SALCONSTRUCT SRL
KULIN GYÖRGY, Municipiul Salonta, Bihor
În 2025: cifra de afaceri 3,9 mil lei, profit net 186 mii lei, 11 angajați.
Despre SALCONSTRUCT SRL
SALCONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 februarie 1997 cu numărul J1997000279053 și codul unic de înregistrare (CUI) 9241100, cu sediul în Salonta, județul Bihor. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi” (cod CAEN 4778). Firma are 29 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,9 mil lei (+11% față de 2024), un profit net de 186 mii lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3 mil lei la 3,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1997.
Date de identificare
- CUI
- 9241100
- Nr. Registrul Comerțului
- J1997000279053
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 februarie 1997
- EUID
- ROONRC.J1997000279053
- Cod poștal
- 415500
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.12.1997
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Salonta
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,9 mil lei
- Profit net
- 186 mii lei
- Angajați (medie)
- 11
- Capitaluri proprii
- 930 mii lei
- Datorii
- 627 mii lei
- Active totale
- 1,6 mil lei
- Marjă netă
- 4,8%
- Cifră / angajat
- 354 mii lei
+11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 40% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,4 mil | 2,6 mil | 2,4 mil | 2,8 mil | 2,5 mil | 3 mil | 3,1 mil | 3,3 mil | 3,5 mil | 3,9 mil |
| Venituri totale | 2,4 mil | 2,6 mil | 2,5 mil | 2,8 mil | 2,5 mil | 3,1 mil | 3,2 mil | 3,3 mil | 3,5 mil | 3,9 mil |
| Cheltuieli totale | 2,4 mil | 2,5 mil | 2,4 mil | 2,8 mil | 2,5 mil | 2,9 mil | 3 mil | 3,2 mil | 3,5 mil | 3,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 49 mii | 30 mii | 16 mii | 45 mii | 5.695 | 162 mii | 157 mii | 77 mii | 31 mii | 207 mii |
| Profit / pierdere netă | 42 mii | 26 mii | 1.890 | 38 mii | 4.813 | 142 mii | 139 mii | 68 mii | 27 mii | 186 mii |
| Număr mediu de angajați | 14 | 14 | 14 | 13 | 13 | 13 | 12 | 13 | 13 | 11 |
| Active imobilizate | 141 mii | 111 mii | 80 mii | 50 mii | 89 mii | 69 mii | 105 mii | 78 mii | 145 mii | 124 mii |
| Active circulante | 814 mii | 871 mii | 986 mii | 1,1 mil | 1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,4 mil |
| din care stocuri | 838 mii | 851 mii | 978 mii | 1,1 mil | 985 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,3 mil |
| creanțe | 7.574 | 6.018 | 9.678 | 24 mii | 20 mii | 31 mii | 120 mii | 83 mii | 121 mii | 23 mii |
| casa și conturi la bănci | -31 mii | 14 mii | -1.477 | 9.497 | 32 mii | 57 mii | 137 mii | 18 mii | 32 mii | 43 mii |
| Cheltuieli în avans | 659 | 817 | 17 mii | 18 mii | 19 mii | 20 mii | 26 mii | 39 mii | 48 mii | 50 mii |
| Datorii | 320 mii | 320 mii | 459 mii | 488 mii | 477 mii | 445 mii | 674 mii | 644 mii | 806 mii | 627 mii |
| Venituri în avans | 5.434 | 5.434 | 5.434 | 5.434 | 5.434 | 5.434 | 5.434 | 5.434 | 5.434 | 5.921 |
| Capitaluri proprii | 631 mii | 657 mii | 620 mii | 658 mii | 663 mii | 805 mii | 944 mii | 911 mii | 888 mii | 930 mii |
| din care capital subscris vărsat | 240 | 240 | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 19 din 116 în județul Bihor și locul 265 din 3.229 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi.
Firme similare din județul Bihor
- MARELE FERMIER S.R.L. · Fughiu (com. Oșorhei)5 mil lei · 4 ang.
- VIADIA IMPEX SRL · Oradea4,7 mil lei · 12 ang.
- TOP IMPALA SRL · Beiuș4,6 mil lei · 3 ang.
- ATLAS GAZ SRL · Oradea4,1 mil lei · 8 ang.
- SOLDTECH S.R.L. · Salonta4 mil lei · 2 ang.
- MOISESCU & ALEXE SRL · Ștei4 mil lei · 34 ang.
- SMARTMOB NETWORK SRL · Oradea3,7 mil lei · 2 ang.
- FOREST TECHNOLOGY SRL · Oradea2,9 mil lei · 6 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre SALCONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei SALCONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SALCONSTRUCT SRL este 9241100, iar codul de TVA este RO9241100. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1997000279053, iar codul EUID este ROONRC.J1997000279053.
Unde are sediul SALCONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei SALCONSTRUCT SRL este în KULIN GYÖRGY, Municipiul Salonta, Bihor, județul Bihor, cod poștal 415500, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SALCONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei SALCONSTRUCT SRL este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi”, cod CAEN 4778. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SALCONSTRUCT SRL?
SALCONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 februarie 1997, deci are 29 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SALCONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 141). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SALCONSTRUCT SRL?
În 2025, SALCONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,9 mil lei și un profit net de 186 mii lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SALCONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. SALCONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.