Nr. Registrul Comerțului
- J2022000812090
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 octombrie 2022
- EUID
- ROONRC.J2022000812090
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 25.09.2026
din 01.12.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 334 mii lei
- Profit net
- 28 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 43 mii lei
- Datorii
- 24 mii lei
- Active totale
- 67 mii lei
- Marjă netă
- 8,4%
-31% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 31% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.750 | 73 mii | 483 mii | 334 mii |
| Venituri totale | 1.750 | 73 mii | 483 mii | 334 mii |
| Cheltuieli totale | 5.676 | 55 mii | 478 mii | 300 mii |
| Profit / pierdere brută | -3.926 | 18 mii | 5.330 | 33 mii |
| Profit / pierdere netă | -3.979 | 15 mii | 4.157 | 28 mii |
| Active circulante | 1.974 | 54 mii | 44 mii | 67 mii |
| din care stocuri | — | 48 mii | 40 mii | 4.936 |
| creanțe | — | — | 1.909 | 55 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.974 | 5.359 | 1.846 | 7.652 |
| Datorii | 5.753 | 42 mii | 28 mii | 24 mii |
| Capitaluri proprii | -3.779 | 11 mii | 15 mii | 43 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 264 din 573 în județul Brăila și locul 15.780 din 32.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Brăila
- MARZAMF COM S.R.L. · Surdila-Greci340 mii lei · 0 ang.
- DARGEO MARKET SRL · Colțea (com. Rosiori)336 mii lei · 2 ang.
- FLORIOCRY PROD S.R.L. · Lanurile (com. Viziru)335 mii lei · 1 ang.
- IULMIMI PREST S.R.L. · Tufești333 mii lei · 2 ang.
- BEST CORNER S.R.L. · Brăila329 mii lei · 3 ang.
- ANTOFAB S.R.L. · Brăila329 mii lei · 1 ang.
- ROVIVO CAFEBAR S.R.L. · Ianca327 mii lei · 3 ang.
- ROXDANY IMPEX SRL · Brăila326 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 24.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre SAMA MAXI CLEAN S.R.L.
Care este CUI-ul firmei SAMA MAXI CLEAN S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SAMA MAXI CLEAN S.R.L. este 47033020, iar codul de TVA este RO47033020. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2022000812090, iar codul EUID este ROONRC.J2022000812090.
Unde are sediul SAMA MAXI CLEAN S.R.L.?
Sediul social al firmei SAMA MAXI CLEAN S.R.L. este în BISERICII, Sat Pietroiu, Comuna Vădeni, Brăila, Pietroiu (com. Vădeni), județul Brăila, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SAMA MAXI CLEAN S.R.L.?
Activitatea principală a firmei SAMA MAXI CLEAN S.R.L. este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SAMA MAXI CLEAN S.R.L.?
SAMA MAXI CLEAN S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 octombrie 2022, deci are 4 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SAMA MAXI CLEAN S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SAMA MAXI CLEAN S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Pietroiu (com. Vădeni) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SAMA MAXI CLEAN S.R.L.?
În 2025, SAMA MAXI CLEAN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 334 mii lei și un profit net de 28 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SAMA MAXI CLEAN S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. SAMA MAXI CLEAN S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/47033020API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.
Explorează
- Firme din Pietroiu (com. Vădeni)
- Firme cu CAEN 4711 din județul Brăila
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Brăila
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul Brăila
- Compară SAMA MAXI CLEAN S.R.L. cu alte firme