SALAMANDER COM SRL
Str. MARASESTI, Municipiul Suceava, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 3,5 mil lei, profit net 334 mii lei, 9 angajați.
Despre SALAMANDER COM SRL
SALAMANDER COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 1992 cu numărul J1992001282334 și codul unic de înregistrare (CUI) 717731, cu sediul în Suceava, județul Suceava. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele” (cod CAEN 4772). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,5 mil lei (-13% față de 2024), un profit net de 334 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 3,5 mil lei la 3,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 717731
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992001282334
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 iulie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992001282334
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,5 mil lei
- Profit net
- 334 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 721 mii lei
- Datorii
- 2,4 mil lei
- Active totale
- 3,2 mil lei
- Marjă netă
- 9,7%
- Cifră / angajat
- 385 mii lei
-13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 77% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,6 mil | 3,8 mil | 3,7 mil | 3,8 mil | 2,4 mil | 3,5 mil | 3,8 mil | 3,9 mil | 4 mil | 3,5 mil |
| Venituri totale | 3,6 mil | 3,8 mil | 4 mil | 3,8 mil | 2,4 mil | 3,5 mil | 3,8 mil | 3,9 mil | 4 mil | 3,5 mil |
| Cheltuieli totale | 3,2 mil | 3,4 mil | 3,4 mil | 3,3 mil | 2 mil | 3 mil | 3,5 mil | 3,4 mil | 3,5 mil | 3,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 384 mii | 415 mii | 541 mii | 507 mii | 360 mii | 539 mii | 369 mii | 540 mii | 461 mii | 387 mii |
| Profit / pierdere netă | 331 mii | 359 mii | 508 mii | 477 mii | 346 mii | 513 mii | 339 mii | 479 mii | 395 mii | 334 mii |
| Număr mediu de angajați | 13 | 14 | 13 | 12 | 9 | 9 | 10 | 10 | 9 | 9 |
| Active imobilizate | 620 mii | 567 mii | 305 mii | 253 mii | 213 mii | 192 mii | 181 mii | 182 mii | 180 mii | 170 mii |
| Active circulante | 2,9 mil | 3,2 mil | 3,4 mil | 3,3 mil | 4,1 mil | 4 mil | 3 mil | 3,5 mil | 3,3 mil | 3 mil |
| din care stocuri | 2,8 mil | 3 mil | 3,3 mil | 3,2 mil | 3,7 mil | 3,3 mil | 2,8 mil | 3,2 mil | 2,6 mil | 2,4 mil |
| creanțe | 82 mii | 155 mii | 53 mii | 54 mii | 42 mii | 55 mii | 55 mii | 80 mii | 60 mii | 268 mii |
| casa și conturi la bănci | 61 mii | 80 mii | 47 mii | 70 mii | 415 mii | 661 mii | 178 mii | 186 mii | 689 mii | 314 mii |
| Cheltuieli în avans | 26 mii | 28 mii | 27 mii | 40 mii | 31 mii | 33 mii | 32 mii | 363 | 37 mii | 32 mii |
| Datorii | 2,1 mil | 2 mil | 1,4 mil | 838 mii | 1,2 mil | 587 mii | 2,5 mil | 2,4 mil | 2,8 mil | 2,4 mil |
| Venituri în avans | — | 53 mii | 639 | 23 mii | 23 mii | 24 mii | 23 mii | 24 mii | 27 mii | 25 mii |
| Capitaluri proprii | 1,4 mil | 1,8 mil | 2,3 mil | 2,8 mil | 3,1 mil | 3,6 mil | 726 mii | 1,2 mil | 782 mii | 721 mii |
| din care capital subscris vărsat | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 22 în județul Suceava și locul 66 din 971 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4772 – Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele.
Firme similare din județul Suceava
- RICHARD SHOES S.R.L. · Suceava6,1 mil lei · 14 ang.
- TOPLINE SHOES S.R.L. · Fălticeni2,4 mil lei · 7 ang.
- FLEX ZONE S.R.L. · Suceava2,4 mil lei · 7 ang.
- PRACTIC MITRIC COM SRL · Vatra Dornei2,3 mil lei · 5 ang.
- GLOBAL SOCIAL PLATFORMS S.R.L. · Suceava1,6 mil lei · 0 ang.
- GRAZIE MILLE S.R.L. · Bivolăria (oraș Vicovu De Sus)1,5 mil lei · 11 ang.
- COLLANT COM SRL · Suceava1,1 mil lei · 2 ang.
- MARY - ANNE 2005 SRL · Suceava592 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 535/96/2010/a1008.10.2024
contestaţie împotriva vânzării
Tribunalul Harghita · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 265/43/202404.10.2024
contestaţie creanţe constestaţie in anulare la dos. 535/96/2010/a9
Curtea de Apel Targumures · Contestaţie în anulare - Recurs · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 535/96/2010/a929.03.2024
contestaţie creanţe
Curtea de Apel Targumures · Recurs · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 535/96/2010/a902.05.2023
contestaţie creanţe proces verbal din data de 24.04.2023
Tribunalul Harghita · Fond · Faliment · calitate: Intimat Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4772 – Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre SALAMANDER COM SRL
Care este CUI-ul firmei SALAMANDER COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SALAMANDER COM SRL este 717731, iar codul de TVA este RO717731. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992001282334, iar codul EUID este ROONRC.J1992001282334.
Unde are sediul SALAMANDER COM SRL?
Sediul social al firmei SALAMANDER COM SRL este în Str. MARASESTI, Municipiul Suceava, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SALAMANDER COM SRL?
Activitatea principală a firmei SALAMANDER COM SRL este „Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele”, cod CAEN 4772. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SALAMANDER COM SRL?
SALAMANDER COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SALAMANDER COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 176). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SALAMANDER COM SRL?
În 2025, SALAMANDER COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,5 mil lei și un profit net de 334 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SALAMANDER COM SRL plătitoare de TVA?
Da. SALAMANDER COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.