SALON WANDA SRL
UNIRII, Sat Tămășeni, Comuna Tămășeni, Neamț
În 2025: cifra de afaceri 2,7 mil lei, profit net 157 mii lei, 8 angajați.
Despre SALON WANDA SRL
SALON WANDA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 decembrie 2002 cu numărul J27/731/2002 și codul unic de înregistrare (CUI) 15078920, cu sediul în Tămășeni, județul Neamț. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4673). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,7 mil lei (+23% față de 2024), un profit net de 157 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,8 mil lei la 2,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 15078920
- Nr. Registrul Comerțului
- J27/731/2002
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 decembrie 2002
- EUID
- ROONRC.J27/731/2002
- Cod poștal
- 617465
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.02.2008
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală ROMAN
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,7 mil lei
- Profit net
- 157 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 567 mii lei
- Datorii
- 6,3 mil lei
- Active totale
- 6,9 mil lei
- Marjă netă
- 5,9%
- Cifră / angajat
- 331 mii lei
+23% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 92% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 469 mii | 395 mii | 465 mii | 786 mii | 1,2 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 2 mil | 2,2 mil | 2,7 mil |
| Venituri totale | 469 mii | 395 mii | 465 mii | 786 mii | 1,2 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 2 mil | 2,2 mil | 2,7 mil |
| Cheltuieli totale | 461 mii | 399 mii | 440 mii | 777 mii | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 2,1 mil | 2 mil | 2,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 8.192 | -3.533 | 25 mii | 8.879 | 103 mii | 185 mii | 116 mii | -43 mii | 134 mii | 186 mii |
| Profit / pierdere netă | 3.501 | -7.486 | 21 mii | 1.018 | 90 mii | 167 mii | 101 mii | -63 mii | 70 mii | 157 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 3 | 3 | 4 | — | — | 5 | 6 | — | 8 |
| Active imobilizate | 5.956 | 5.956 | 5.956 | 14 mii | 9.220 | 43 mii | 33 mii | 24 mii | 14 mii | 14 mii |
| Active circulante | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 2,7 mil | 4,5 mil | 5,2 mil | 6,4 mil | 6,9 mil |
| din care stocuri | 1,1 mil | 1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 2,2 mil | 3,7 mil | 4,1 mil | 5,5 mil | 6,1 mil |
| creanțe | 94 mii | 57 mii | 21 mii | 70 mii | 99 mii | 449 mii | 710 mii | 896 mii | 647 mii | 586 mii |
| casa și conturi la bănci | 69 mii | 65 mii | 30 mii | 91 mii | 56 mii | 124 mii | 89 mii | 191 mii | 274 mii | 191 mii |
| Datorii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 2,5 mil | 4,1 mil | 4,8 mil | 6 mil | 6,3 mil |
| Capitaluri proprii | 31 mii | 24 mii | 44 mii | 45 mii | 136 mii | 303 mii | 403 mii | 340 mii | 410 mii | 567 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 8 din 68 în județul Neamț și locul 316 din 2.016 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4673 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare.
Firme similare din județul Neamț
- AXCR CAPITAL FOREST S.R.L. · Soci (com. Borca)3,5 mil lei · 0 ang.
- G & K WOOD SRL · Piatra Neamț3,2 mil lei · 6 ang.
- FGF HOUSE TECHNOLOGY SRL · Bistricioara (com. Ceahlău)3 mil lei · 1 ang.
- OANA TOPMAR SYLV SRL · Bicazu Ardelean2,4 mil lei · 3 ang.
- KRM PROD SRL · Piatra Neamț2,4 mil lei · 3 ang.
- SMART ANR S.R.L. · Bicaz2,2 mil lei · 3 ang.
- LEON STORE CONSTRUCT S.R.L. · Ceahlău1,9 mil lei · 2 ang.
- NASTA BRET EXPO S.R.L. · Târgu Neamț1,8 mil lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4673 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre SALON WANDA SRL
Care este CUI-ul firmei SALON WANDA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SALON WANDA SRL este 15078920, iar codul de TVA este RO15078920. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J27/731/2002, iar codul EUID este ROONRC.J27/731/2002.
Unde are sediul SALON WANDA SRL?
Sediul social al firmei SALON WANDA SRL este în UNIRII, Sat Tămășeni, Comuna Tămășeni, Neamț, județul Neamț, cod poștal 617465, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SALON WANDA SRL?
Activitatea principală a firmei SALON WANDA SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4673. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SALON WANDA SRL?
SALON WANDA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 decembrie 2002, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SALON WANDA SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SALON WANDA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Tămășeni sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SALON WANDA SRL?
În 2025, SALON WANDA SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,7 mil lei și un profit net de 157 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SALON WANDA SRL plătitoare de TVA?
Da. SALON WANDA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.